2018/2019 - Vasas Akadémia - Zalakerámia ZTE KK 82-72
27
2019
2019. május 27.  |  14:41
Játéknapot a Vasas Akadémia és a Zalakerámia ZTE KK mérkőzése zárta. Az egerszegiek számára kizárólag egy győzelemmel juthatott az elődöntőbe, ráadásul minimum hét pontos sikerre volt szükségük. Ennek megfelelő elánnal indítottak a zalaiak, az első negyedben teljesen elbizonytalanították az ideáig minden akadályt magabiztosan megugró fővárosi gárdát. A lelátón is a kék-fehérek voltak többségben, a hangos nézősereg bíztatása jótékony hatással volt a ZTE teljesítményére, akik meg is szerezték a kívánt előnyt az első tíz perc során. (8-15)

Vezetést szerezni egy dolog, megtartani pedig egy másik, megrázták magukat a pasarétiek, és a parádézó Szilágyi Ábel vezetésével egy 16-1-es futással gyorsan felkülkerekedtek. (24-16) A negyedet 34-13-ra nyerte a budapesti gárda, így 42-28-as állásnál vonulhattak pihenni a csapatok.

Nem adta fel a harcot a Zalaegerszeg, Szalay Domonkos vezérhez méltóan hátára vette csapatát, és újból tízen belülre hozta. (51-42) Maradt izgalom bőven a végjátékra, Szalay emberfeletti teljesítményt nyújtva tartotta a ZTE-t, de a mélyebb rotációval rendelkező Vasas tartani tudta a távolságot. Két perccel a végső dudaszó előtt megindítottak egy utolsó rohamot Ambrus Péter fiai, amivel három pontra zárkóztak fel. (73-70) Az utolsó minutumban azonban Szalay kipontozódott, ezzel pedig el is dőlt az egyébként végletekig kiélezett csata a piros-kékek javára.