Férfi NB I: Körmend-Falco döntőt rendeznek
13
2019
2019. június 13.  |  09:40
Csirics triplájával indult a mérkőzés, Hammonds azonnal válaszolt. Thames hozott össze egy 2+1-es akciót, majd Antóni egyenlített. Potyogtak a kosarak, ezúttal sokkal ponterősebb volt mindkét fél, mint hétfőn. 11-6-ra elment az MTE. Triplapárbaj alakult ki, a hazaiak folyamatosan vezettek, de a PVSK sem akart lemaradni. Sőt, 18-18-nál utol is érte ellenfelét. Hammonds ziccerével zárult az első negyed (27-21).

Másfél perc után 32-24 volt az állás, időt is kért Csirke. Hiába, a különbség elérte a tízet. A vendégek továbbra is hatalmasat küzdöttek, de aztán szétesett a palánk alatti védekezésük, így 40-31-nél újra időt kért a Vasút. 48-33-nál már tizenöt is volt közte. Bradford floaterével alakult ki a félidei 57-44-es állás.

Horti centerkosarával folytatódott a mérkőzés, Price és Hammonds is egy-egy hármassal felelt. Csirics ziccerét Price távolija követte. Húsz pontra rúgott a differencia, újra időt kért a PVSK. Tomboltak a Rába-parti szurkolók, nem csoda, hiszen 83-60-ról indult a záró felvonás. A nagy kérdések már eldőltek...

Ettől függetlenül azért le kellett játszani az utolsó felvonást. A végén már lehetőséget kaptak a kiegészítő emberek is, mindkét fél figyelt arra, hogy ne legyen újabb sérülés. Ferencz hármasával harminc lett (92-63), a végén macska-egér játék folyt a pályán. Még Lajsz is betalált távolról, utána imitálta is Robin Hoodot. A körmendi szurkolók el is kezdtek üzenni a megyei rivális Falcónak. Nem véletlen, hiszen tizenegy év után újra egymással játszik a két vasi csapat a döntőben.

Egis Körmend - Pécsi VSK-Veolia 97-71 (27-21, 30-23, 26-16, 14-11)

Elődöntő, 5. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Frányó P. (Bodrogváry I.)

Körmend: Thames 8, Bradford 2, Price 25/15, Ferencz 13/3, Hammonds 29/12. Csere: Csorvási 13, Németh 4, Lajsz 3/3, Takács -, Kiss B. -, Kiss M. -.

PVSK: Pongó 7/6, Taylor 21/6, Csirics 12/6, Antóni 5/3, Horti 5. Csere: Wright 5, Budimir 8/6, Demeter -, Bíró 4, Olasz 4.