2018/2019 - DVTK Akadémia - Vasas Akadémia 32-66
12
2019
2019. május 12.  |  15:00

Sokkal jobban kezdett a Vasas, Dúl kosaránál már 0-6 állt az eredményjelzőn. A negyed közepére 9 pontos előnyre tettek szert a fővárosiak (9-18), Dúl triplájával pedig 11-21 állt az eredményjelzőn. Nagy Lili utolsó másodperces találata zárta a negyedet, ezzel 13-25-re vezetett a Vasas Akadémia.

A második negyedben állva hagyta ellenfelét a Vasas, Csoma kosarával szemben 13 Vasas-pont állt a játékrész közepére (15-38). Szarvas és Márkusz triplával hozták közelebb a DVTK-t, 21-40-nél mehettek félidőre a csapatok.

A harmadik negyedben is a Vasas Akarata érvényesült, a fővárosiak magasabb szintű csapatmunkát és több jó egyéni teljesítményt tudtak felmutatni, 28-55-re vezettek a harmadik játékrészt követően.

A negyedik negyedben sem fejtett ki ellenállást a DVTK, így 32-66-ra nyert a Vasas Akadémia, és megszerezte a Nemzeti Kadett Leány „A” Döntő bronzérmét.

Deák Éva: Gratulálok az egész csapatomnak és a Vasasos stábnak a is a bronzéremhez! A lányoknak elsősorban a mai játékhoz. Igazán jól játszottak, csapatként működtek a pályán és a pályán kívül is, és profi módon összeszedték magukat a tegnapi keresztjáték után. Köszönöm mindenkinek a munkáját, akiknek bármilyen köze volt ehhez a teljesítményhez! Hajrá Vasas, hajrá kadett lányok!