Női Amatőr: Egy szoros, sok sima
23
2019
2019. április 23.  |  11:05
A múlt héten egyetlen igazán szoros mérkőzést játszottak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A zöld csoportban a ZTE izgalmas végjátékban tudott nyerni Tatán. Ugyanitt a Sportdarázs nagy lépést tett a bajnokság megnyerése felé, miután véget vetett a MAFC remek sorozatának, majd Szolnokon is diadalmaskodott. A piros csoportban nem hibázott, könnyedén nyert a két éllovas, a TF és a Csata, a leginkább rangadó jellegű összecsapáson pedig a Vasas gond nélkül nyert a BEAC otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Ajka 50-86

Minden negyedet megnyerve aratott egységes csapatmunkával fölényes győzelmet Kalocsai Dorina (14 pont, 6 gólpassz), Pap Regina (13 pont, 4 lepattanó), Csikász Anna (13 pont - 5/5 mezőnyből) és Székely-Horváth Zsuzsanna (11/6 pont, 5 lepattanó) ponterőssége révén az Ajka a Borza Laura (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Kovács Orsolya (12/6 pont, 3 lepattanó)-Karakó Dorina (10 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Nyíregyháza otthonában.

Kecskeméti KC - DEAC DSI 55-67

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még 6 ponttal "ment" a két Burján-lány, Bianka (13/6 pont, 6 lepattanó) és Laura (12/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), valamint Schlégl Odett (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira építő Kecskemét. A második félidő, s különösen a záró etap azonban a lepattanózást 57-33-ra nyerő vendég debreceni együttesé volt, amely Gál Annamária (18/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Göttlinger Anna (16/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Foltin Blanka (14-14 pont és lepattanó, 3 eladott labda), valamint Földvári Andrea (8 pont, 11 lepattanó) vezérletével a maga javára fordította a találkozót, s végül 12 ponttal győzött.

ELTE-BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 44-78

Budácsik Dorottya (15 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Nadja Smailbegovics (13/3 pont, 4 lepattanó), Varga Alíz (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Szerencsés Tamara (11/3 pont) eredményességére és az 56-39-re megnyert lepattanózásra építve, az első három negyedben nagy fölényben játszva biztosan nyert a Vasas a tartalékos BEAC otthonában. Hazai részről egyedül Szűcs Zsanett (12 pont, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

TFSE - PEAC-Pécs-Pingvinek 75-38

Az első negyedben bemutatott erődemonstrációnak (30-4), továbbá elsősorban Németh Alma (15/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Kováts Gabriella (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) és Fuisz Viktória (10 pont, 3 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően újabb biztos győzelmet aratott a listavezető TF. A vendég pécsiektől senki nem érte el a 10 pontot, Nagy Gabriella 9 ponttal - 13 mezőnykísérletből - 13 lepattanóval és 4 eladott labdával volt a legeredményesebb játékosuk.

Csata DSE - Dávid Kornél KA 123-38

Végig nagy, nyomasztó fölényben játszva úgy aratott 85 pont különbségű győzelmet a Csata, hogy Mányoky Réka tripla-duplát (13/3 pont, 12 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 16 gólpassz), Boros Júlia (26/3 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) és Karagits Kira (13 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) pedig dupla-duplát ért el. Rajtuk kívül Radócz Fanni (36/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 blokk), Horváth Fruzsina (15/3 pont, 5 lepattanó) és Solymosi Noémi (12 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 blokk) is kétszámjegyű pontot szerezve zárta az összecsapást. A vendég fehérváriaktól egyedül Nagy Gabriella (16/9 pont - 23 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Bajai NKK - Kanizsai Vadmacskák SE 93-60

A parádés, 31-7-re megnyert harmadik negyede, továbbá jórészt Hilcz Alexa (21/18 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Szöllősi Boglárka (21/18 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Mojzes Gina (12/6 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) és Kucsora Réka (11 pont, 4 lepattanó, 10 gólpassz) ponterős, hatékony játéka révén fölényesen nyert a Baja a Zsámár Lili (21/9 pont - 24 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda)-Bánhegyi Beatrix (12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó)-Budai Dorina (11 pont, 12 lepattanó) trió vezette Nagykanizsa ellen.

MAFC - Sportdarázs 52-58

A 9 mérkőzés óta veretlen MAFC az éllovas soproni együttest fogadta. Az összecsapást jobban kezdte a vendég Sportdarázs, amely a nyitó etap közepén 12-5-re vezetett. Ezt követően küzdelmes, rangadóhoz méltó, színvonalas játék mellett a harmadik negyed végén Horváth Enikő (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 7 eladott labda), Aradi Zsanett (12 pont, 5 lepattanó) és Hercze Szandra (10/9 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) vezérletével 2 pontra felzárkózott a MAFC. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a hazaiakból, a záró etapot 8-0-s három és fél perccel kezdve 10 ponttal ellépett a Varga Sára (15/3 pont, 3 gólpassz)-Szeli Kitti (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk)-Bakó Patrícia (10 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda, 2 blokk) trió vezette éllovas. A szívósan küzdő MAFC mindent megtett azért, hogy 10 mérkőzésesre nyújtsa veretlenégi sorozatát, a hajrában 4 pontra még visszajött, ám mivel az utolsó 3 percben nem tudott pontot dobni, viszont játékosai több labdát eladtak, a küzdelmes mérkőzés végén az éllovas soproni együttes örülhetett - a MAFC is büszke lehet azonban teljesítményére, nagy sorozatára.

Szolnoki MÁV SE - Sportdarázs 46-67

Egy nappal a MAFC otthonában megnyert rangadó után, "lendületből" kezdve a 22-9-re "behúzott" első negyedre, az 50-34-re megnyert lepattanózásra, valamint Varga Sára (21/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Szeli Kitti (15/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda) és Dömötör Dorina (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) ponterős játékára építve győzött az éllovas soproni együttes a Baczuk Virág (11 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Imre Noémi (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Munkácsi Enikő (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette, a feladathoz és a listavezetőhöz a második negyedtől felnövő Szolnok otthonában.

Tatai SE - ZTE NKK II 68-71

A fordulatos, végig szoros, kiélezett, színvonalas találkozó első negyede után 4 ponttal a vendég zalai együttes vezetett, a harmadik etap után viszont ugyanennyivel már a Gusztafik Lilla (17 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 10 szerzett, 3 eladott labda)-Szűts Boglárka (15 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Kuller Violetta (13/3 pont, 6 eladott labda)-Kiss Judit (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 szerzett, 3 eladott labda) kvartett vezette vendéglátó tatai csapat állt jobban. Az izgalmasan alakuló záró felvonásban másfél perccel a befejezés előtt 3 ponttal még mindig a Tata vezetett, de a végjáték a jórészt Preisinger Boglárka (17/15 pont, 5 eladott labda, 6 gólpassz), Jurkó Noémi (16 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Horváth Fanni (16 pont - 7/7 mezőnyből -, 6 lepattanó, 4 szerzett, 12 eladott labda, 3 gólpassz) és Böcskei Réka (15/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) ponterős játékára építő ZTE II csapatáé volt, amely Preisinger büntetőivel, valamint Jurkó 2+1-es akciójával a maga javára fordította az összecsapást. Érdekesség, hogy a vendégek jóval több (33) labdát adtak el, mint a hazaiak (23), ám gólpasszok tekintetében a ZTE II felülmúlta a Tatát (19-16), és sokkal jobban dobta a triplákat (7/16, 43.75%, ill. 1/11, 9.09%).