Férfi NB I: Megint legyőzte a Berény az Olajt
21
2019
2019. április 21.  |  07:45
Hiába tért vissza extra játékkal Vojvoda, megint legyőzte a Berény az Olajt

Ahogy az várható volt, Vojvoda visszatért, és rögtön a szolnoki kezdőben találta magát. Éppen az ő triplájával indult a meccs Jászberényben. Hullámzó volt az eleje, két perc után 2-8 volt az állás, majd feljött 7-8-ra a Berény, aztán újra meglépett nyolccal az Olaj. Vojvoda remekül játszott. Pitts vezérletével gyorsan ledolgozta hátrányát a JKSE, amely 13-2-es szériát ment (23-20). Az amerikai kisember sorra szerezte a pontokat, nem egyszer faulttal (egyszer ráadásul sportszerűtlen) együtt. Az első negyed után 25-22 volt az állás.

Továbbra is nagy volt az iram és látványos volt a játék. Pitts ziccere után Alekszandrovtól jött egy tripla (30-22). A 14. percben, 35-25-nél már tíz volt közte. Pantelics is nagyon nagyot játszott, tizenegy pont volt a legnagyobb különbség. Az első félidő vége időkérés-párbajt hozott a két edző között, 50-41-re feljött a vendég együttes.

Sok rontott kísérlet után Andric szerezte az első kosarat a fordulás után. Négy perc alatt 52-48-ra feljött a Szolnok, amikor Malasevics technikaija után (ráadásul ez volt a negyedik személyhibája) a biztos kezű Alekszandrov keze megremegett a vonalról. Nem sokkal később le is kellett ülnie a hazaiak erőcsatárának, mert ő is megkapta negyedik hibáját. 12-4-es szériát mentek a piros-feketék, Vojvoda triplája után, 54-53-nál időt kért Lazics. Vojvoda zsinórban dobott három hármast, hosszú idő után újra a bajnok vezetett (59-61). Tóth Ádám „csapta le" a palánk alatt Pantelicset, aki ezt szóvá is tette. A videózás után a magyar centert második sportszerűtlen faultja után kiállították, Pantelics pedig kakaskodásért technikait kapott. Vojvoda ettől sem zökkent ki, továbbra is extázisban játszott, hatodik hármasával már 27 pontnál járt. 64-67-ről indult a záró felvonás.

Felváltva vezettek a csapatok, pattanásig feszültek az idegek. A 35. percben Andric is sportszerűtlen hibát kapott. Héttel meglógott a JKSE két és fél perccel a vége előtt (83-76). Pitts harmincnyolc percen keresztül nem talált be kintről (0/8), ám amikor igazán kellett, kétszer is betalált, eldöntve ezzel a megyei derbit. Hatalmas csatában, megérdemelt kék-fehér siker született. Története során másodszor győzte le a Szolnokot a Jászberény - írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Szolnoki Olaj KK 90-82 (25-22, 25-19, 14-26, 26-15)

Felsőházi középszakasz, 4. forduló
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola
V.: Benczur T., Ádám J., Balog Gy. (dr. Gincsai J.)

JKSE: Pitts 32/6, Rakics 12/6, Brbaklics 6/3, Alekszandrov 5/3, Pantelics 19/6. Csere: Kerpel-Fronius 11/9, Czirbus 3.

Szolnok: Airington 3/3, Rudner -, Vojvoda 31/21, N. Milosevic 19/9, Andric 15/3. Csere: Malesevics 8, Tóth Á. 6, Frank -.

Másodszor sem tudott nyerni az ASE Kecskeméten

A középházban egy győzelemmel lemaradó, legutóbb a Sopron ellen kisebb meglepetésre bukó KTE-Duna Aszfalt fogadta a középszakasz során háromból hármat nyerő Atomerőmű SE-t. A hazaiak egy győzelemmel voltak lemaradva a vendégek mögött, így szerették volna legyőzni közvetlen riválisukat. A paksi sérültek a meccsre felépültek, a sérvműtéten túleső Julian Norfleet is tudott néhány percet vállalni a találkozón.

Ellentétes első két negyedet láthattak a Messzi István Csarnokba kilátogatók. Az első tíz percben egyértelműen az Atomerőmű dominált. A Kecskemét beragadt, így négy perc után 4-10 állt az eredményjelzőn Jevtovics kosara után. Fokozatosan feljöttek a hazaiak, a nyolcadik perc magasságában 13-16 volt az állás. Ezután azonban robbantott az Atom, és 8-2-s futással fejezte be a játékrészt (15-24).

A második etapban már a hazaiak voltak a jobbak, három perc után Molnár egyenlített ki 24-24-nél. Némileg megállt a paksiak támadógépezete, így ez elegendő volt ahhoz, hogy pár ponttal a Forray-legénység tartson előrébb. Noha már nagyobb is volt a különbség, végül négypontos kecskeméti vezetés mellett vonultak a csapatok az öltözőbe (42-38).

Paksi triplák jöttek válaszként a kecskeméti kosarakra a harmadik játékrész elején, majd Kovács egy duplát is a helyére küldött, így sikerült 46-46-ra egalizálnia. Hiába talált be Djeraszimovics és Dramicsanin is, az Atomerőmű nem szakadt le. Green kettese zárta a játékrészt, továbbra is nyílt maradt a találkozó (66-60).

