NB I B: Négy között az Oroszlány és a Nyíregyháza, kiesett a Bonyhád
21
2019
2019. április 21.  |  09:30
A tavalyi papírforma borító rájátszással ellentétben idén az esélyesek léptek tovább a férfi másodosztály piros csoportjában a playoff első körében. Azok után, hogy a Veszprém és a MAFC, az Oroszlány és a Nyíregyháza is 2-0-lal jutott az elődöntőbe. Miskolcon ki-ki meccsen dőlt el, hogy a Bonyhád az egyik kieső. A zöld csoportban is az alapszakasz első négy helyezettje jutott az elődöntőbe, a Salgótarján a harmadik meccsen pályaelőnyével élve jutott túl a jól küzdő Újpesten.

Rájátszás az 1-8. helyért

BKG-Príma SE - Nyíregyháza Blue Sharks 84-86

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a palánk alatti védekezésének "alappillérét", Tanács Attilát nélkülöző, s elsősorban a Nagy Botond (25/12 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz)-Nagy Benedek (18/12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Seth Berger trió tagjainak eredményességében bízó hazai együttes vezetett. A BKG a harmadik negyed közepéig tartotta 10-12 pontos előnyét, ám ekkor egy 12-0-lal fordított a leginkább a Tóth Gergely (27 pont, 8 lepattanó)-Bazsó Brúnó (23/15 pont, 9 lepattanó) kettős ponterős játékára, lepattanóira, valamint Bus Iván (12-12 pont és gólpassz, 6-6 lepattanó és eladott labda) szervezőkészségére építő Nyíregyháza, ám a szakasz hajrájában újított, s 4 pontos előnnyel várhatta az utolsó etapot a BKG. A záró felvonás első felében egy 7-0-lal megint fordított, s a folytatásban, ha szűken is, de vezetett a vendég együttes, amely izgalmas végjátékban, többek között a 42-27-re megnyert lepattanócsatának, no meg annak köszönhetően győzött végül 2 ponttal, hogy több rutinos, élvonalat is megjárt játékossal rendelkezett, mint a hazai gárda.

A párharc győztese: a Nyíregyháza 2-0-lal.

Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 68-74

A küzdelmes, fordulatos, szinte végig szoros összecsapás első 10 perc után hárommal a vendégek, félidejében viszont 1 ponttal a hazaiak vezettek. A 22. és a 26. perc között egy 12-2-es rohammal megugrott az Abell Remy Christianson (32/12 pont, 3 lepattanó) eredményes és Zsíros Péter (12/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) hatékony játékára építő Oroszlány, amely 6 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ezt azonban 5-0-lal kezdve gyorsan feljött 1-re a leginkább Horváth Ákos (18/9 pont, 4 lepattanó), Stefán Dávid (17/3 pont) és Mucza Tamás (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) találataira alapozó Honvéd, ám a szakasz közepén egy 8-2-vel ismét ellépett az Oroszlány. A hajrában még egy vendég technikai fokozta az izgalmakat, Horváth triplájával 2 pontra még feljött a nagyot küzdő Honvéd, de fordítani nem tudott.

A párharc győztese: az Oroszlány 2-0-lal.

A 9-14. helyért

MEAFC-Miskolc - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 112-69

A hétközi bonyhádi 3/31-es triplamutatóhoz képest a párharcot eldöntő harmadik meccsét elsősorban Szanyi Róbertnek (17/15 pont - 5/5 tripla, 2/2 büntető) köszönhetően 6/8-as triplamutatóval, s 19-7-tel kezdte a MEAFC. A szakasz közepén egy 11-4-gyel 5 pontra még feljött a Bonyhád, de az első negyed utolsó másfél percében, s a második szakaszban egy 43-10-es "száguldással" gyakorlatilag eldöntötte a meccset Szanyi mellett Austin Thornton (25/18 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz), Takács Dániel (17/12 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Kopasz Márton (14/3 pont, 4 lepattanó), Tóth Bence (12 pont, 4 lepattanó) és Béres Dávid (10 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével a MEAFC. A szünetben 66-28-ra vezető borsodi gárdának még az is "belefért", hogy a második félidő elején volt egy 14-2-es fellángolása a Baki Sándor (15/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Tömösváry Máté (11/6 pont) és Somogyfoki Szabolcs (9/3 pont, 10 lepattanó) vezette Bonyhádnak.

A párharc győztese: a MEAFC-Miskolc 2-1-gyel.

Rájátszás az 1-8 helyért

Salgótarjáni KSE - Újpest-MT 90-84

A szoros első etap után a másodikat 8-0-lal kezdve 7-tel elléptek a hazaiak. Egy 7-0-lal egalizált, majd a félidő hajrájában egy újabb 7-0-nak köszönhetően 5 pontos előnnyel zárta a félidőt a Surmann Gábor (27/9 pont, 5 lepattanó, 6 szerzet, 3 eladott labda), Surmann Péter (21/3 pont, 4 gólpassz), Széphelyi Tamás (17/12 pont) és Jovan Durasevics (11 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) eredményességére építő Újpest. A második félidő első felét 17-5-re nyerve 7 pontos előnyt szerzett a Dominik Herendic (32 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz)-Piukovics Bálint (27/3 pont, 4 lepattanó)-Hajdu Márton (19/3 pont, 11 lepattanó) trió vezette a Salgótarján. Ezt követően üldözőversenybe ment át a találkozó, a negyed végén 3 pontra jött vissza a fővárosi alakulat. A záró etapban állandósult egy 5 pont körüli hazai vezetés, a hajrában 4 pontnál nem tudott közelebb kerülni az Újpest a hazaiakhoz, így a Salgótarján nyerte a mérkőzést és a párharcot.

A párharc győztese: a Salgótarján 2-1-gyel.