2018/2019 - Széchenyi KA – Csata DSE 39-103
10
2019
2019. május 10.  |  11:00
A Csata és a Győr egyaránt megnyerte első csoportmeccsét, így a találkozó győztese óriásit léphetett az „A" jelű kvartett első helyének megszerzése és az elődöntő felé. Krasovec 2+1-gyel indult a mérkőzés, a győriek pedig a 3. percben szerezték meg első pontjaikat Bende hármasával (3-5). Majd ismét a Csata percei következtek, a fővárosiak magabiztos előnyre tettek szert az első negyed végére (9-22).

A második játékrészben nagyon bekezdett Tursics Sándor együttese, két percen belül 30 fölé tornázva pontjai számát (9-32). A játékképe ezután sem változott, a győriek nem tudtak mit kezdeni az ellenfél védekezésével és gyors ellentámadásaival, így 31 pontos hátránnyal vonultak a nagyszünetre (17-48).

Hiába volt nagy a különbség, Ferenczi harmadik negyed elején szerzett szép hármasát nagy tapssal hálálták meg a padon helyet foglaló csapattársai. Küzdöttek Tullner Krisztián tanítványai, de a Csata minden tekintetben föléjük kerekedett, s Toman büntetőjével a 27. percben már 64-27-re vezetett.

A zárónegyedre sem vett vissza a tempóból a címvédő, s a hajrában mindent megtett azért, hogy elérje a 100 pontot. Ami végül össze is jött, így nagyon magabiztosan, 103-39-re megnyerte második csoportmeccsét a fővárosi gárda, s ezzel az is eldőlt, hogy biztosan ott lesz a szombati elődöntőben.

Tullner Krisztián (Széchenyi KA): A végső győzelemre is esélyes Csata ellen csatáztunk, vagy is ők „játszottak" velünk, mi pedig néztük. Bízom a csapatomban, hogy a takarékláng ismét izzani fog délután. Gratulálok a Csatának!

Tursics Sándor (Csata DSE): Az első napi szenvedés után felüdülés volt a játék. Lassan formába hozzuk a lányokat.