Férfi NB I: Nem tudott élni első meccslabdájával a Körmend
09
2019
2019. május 9.  |  20:20
Csirics vezérletével egy perc alatt 7-0-val kezdett a Pécs. Aztán egy pillanatra megtorpantak a baranyaiak, Hammonds szerzett gyorsan négy pontot. Csirics és Pongó hármasával 13-4-nél időt kért a 38. születésnapját éppen ma ünneplő Matthias Zollner. Csirics nem tudott hibázni (1/1 dupla és 3/3 tripla), 16-6 állt a táblán. Támadásban összeszedték magukat a vasiak, de a védekezésük továbbra is pocsék volt, az első negyed után 32-21 volt az állás.

Pongó is extra volt, négyből négy triplánál járt, fantasztikusan dobott, igaz sokszor senki sem zavarta őt ebben. Delas szólt hozzá először körmendi oldalról, de Bíró is hármast szerzett. Demeter 2+1-es akciójával, a tizennegyedik percben már tizenhattal vezetett a Vasút (41-25). 43-27-nél megint időt kért Zollner. Budimir faulttal együtt szerzett kosarat, egy híján húsz közte. Visszajött tizenötre a Körmend, ekkor Csirke hívta magához övéit. Pillanatok alatt megrázták magukat Taylorék, a szünetre épp az amerikai középtávolijával mentek pihenőre a csapatok (56-39).

Bradford közelijével folytatódott a mérkőzés. Taylor kisvártatva egy hármassal válaszolt, Budimir pedig egy lerohanás után visszatornázta húszra a különbséget (61-41). Csirics negyedik hármasa után robbant a csarnok, szárnyalt a PVSK, nem tehetett mást, ismét időt kért Zollner. Hiába, Csirics bevágta az ötödik távoliját is, Pongó sem akart lemaradni, neki is az ötödik hármasa volt (72-44). Zárkózott a Körmend, de így is tetemes volt a különbség. Az utolsó percben benézett húsz alá a vendég együttes, 79-60-ról indult a záró felvonás.

Thames két hármasa után azonnal időt kért Csirke, hiszen tizenháromra olvadt a differencia. Sikerült időben rendeznie a sorokat, visszavert minden felzárkózási kísérletet a hazai gárda. Price a harmincötödik percben kipontozódott, a hátralévő időt okosan hozta le a PVSK, amely ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. A Körmend tehát az első meccslabdájával nem tudott élni (egy győzelemmel matematikailag is bebiztosíthatta volna első helyét a felsőházban), a baranyaiak viszont könnyen lehet, hogy ki-ki mérkőzést játszanak majd Jászberényben a záró fordulóban - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - Egis Körmend 98-85 (32-21, 24-18, 23-21, 19-25)

Felsőházi középszakasz, 8. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1600 néző
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Goda L. (Hartyáni Zs.)

PVSK: Pongó 23/21, Taylor 23/3, Csirics 21/15, Budimir 12, Horti 6. Csere: Wright -, Demeter 8/3, Bíró 3/3, Olasz -, Berkics -, Dragasevic 2.

Körmend: Thames 23/9, Bradford 11, Price 11/9, Hammonds 11/3, Delas 7/3. Csere: Ferencz 15/15, Csorvási 7, Takács -.