2018/2019 - OSE Lions - PVSK Nemzeti Akadémia 72-57
27
2019
2019. május 27.  |  14:45
A keresztjáték első találkozóján B csoport harmadikja, az Oroszlány, az A jelű négyes negyedikjével, a PVSK-val csapott össze. Az OSE kezdett élesebben, Árva-File Balázs ismét vezére tudott lenni csapatának, a Pécsnek pedig ezúttal sem jött össze a rajt, öt perc után 16-4-re mentek a piros mezesek. Stranszky Bettina időt is kért, sikerült is felráznia övéit, Hőgye Patrik vezetésével három pontra közelítették meg ellenfelüket. (22-19)

A második negyedben összeállt az Oroszlány védelme, mindössze öt pontot engedélyeztek a „párducoknak”, a különbség tizenkettőre nőtt. (36-24)

Az egyenes kieséses szakaszban már nincs helye tartalékolásnak, mindkét gárda a legjobb ötösét küldte harcba a fordulás után. Ebből az OSE jött ki előnyösebben, hiszen az elképesztő extrát hozó Árva-File (23 pont, 28 lepattanó, 8 assziszt) mellé Pap Levente és Czermann Máté is fel tudott nőni, míg a túloldalon Hőgye Patrik kis túlzással egyedül maradt. Fokozatosan növelte előnyét az Oroszlány, egy ponton már hússzal is vezettek, ebből a lefújásra tizenöt maradt meg.

Győzelmével az Oroszlány az ötödik, a PVSK a hetedik helyért léphet pályára a vasárnapi helyosztókon.