2018/2019 - Vasas Akadémia – Kaposvári KK 107-66
09
2019
2019. május 9.  |  15:40
Az U16-os bajnokság országos döntőjének első mérkőzését a Vasas és a Kaposvár csapata játszotta.

Az első negyed 9 pontos Vasas vezetéssel zárult. Míg a budapesti együttesnél elosztottak a pontok, a Kaposvár csapatát főként Paár vitte a hátán (28:19). A második negyed kiélezett csatát hozott, ám a Kaposvár csak 2 pontot tudott ledolgozni 9 pontos hátrányából (49:42).

A második félidőt a Vasas kezdte jobban, 2 perc alatt egy 8:2-es rohanás után időt kért a Kaposvár, ám a Vasas letámadása sok hibára késztette az együttest, és a negyed végére 30 pontossá nőtt a különbség (86:56).

A játék képe az utolsó negyedben nem változott, a 21:10-es negyedik játékrészt követően a Vasas 107:66-ra nyerte első mérkőzését.

Harald Stein (Vasas Akadémia): Jól kezdtünk, jó csapatteljesítményt nyújtottunk. A Kaposvár kiválóan játszott az első félidőben, és örülünk, hogy tartani tudtuk a sebességet a második negyedben is. A következő feladatra koncentrálunk.

Fehér Iván (Kaposvári KK): Gratulálok a Vasasnak! Mi a második félidőben bennragadtunk az öltözőben. Ilyen játékkal nem sok keresnivalónk lesz!