Senior Eb: Nyitásként egy győzelem, két vereség
10
Jun
2019
2019. június 10.  |  22:25
Megkezdődött a spanyolországi Altea városában a litván székhelyű ESBA (European Senior Basketball Association) nevű szervezet senior Európa-bajnoksága, amelyen három magyar együttes, a Munteán András nevével fémjelzett Paks (férfi 45+), a többek között Farkas Attilával, Judik Bélával és Misek Csabával felálló magyar 55+-os férfi válogatott, valamint a Kolibri (női 40-45) Kranjecz Zsuzsával és Kosjár Katalinnal a soraiban. A torna nyitó napján a hölgyek győztek, a két férfi együttes viszont alulmaradt.

Férfi 45+

Paks - Kijevi Kosaras Veteránok (ukrán) 42-74

Az első félidőben közel 20 pontos hátrányba került a magyar alakulat, amely a harmadik szakaszt ugyan "elvitte", de a záró etapra "elfogyott", ezt 28-10-re nyerve végül fölényesen nyertek a kijeviek. A Paks néven szereplő alakulat legjobb dobója Katona József (13/6 pont) volt, Fejes János 8/3 ponttal, Jáhni István 8 ponttal és 6 lepattanóval, Munteán pedig 7/3 ponttal - 11 mezőnykísérletből - és 10 lepattanóval zárta a találkozót.

Férfi 55+

Umagi Veteránok (horvát) - Magyarország 64-52

A jól küzdő magyar együttes az első két etapot 5-5, a harmadikat pedig 2 ponttal veszítette el a horvát csapat ellen, a záró 10 percet pedig döntetlenre hozta ki. A magyar 55 éven felüliek válogatottjából Kovács Attila (14 pont, 7 lepattanó) volt a legeredményesebb, Misek Csaba 12 pontig, 4 lepattanóig, 3-3 gólpasszig és eladott labdáig jutott, Sebestyén Tibor pedig 11/9 ponttal zárta a találkozót.

Női 40-45

Kolibri Magyarország - Ladies Legion (ukrán) 61-46

A szünetben 5 ponttal vezettek a magyar hölgyek, akik a harmadik negyedben rátettek még egy lapáttal, s a záró etap előtt 15 pontos előnyt szereztek, amelyet meg is tartottak a találkozó végéig. A csapat legeredményesebb játékosa Kiss Diána lett (18 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) lett, Kranjecz Zsuzsa 12 ponttal, 6 gólpasszal, valamint 4-4 lepattanóval és eladott labdával zárt, Kosjár Katalin pedig 10 ponttal - 15 mezőnykísérletből -, 9 lepattanóval és 4 gólpasszal zárta az összecsapást.