Leány Serdülő Országos Döntő: A Csata lett a bajnok
26
2019
2019. május 26.  |  21:20

Ma megrendezték a Leány Serdülő Országos Döntő helyosztóit, kiderült, hogy ki végzett az első helyen az U14-es lányoknál.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a kiegyenlített első félidőt követően 10 pontos előnyt szerzett magának a Sámóczi Zsófia (15 pont, 7 pattanó, 8 eladott labda), Piukovits Dorka (12 pont, 6 pattanó, 7 eladott labda) és Szűcs Gréta (5 pont, 8 pattanó, 6 blokk) vezette Atomerőmű-KSC Szekszárd. A záró 10 percben a Tar Csenge (14 pont, 9 pattanó, 5 szerzett és 8 eladott labda) és Tatár Hanna Anikó (8 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya 3 pontra visszajött a Tolna megyei együttesre, de fordítani nem tudott, a Szekszárd lett a hetedik (56-52).

Az ötödik helyért a Kosárlabda Akadémia Pécs és a Debreceni KA mérte össze tudását. Az első félidő után 5, 10 perccel a vége előtt pedig 12 ponttal vezettek a Szűcs Anna (15 pont, 4 szerzett labda), Martin Anna (10 pont, 6 pattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Kohn Petra (9 pont, 6 pattanó, 3-3 gólpassz és blokk) és Karácsonyi-Domány Liza (8 pont, 6 pattanó) vezette mecsekaljaiak. A záró felvonásban két pontra közelítette ellenfelét a Papp Lilla (38 pont, 15 pattanó) vezette hajdúsági alakulat, de a Zsíros Akadémiához hasonlóan a Debrecen sem tudott fordítani (70-66).

A bronzmeccsen az első negyedben még az Ács Luca (9 pont, 6 pattanó), Kókai Patrícia Tímea (17 pont, 6 pattanó, 4 szerzett és 7 eladott labda) és Egresits Réka (11 pont, 9 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) vezette Soproni Darazsak Akadémia vezetett, a félidőben viszont 6 ponttal már a Rátkai Eszter (19 pont, 10 pattanó, 5 eladott labda) vezette Vasas Akadémia állt jobban. A szoros harmadik felvonás után a pasarétiek 11 ponttal megléptek a negyedik negyedben - innen már csak öt pontra tudott közelíteni a Sopron, így a Vasas szerezte meg a harmadik helyet (50-55).

A döntő hozta az utolsó nap legnagyobb különbségű mérkőzését: a többek között Toman Petra (26 pont, 9 pattanó), Kastl Dóra (12 pont, 8 pattanó) és Bajzáth Lili (19 pont, 5 gólpassz) vezette, rendkívül jó csapatmunkát bemutató Csata DSE 39 ponttal győzött a Jánosi Virág (17 pont, 5 pattanó) és Jármay Anna (8 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vezette BEAC-Újbuda Kosárlabda Akadémia ellen, így megszerezte bajnoki címet szerzett az U14-es lányoknál.