2018/2019 - Vasas Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya 76-54
27
2019
2019. május 27.  |  15:02
A második elődöntő is meglepetésszagúan kezdődött, miután a két fővárosi csapat összecsapásán a sárga-feketék indultak jobban. Tápai Zsolt tanítványai számára az elődöntőbe jutás már meghaladta az előzetes célkitűzéseket, így a Vasas ellen sem ismertek félelmet. A Simonics-testvérpár szokás szerint remekelt, a pasarétiek első ötöse nem talált rajtuk fogást, így a Kőbánya vezetett tíz perc után. (15-17)

A folytatásban megkezdték a felzárkózást a Bazsik-legények, Maly Benedek közreműködésével visszaküzdötték magukat a nyeregbe, és félidőben már nekik állt a zászló. (32-28)

A térfélcserét követően ellépett a Vasas, Szilágyi Ábel duplája után először vezettek tízzel. (40-30) Görömbey büntetőivel az etap végére tovább nőtt a differencia (55-40), így nehéz helyzetbe kerültek a Darazsak.

Visszajönniük már nem is sikerült a meccsbe, Filipovic Igor vezérletével a húszat is átlépte a különbség (66-44), ami nem változott a mérkőzés végéig, így a házigazda debreceniek ellenfele a Vasas Akadémia csapata lesz a vasárnapi döntőben.