2018/2019 - Zsíros Akadémia Kőbánya - Kecskeméti KA 47-94
23
2019
2019. május 23.  |  21:24
A játéknap legnagyobb rangadója kétségkívül a B csoport két győztesének találkózója, a Kőbánya – Kecskemét találkozó volt. Sokkal jobban kezdett a Kecskemét, a fővárosiak nem találtak fogást Lakosa Zsolt fiain, akik látszólag korán dűlőre akarták vinni a legfontosabb kérdéseket. A budapestiek nehezen lendültek játékba, de a negyed végén Kelemen Tamás hármasával látótávolságon belülre kerültek. (15-24)

A sárga-feketék második ötösének tagjai nagy harcikedvvel vetették magukat csatába, ennek eredményeképpen három pontra fel is jöttek. (21-24) A feltámadás azonban tiszavirág életűnek bizonyult, Ladovszky János vezetésével újból magukhoz ragadták a kezdeményezést a kecskemétiek. (21-32) Mi több, a félidőre tekintélyes előnybe kerültek. (31-49)

A térfélcserével a találkozó is eldőlni látszott, a piros mezesek egy újabb futás után már huszonnégy ponttal vezettek. (33-57) Kisvártatva a közte harminc is meglett, a kőbányai védelem pedig teljesen széthullott.  A végjátékra csak a különbség volt kérdéses, ami 47 pontnál állt meg. A Kecskemét ezzel a győzelemmel a pénteki eredményektől függetlenül biztosan a B jelű négyes élén végzett.