ESBA senior Eb: Újra győzött férfi 55+-os válogatottunk
14
2019
2019. június 14.  |  20:40
Ha egy üzlet beindul... A tegnapi olaszok elleni siker után ma az osztrák csapatot verte fölényesen férfi 55+-os válogatottunk a ESBA senior Európa-bajnokságon Spanyolországban. A 45+-os magyar csapat nem bírt orosz ellenfelével.

Férfi 45+

Baltic Interwood (orosz) - Paks 83-54

Az orosz együttes az első félidő végére 22 pontos, megnyugtató előnyt szerzett, a magyar alakulat elsősorban Fejes János (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Katona József (8/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda) és Jáhni István (8 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) kosaraira építve csupán a harmadik negyedben tudott felnőni a feladathoz, így a lepattanózást 55-40-re nyerő orosz együttes simán verte a negyedik mérkőzésén távolról igen gyengén (2/21, 9.52%) dobó honfitársainkat.

Férfi 55+

Magyarország - Ausztria 60-37

A magyar csapat hatékony védekezése révén az első félidőben 11 (!) ponton tartva a "sógorokat", a szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve már az első félidőben eldöntötte az összecsapást. Csapatunk negyedet sem vesztve aratott Judik Béla (16/6 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda), az ismét dupla-dupláig jutó Kovács Attila (16 pont, 10 lepattanó), valamint Kinter György (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével újabb magabiztos győzelmet.