Férfi NB I: Nagy hátrányból fordított Sopronban a DEAC
02
2019
2019. május 2.  |  14:40
Az utolsó szalmaszálba próbált meg kapaszkodni a DEAC a középházi középszakasz hatodik fordulójában, május első napján a remek formába lendülő Sopron vendége volt Berényi Sándor együttese, amely hat találkozó óta nyeretlen volt.

Elég magas kezdőötössel kezdtek a vendégek, ez eleinte nem bizonyult jó húzásnak. 4-0-ra még ugyan a Debrecen vezetett, de aztán 16-0-val fordított a Sopron. A hazaiak elkapták a fonalat, és 27-12-re meg is nyerték az első felvonást.

A folytatásban állandósult a különbség, hiába próbálkoztak Borisovék, mindenre érkezett válasz. A félidő hajráját aztán megnyomták a hajdúságiak, és visszajöttek a mérkőzésbe. Húsz perc után ugyanis 43-37 volt az állás.

A szünet sem törte meg a DEAC lendületét, akik egy idő után a remeklő Borisov kosarával, 54-55-nél, hosszú idő után visszavették a vezetést (54-55). Hiába volt ponterős Supola is, a záró felvonásnak már 62-69-es állással vágtak neki a csapatok.

Leblokkolt a Sabáli-legénység. Bosrisov hármasával már tízzel is vezetett a DEAC, innen még faragni tudott a Sopron, de a végjátékra ismét megléptek a vendégek, és ezúttal már nem remegtek meg Ivosevék, eldöntötték a találkozót. Ezzel még életben maradtak a debreceniek play off álmai - írta a BB1.hu.

Sopron KC - DEAC 82-99 (27-12, 16-25, 19-32, 20-30)