2018/2019 - MAFC - Debreceni KA 99-58
10
2019
2019. május 10.  |  21:30
Érezhető volt a meccs elején, hogy az elődöntőbe jutás a tét. A MAFC remekül, szinte hiba nélkül kezdett, a Debrecen ellenben beragadt a rajtnál (36:15). A második negyedet jobban kezdte a Debrecen, egy 7:0-s rohanás után időt kellett kérnie a MAFC-nak. A Debrecen továbbfolytatta jó szériáját, újabb időkérést követően rendezte sorait a MAFC, így megnyugtató, 14 pontos előnnyel vonulhatatott a szünetre (53:39).

Nagy iramban, remekül kezdett a MAFC a második félidőben: tovább növelte előnyét, esélyt sem hagyva állva hagyta ellenfelét. A MAFC a 33:6-os harmadik negyeddel eldöntötte a találkozót. A záró 10 perc során már csak a különbség volt a kérdés, amely végül 41 pont lett.

Világos András (MAFC): Nagyon büszke vagyok a srácokra, hogy a délelőtti teljesítmény után ennyire fel tudtak pörögni az esti mérkőzésre. A bajnokság során először játszottunk úgy, ahogy igazából tudunk. A céljaink nem változtak: megyünk tovább. Sok sikert a Debrecennek a folytatáshoz!

Erdei Ádám (Debreceni KA): Sajnos a délelőtti csata sokat kivett belőlünk, és az sem segít rajtunk, hogy a szokásosnál megilletődöttebbek voltunk az elején. A második negyedben még sikerült visszakapaszkodnunk, de ma sokkal jobb volt a MAFC. Gratulálok nekik a továbbjutáshoz!