Női NB I: A Cegléd és a Szekszárd játszik az ötödik helyért
19
2019
2019. április 19.  |  21:25
Másodszor is legyőzte a Cegléd a PEAC-ot

Pályahátrányból sikerült véghez vinnie a Ceglédnek azt a bravúrt, hogy kiüsse a PEAC csapatát az 5-8. helyért vívott csatában. Miután idegenben 82-78-ra nyertek a ceglédiek, ezúttal hazai pályán a kétpontos siker már elég volt az üdvösséghez. A CEKK-nek így megvan az esélye arra, hogy a Szekszárd ellen kiharcolja azt a bravúrt, hogy a következő szezonban a nemzetközi porondon is szerepelhessen.

A mérkőzés egyébként nem hozott döntő hazai fölényt, Popovicséknak elég volt a győzelemhez az, hogy a második negyedet megnyomják. Ezt a játékrészt kilenccel hozták, így az is belefért, hogy a többi negyedben a baranyaiak domináljanak inkább.

A PEAC tehát a hetedik helyért küzdhet a folytatásban, ellenfele a Szekszárd ellen kieső Csata lesz - írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - PEAC-Pécs 72-70 (17-19, 23-14, 14-18, 18-19)

Női bajnokság, 5-8. helyért
Ceglédi Városi Sportcsarnok
V.: Györffy P. A., Balog Gy., Balogh Gy. (Hartyáni Zs.)

Cegléd: Swanier 17/6, Popovics 18/3, Hamilton-Carter 7, Gorjanácz 8/6, Baugh 14. Csere: Böröndy -, Kobolák 5/3, Révész 3.

PEAC: Vanloo 12/6, Simon 13/3, Wentzel 4, Tetemondova 8/3, Brewer 6. Csere: Imovbioh 20, Gémes-Sarok 2, Ruják 5/3.

A Szekszárd is továbbment

A hazai 67-61-es győzelem után idegenben is legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-FCSM Csata csapatát. A mostani 72-63-as siker azt jelenti, hogy a Cegléd ellen játszhat az ötödik helyért, míg a fővárosi együttes a PEAC ellen szerezheti meg a hetedik helyet.

Az elődöntőről óriási meglepetésre lemaradó Szekszárd a papírformának megfelelően Budapesten is legyőzte a Csatát. Már az első negyedben nyomatékosította, hogy szeretné lezárni a párharcot. Noha a folytatásban némileg sikerült faragnia hátrányából a hazaiaknak, a második félidőt ismét megnyerték a vendégek.

A Csata elsősorban a Jovanovics - Lelik páros pontjaira épített, míg a túloldalon Gereben, Dojkic, McCall és Studer is tíz pont körül tudott zárni - írta a BB1.hu.

NKE-FCSM Csata - Atomerőmű KSC Szekszárd 63-72 (15-23, 20-16, 13-17, 15-16)