Az Alba vette be utoljára a “régi” kaposvári csarnokot
01
2019
2019. május 1.  |  17:00
Utolsó mérkőzését játszotta a „régi” csarnokában a Kaposvári KK, a hazai szurkolók ma búcsúzhattak el a visszavonulását bejelentő, ám szerelést már nem húzó Marko Spicától. A somogyiaktól hiányzott még Emanuel Ubilla, Luka Markovics és Reggie Johnson is, a vendégektől Lóránt Péter, Martin Zeno, Allerik Freeman és Jordan Heath.

Parádésan kezdett a KKK, 16-2-nél időt kért az Alba. Éledeztek a fehérváriak, de a ponterős első negyedet is így 29-20-ra Fekete Ádám együttese nyerte.

Megváltozott a játék képe a folytatásban, a második negyed elején előbb egyenlített, majd fordított is az Alba. Persze nem kellett félteni a vendéglátót sem, maradt még puskapor a félidőre: a szünetben 50-46 állt a táblán.

A hullámzás továbbra is jellemző volt a meccsre, egy darabig még őrizte előnyét a Kaposvár, majd újra fordított a Ramirez-legénység. A záró játékrész 64-72-ről indult.

Három perc után már tízzel mentek a vendégek, innen még visszajöttek Pustahvarék, 83-83 után azonban már csak az Albáról szólt a végjáték. A szenzációsan teljesítő Filipovity vezérletével megérdemelt fehérvári siker született - írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 89-97 (29-20, 21-26, 17-28, 22-23)