Férfi NB I: Elvette a Falco a körmendi pályaelőnyt
15
2019
2019. június 15.  |  18:15
Forray Gábor, a magyar válogatott másodedzője, illetve két ex-falcós, Bazsó Brúnó és Bognár Kristóf is feltűnt a lelátón, természetesen telt ház és remek hangulat fogadta a csapatokat. A bemutatásra a hazai B-közép hatalmas élőképpel készült.

Price két kosarával indult a meccs. Hamar kiegyenlített a Falco, sőt Reddic 6-8-nál fordított is. Perl hatodik pontja után, 6-10-nél időt kért Zollner. Innentől, ha csak pár ponttal is, de a Falco járt előbbre. Govens hármasával zárult az első negyed (18-21).

Csorvási palánk alóli kosarára Tóth felelt a másik oldalon. Govens és Balmazovics is villant kintről, elhúztak héttel a szombathelyiek (22-29). Aztán elkezdtek hibázni támadásban Govensék, amit könyörtelenül kihasznált az MTE, és 6-0-val visszajött egyre, azonnal időt is kért Okorn. Bradford hosszú idő után visszavette a vezetést övéinek (31-29). Hamar fordult a kocka, ezúttal Reddic vette vállára csapatát, 31-35-nél ismét Zollner mutatta fel a T-betűt. Govens büntetőivel 40-37-re mégis a fehér mezesek vezettek a félidőben.

Reddic tizenkettedik pontját jegyezte, majd Bruinsma újra fordított. Hammonds duplája után Váradi előbb közelről, majd távolról is betalált, a huszonharmadik percben, 42-46-nál körmendi időkérés következett. 47-51-nél Váradi kapott technikait színészkedésért, a büntető ugyan kimaradt, de Thames bevágott egy trojkát. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vendégek jártak jórészt előbbre. Csorvási lökött a palánk alatt, majd addig-addig reklamáltak a hazaiak, míg technikait nem kaptak. Govens értékesítette a szabaddobást, újabb kosár viszont már nem született, így 55-61-ről várták a csapatok a záró felvonást.

Govens tette vissza Balmazovics kimaradt hármasát, majd Curry faulttal együtt szerzett kosarat, a büntető előtt ismét időt kért a német mester, miközben a vendég táborból zengett a „Tíz! Tíz! Tíz” rigmus (55-65). Közel három percet kellett várni, mire betalált a Körmend, Price hármast jegyzett a sarokból. Elkapta a fonalat a vendéglátó, a huszonnegyed percre visszajött háromra, 62-65-nél a másik oldal kért időt. Ferencz büntetőkkel egyenlített, három perccel a vége előtt pedig Thames egy pontjával már újra a Körmend vezetett (68-67). Nagyon kellett Váradi hármasa a Szombathelynek. Pattanásig feszültek az idegek, a végjátékból a Falco jött ki jobban, így a döntő első felvonását megnyerte, ezzel rögtön el is vette a rivális pályaelőnyét.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 70-77 (18-21, 22-16, 15-24, 15-16)

Döntő, 1. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző
V.: Földházi T., Kapitány G., Török R. (Nagy J.)

Körmend: Thames 12/3, Bradford 9/3, Price 16/6, Ferencz 9/3, Hammonds 18/6. Csere: Csorvási 6, Németh -.

Falco: Curry 6, Perl 14, Váradi 10/6, Bruinsma 9, Reddic 13. Csere: Govens 15/6, Balmazovics 8/6, Tóth 2, Bíró -.