Két nap alatt eldőlt: a Cegléd az NB II bajnoka
09
2019
2019. június 9.  |  09:05
Az NB II négyesdöntőjének befejező játéknapja előtt eldőlt: a házigazda Cegléd lett az "osztályelső", az NB II bajnoka. A négyesdöntő házigazdája, azok után, hogy a nyitó napon a két középső negyedben dominálva simán verte a Pénzügyőrt, a második napon a végjátékban jobban összpontosítva, a több, az NB I-es rájátszásban szereplő kosarast is felvonultató Szolnok II-t is legyőzte. Mivel a második nap második meccsén a Pénzügyőr megverte a Soproni Tigrisek gárdáját, eldőlt, hogy a záró nap eredményeitől függetlenül a Cegléd lett az NB II bajnoka. A záró napon a Cegléd-Tigrisek mérkőzésnek nincs már tétje, majd a Szolnok és a Pénzügyőr az ezüstéremért játszik.

Ceglédi KE - Pénzügyőr SE 86-63

A Mihalics Gábor (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Fehér Ákos (13/6 pont, 5 lepattanó)-Szekeres Ábel (9/6 pont, 5 gólpassz) trió vezette fővárosi alakulat a nyitó és a záró etapban egyenrangú ellenfele volt a házigazdának. A ceglédiek a két középső szakaszban amerikai légiósai, Darrel Miller (24/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Jarrod Floyd Johnson (18/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Mándoki Tamás (12/6 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) vezérletével, 23 pontot verve fővárosi riválisukra eldöntötték a találkozót.

Soproni Tigrisek KE - Szolnoki Olaj KK II 64-88

A három alapemberét, Erdősi Gyulát, Pojbics Szabolcsot és Vesztergom Zoltánt nélkülöző soproni gárda Bakk Krisztián (23/12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Forrai Dániel (18/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) jó dobóformája révén a harmadik negyed közepéig tartották a lépést a jó néhány, az utóbbi hetekben folyamatosan a Szolnok NB I-es csapatában szereplő játékossal felálló Tisza-parti együttessel. Az utolsó 15 percre  a "több lábon álló" Szolnok Tóth Zoltán (18/12 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Arnóth Zoltán (18/9 pont, 3 lepattanó), Rudner G. (12/6 pont), Frikker Marcell (11 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) és Kókai Dávid (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes, hatékony játékának köszönhetően felőrölte a tartalékos soproniakat, s végül simán győzött.

Szolnoki Olaj KK II - Ceglédi KE 64-68

Ellentétes félidőket s nagy izgalmakat hozott az első nap két győztese, a keleti csoportból érkező együttesek összecsapása. Szünetben 9 ponttal még a Frank Áron (14 pont, 5 lepattanó)-Rudner Gábor (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Tóth Z. (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette szolnoki gárda állt jobban, s 5 pont előnye még a 33. perc elején is volt. Ekkor a Cegléd egy 8-0-lal fordított, de egy 5-0-lal visszavette a vezetést a Szolnok, s a 38. perc elején is vezetett. A végjáték azonban az elsősorban D. Miller (26 pont, 15 lepattanó, 3 gólpassz), Mándoki T. (15/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és J. F. Johnson (11/6 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő ceglédi csapaté volt, amely ennek köszönhetően végül a szolnokiak fölé kerekedett.

Soproni Tigrisek KE - Pénzügyőr SE 66-77

Némiképp átalakult a soproni keret az első naphoz képest, csatlakozott Pojbics és Erdősi, hiányzott viszont Halász és Panta István. Ennek ellenére a szoros első etapot "elvitte" a Balogh Gergely (19/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Bakk K. (13/6 pont, 6 lepattanó) és Sallay Gábor (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) jó játékára építő Tigrisek együttese. A folytatásban a fővárosiak átvették az irányítást, s azzal együtt a vezetést.

A záró etap elején egy 8-0-lal 14 pontosra nőtt a Mihalics G. (24/3 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda 3 gólpassz), Schaul Levente (16/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Kiss Lajos (12 pont, 9 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz) és Dobos Viktor (11/3 pont) eredményességére, valamint a 4-4 ponttal és lepattanóval, de 10 gólpasszal záró Szekeres Á. szervezőkészségére alapozó Pénzügyőr előnye. Erre egy 8-0-lal felelve még 6-ra felzárkózott a soproni együttes, de ezzel ellőtte a maradék puskaporát, a fiatalabb fővárosi gárda jobban bírva a végjátékot nyerte meg a nyitó napot alulmaradó együttesek csatáját.