2018/2019 - Atomerőmű KSC-Szekszárd - Soproni Darazsak Akadémia 85-54
09
2019
2019. május 9.  |  16:15
Holcz és Miklós révén 7-0-val indított a KSC Szekszárd a Soproni Darazsak ellen. Pfeiffer 2+1-es megoldásával zárkózott a Sopron, a következő tíz pont azonban szekszárdi oldalon esett, Andi ziccerével már 17-3 állt az eredményjelzőn 4 játékperc után. Tarr és Pfeiffer fújt riadót a Sopronnál, pontjaikkal 20-10-re zárkóztak a zöld-sárgák, ennél közelebb azonban nem jutottak ellenfelükhöz, 24-12-es szekszárdi vezetés lett a negyed vége.

A második játékrészben továbbra is domináltak Harsányi Mária tanítványai, a junior korosztályban is bizonyító Renczes révén újabb tíz ponttal kerültek távolabb a Soproni Darazsaktól, így a félidőben 53-31-re vezettek.

A harmadik negyedben sem változott a mérkőzés képe, a Szekszárd a játék minden elemében a Sopron felé kerekedett, 22-6-ra nyerték a tízperces etapot.

Az utolsó negyedre fogyatkozott a koncentráció a Szekszárdnál, a hibákat kihasználva pedig a negyedet a Soproni Darazsak nyerte 10-17-re. A tolnai győzelem így sem forgott kockán, 85-54-re nyert a Szekszárd.

Harsányi Mária (Atomerőmű-KSC Szekszárd): Végig kontrolláltuk a mérkőzést az utolsó negyedet kivéve, de akkor már minden játékosom pályára lépett és szerkezet nélkül játszottunk. A három negyedben viszont remek védekezéssel és pontos támadójátékkal magabiztos győzelmet arattunk a fiatal soproni csapat ellen.

Czirják Szilvia (Soproni Darazsak Akadémia): Gratulálok a Szekszárdnak! Az első meccs mindig nehéz, így volt ez ma is. Ennek ellenére meg fogjuk találni a pozitívumokat, és igyekszünk a hibáinkból javítani.