Leány Serdülő Országos Döntő: A BEAC és a Vasas már a négy között
23
2019
2019. május 23.  |  22:00
Ma megtartották a Leány Serdülő Országos Döntő csoportmérkőzéseinek első napját.

Az A csoportban a Csata DSE Toman Petra (24 pont, 5 gólpassz, 6 szerzett labda), Strausz Edina (17 pont, 16 pattanó) és Bajzáth Lili (9 pont, 8 gólpassz, 11 szerzett labda) vezetésével tükörsimán, 104-30-ra verte a Szekszárdot. A kvartett másik mérkőzésén a félidőben 16 ponttal vezetett a Pelle Fanni (10 pont, 5 pattanó) által húzott Zsíros Akadémia Kőbánya. A fordulás után az Ács Luca (13 pont, 6 pattanó), Kókai Patrícia Tímea (19 pont, 5 pattanó) és Egresits Vivien (16 pont, 5 pattanó) vezette Soproni Darazsak Akadémia elkezdte ledolgozni hátrányát, de még a 34. percben is 11 pont volt közte (42-53). A soproniak ezután egy 10-0-val minimálisra csökkentették a különbséget, Torda Csenge Anna büntetője után pedig Kókai előbb egy duplával egyenlített bő két perccel a vége előtt, az utolsó perc végén pedig egy triplával megnyerte a mérkőzést csapatának.

A B csoportban a Jánosi Virág (23 pont, 6 szerzett labda), Jármay Anna (11 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda), Szakolczi Diána (10 pont, 8 pattanó) és Villányi Diána (8 pont) vezette BEAC-Újbuda KA az első három negyedben elrendezte a Morshauzer Petra (11 pont, 5 pattanó) vezette Kosárlabda Akadémia Pécs elleni meccset (77-49). A Vasas Akadémia Szilágyi Ágnes Lilla (17 pont, 7 pattanó) és Aho Tyra (9 pont, 5 gólpassz, 7 szerzett labda) vezetésével magabiztosan játszott a Debreceni KA elleni mérkőzés nagy részében. Komoly előnye is volt a pasarétieknek a negyedik negyedben, és bár a végén a Papp Lilla (22 pont, 12 pattanó) és Hawrlant Boglárka (13 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette hajdúságiak a végén kozmetikáztak, így is a Vasas került ki győztesen (61-52).

Az első esti meccsen a Villányi Diána (11 pont, 10 pattanó), Jánosi Virág (20 pont, 6 gólpassz, 7 szerzett labda), Vita Alexandra (12 pont) és Szakolczi Diána (12 pont, 10 pattanó, 5 szerzett labda) vezette BEAC újfent az első három felvonás során, leginkább az első 10 percben nyújtott kiemelkedő produkciót, és bár a Papp Lilla (20 pont, 25 pattanó, 8 eladott labda) és Fárbás Eliza (10 pont, 18 pattanó, 6 eladott labda) vezette Debrecen ezúttal is jól hajrázott, a fővárosiak simán győztek (87-57). A nap utolsó találkozóján a Kosárlabda Akadémia Pécs Simon Dorottya (15 pont, 12 pattanó) és Kohn Petra (15 pont, 6 pattanó) vezetésével 16-4-re hozta az első negyedet. A Rátkai Eszter (19 pont, 6 gólpassz), Aho Tyra (11 pont, 5 szerzett labda) és Szilágyi Ágnes Lilla (8 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 6 szerzett labda) vezette Vasas azonban a félidőre feljött, a harmadik negyedben pedig fordított. A végjátékban 9 pontról 1-re feljött még a Pécs, de fordítani nem tudott (52-55).

Az tehát eldőlt, hogy a B csoportban a két-két győzelemmel kezdő BEAC és Vasas már ott vannak a szombati elődöntőben.