Ahogy arra számítani lehetett, izgalmas végjátékban dőlt el a nagy csata. A 37. perc magasságáig néhány ponttal a kecskemétiek vezettek, ám ekkor megrázta magát Faust és felhozta csapatát 72-70-re. Ezután mégis a
KTE húzott el, 80-70 után eldőlni látszott a meccs. Az ASE másképp gondolta, triplák révén gyorsan felzárkózott. Fél perc volt hátra, amikor Kovács távolijával 83-81 lett az állás, ám a hátralévő idő alatt a paksi próbálkozások kimaradtak, így másodszor is legyőzte Forray Gábor csapata az Atomerőműt - írta a BB1.hu.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 83-81 (15-24, 27-14, 24-22, 17-21)

Középszakasz, középház, 4. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
V.: Cziffra Cs., Minár L., Kovács N. (Faidt Mihály)

KTE: Wittmann 11/6, Green 8, Djeraszimovics 25/3, Dramicsanin 15/6, Karahodzsics 14/3. Csere: Mészáros 4, Molnár M. 6, Dimics -, Kucsera -.

ASE: Kovács Ák. 16/6, Medve 3/3, Faust 22/12, Eilingsfeld 9, Jevtovics 4. Csere: Ruják 7/3, Henton 9/3, Williams 2, Horváth K. 5/3, Norfleet 4.

Az Alba nyerte a tét nélküli meccset

Tét nélküli mérkőzésen találkozott egymással az Alba Fehérvár és a Kaposvári KK. Az előző fordulóban eldőlt, hogy a fehérváriak után a somogyiaknak sincs félnivalója, hiszen matematikailag is bebiztosították bennmaradásukat az első osztályban. A két vezetőedző arra készült, hogy sok lehetőséget biztosítanak a fiataljaiknak ezen a meccsen.

Pustahvar kosaraival indult a mérkőzés, 2-5 után Freeman és Peterson kosaraival fordított az Alba. Már 11-5-re is megléptek a hazaiak, amikor a kezdőben helyet kapó Hock vágott egy triplát. Sőt, a hetedik percben Halász távolija után a somogyiak vezettek. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyed végére négypontos előnyt szerzett a Kaposvár (17-21).

A folytatásban is szerepet kaptak a fiatalok mind a két oldalon. Az Alba fokozatosan utolérte a vendégeket Zeno aktivitásának köszönhetően. Meglépniük nagyon nem sikerült, mert mindig érkezett a válasz vendég oldalról. A játékrészt simán nyerték a fehérváriak, öt pont volt a differencia a félidőben (37-32).

A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott. A játékosok forgatása közben nem alakult ki nagyobb hazai előny. Folyamatosan pár pontos Alba-vezetést mutatott az eredményjelző, nem szakadt le a Kaposvár. Cabezas hármasa után Baki középtávolról talált be a végén, így hat ponttal vezetett az Alba (54-48).

Az utolsó játékrészben sem történt változás. Noha egyszer feljött még három pontra a Kaposvár, de ezen kívül nem volt reális esélye annak, hogy egyenlítsen. Az Alba magabiztosan húzta be a meccset, és az alapszakasz után a középszakaszban is legyőzte a Kaposvárt (79-68) - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 79-68 (17-21, 20-11, 17-16, 25-20)

Alsóházi középszakasz, 3. forduló
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
V.: Papp P., Goda L., Lengyel Á. (Balogh L.)

Alba: Takács M. 6, Zeno 4, Keller I. 11/3, Freeman 12/6, Peterson 17. Csere: Lukács 7/3, Cabezas 6/6, Takács M. -, Peringer 5, Tóth P. 10, Seyi 1.

Kaposvár: Halász 13/3, Bogdán 12/6, Baki 5/3, Pustahvar 21/3, Hock 7/3. Csere: Kocsis 6, Puska 4.

Megvan a TF harmadik sikere

Még Merim Mehmedovic edző irányításával, december 22-én, hazai pályán, éppen a Szeged ellen szerezte meg története első A-csoportos győzelmét a Serco-TF-BP.

Ezúttal gyakorlatilag tét nélküli mérkőzést játszott egymással a két gárda, hiszen az már korábban eldőlt, hogy ők lesznek az idei play out résztvevői, ráadásul a pályaelőny is biztosan a szegedieké lesz a párharc során.

A vendégek kezdtek jobban, de nem adta fel az újonc, és viszonylag hamar fordítani tudott. Tíz perc után minimális volt a különbség (23-20).

Lendületben maradt a légiósai által vezérelt TF, és egy 9-0-s szériával meglógott ellenfelétől. 32-20 után azonban hatalmas fordulat következett, a Szedeák Juhos vezérletével ledolgozta tetemes hátrányát, sőt a félidőre már előnnyel is mehetett (39-42).

A szünet után is a vendégek jöttek ki jobban az öltözőből, de ezúttal sem tudták megroppantani a fővárosiakat. Visszaesett a pontgyártás, 54-55-ről indult a záró felvonás.

Krnjajski és Rikalo is nagyot játszott, a Szeged egyre gyengébben dobott, a hajrából a TF jött ki jobban, amely így megszerezte harmadik sikerét az élvonalban - írta a BB1.hu.

Serco-TF-BP - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-67 (23-20, 16-22, 15-13, 20-12)