2018/2019 - Zalakerámia ZTE KK - Dombóvári Kosársuli KE 72-58
27
2019
2019. május 27.  |  14:53
A keresztjáték második mérkőzése az elődöntőről kishíján lemaradó ZTE és a Dombóvár összecsapását hozta. Esélyeshez méltóan a Zete kezdett erősebben, az egész tornán kimagasló teljesítményt nyújtó Szalay Domonkos vezetésével állva hagyták ellenfelüket. (25-14)

A második negyedben felébredt a Dombóvár, főként Fehérvári Csegő pontjaival tartották magukat, igaz, közelebb jönniük nem sikerült, de nem is nőtt a távolság a két csapat között.

A térfélcsere után visszatért a pályára Szalay, aki továbbra is dominált, viszont a dombóvári Roósz Roland személyében méltó ellenfelére akadt. Kettejük párharca üde színfoltját adta a találkozónak.

A végjátékhoz közelitvén fáradni kezdtek a Reizinger-legények, a zalaiak pedig percről percre növelték vezetésüket. Két perccel a vége előtt behozhatatlanná vált Ambrus Péter tanítványainak előnye, (70-54) így a ZTE lesz az OSE ellenfele az ötödik helyért rendezett találkozón.