NB I B: Hazai hegemónia, békési bravúr Nagykőrösön
16
2019
2019. április 16.  |  14:05
Elkezdődött a rájátszás a férfi másodosztályban. Egyetlen párharcot leszámítva mindenütt a papírforma érvényesült, azaz az alapszakaszt jobb helyen záró, pályaelőnyben lévő, hazai környezetben kezdő csapat győzött. A "kakukktojás" a piros csoportban a kiesés elkerüléséért harcoló Békés nagykőrösi bravúrgyőzelme volt.

Rájátszás az 1-8. helyért

Nyíregyháza Blue Sharks - BKG-Príma SE 94-83

A fordulatos első félidő végén még 5 ponttal a Seth Berger (29/3 pont, 6 lepattanó)-Nagy Botond (19/12 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Kovács Soma (15/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette vendég BKG állt jobban. Szünet után azonban már egyértelműen a Tóth Gergely (29/3 pont, 5 lepattanó), Fazekas Csaba (21/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Bazsó Brúnó (16/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére, valamint Bus Iván (8 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 17 gólpassz) hatékony játékszervezésére alapozó hazai gárda akarata érvényesült, amely a záró etap közepére eldöntötte a maga javára ezt a színvonalas összecsapást.

OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 85-74

A negyedik negyed közepéig elsősorban Mucza Tamás (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz), Pintér Dávid (12/12 pont), Horváth Ákos (11/3 pont, 4 gólpassz) és Stefán Dávid (11/3 pont, 4 lepattanó) jóvoltából a Honvéd tartani tudta a lépést az Oroszlánnyal. A 35. és a 38. perc között azonban egy 9-2-es rohammal döntött az OSE, amely Abell Remy Christianson (23/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), dr. Mohácsi Máté (19/9 pont, 6 lepattanó), Zsíros Péter (11/3 pont, 3 lepattanó) és Hegedűs Gergely (10 pont, 3 eladott labda) vezérletével végül "behúzta" a meccset, s előnyt szerzett a párharcban.

MAFC - Vasas Akadémia 94-71

Az Andrássy Géza (16 pont, 8 lepattanó)-Moravcsik Áron (15/3 pont, 9 gólpassz)-Kelenföldi Domokos (10/3 pont, 4 lepattanó) trió vezette Vasas három negyeden át abszolút egyenrangú ellenfele volt a MAFC csapatának. A záró etapban viszont, ahogy mondani szokták, csak egy csapat volt a pályán, az első 6 percet 14-3-ra nyerve győzött a tripla-dupláig jutó Eric Washington (29/3 pont, 12-12 lepattanó és gólpassz), valamint Katona Bence (13/9 pont, 3 lepattanó), Garamvölgyi Ákos (13 pont, 8 lepattanó), Misek Levente (12/3 pont, 3 gólpassz) és Csapai Péter (11/6 pont) eredményességére építő, ellenfelénél csapatként "több lábon álló" MAFC. Végül 23 pont lett a különbség, ez azért csalóka, de a MAFC hazai pályán előnyt szerzett a párharcban.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - PVSK-Kronosz Kiadó 97-83

A találkozó napján az élvonalbeli PVSK-nak is mérkőzése volt. Az így érthetően tartalékos utánpótlás együttes Riskó Dávid (15 pont), Aleksej Carev (14/9 pont, 3 eladott labda), Olasz Ádám (13 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Fülöp Zsombor (10/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) jóvoltából a második negyed közepéig tartotta a lépést az alapszakasz győztesével. A Veszprém Madár András (29/21 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Kovács Ádám (22 pont, 8 lepattanó, 6-6 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Völgyi Marcell (17 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Szabó Péter (13 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével a harmadik negyed végére eldöntötte a találkozót, 24 pontos előnyt építve a záró etap előtt, így aztán az is "belefért" a Veszprémnél, hogy a végén kicsit kiengedjen - a pécsiek dicséretére váljon, hogy ezt kihasználva, az utolsó pillanatig küzdve "tisztesre kozmetikázták" vereségüket.

Rájátszás a 9-14. helyért

MEAFC-Miskolc - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 110-72

Austin Thornton (35/27 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Takács Dániel (16/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont), Tóth Bence (11/3 pont, 3 lepattanó), Béres Dávid (11 pont) és Szögi Ádám (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) eredményes, hatékony játéka révén a félidőben 64-29-re vezető MEAFC szünetig eldöntötte a találkozót. Térfélcsere után ugyan az elsősorban Pupp Bence (13 pont, 5 eladott labda), Somogyfoki Péter (10/6 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Baki Sándor (10 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira építő Bonyhád kiegyenlítetté tette a játékot, de a fölényes hazai győzelmet nem tudta megakadályozni.

Nagykőrösi Sólymok KE - Omnia Pub&Food Békés 87-89

Nagy meglepetés, hogy az alapszakaszt hat mérkőzéses vereségsorozattal záró Békés győzni tudott a bajnokság első részét miskolci bravúrgyőzelemmel befejező, de megbetegedő edzőjét, Lakosa Zsoltot ezen az összecsapáson nélkülöző Nagykőrös otthonában. A hullámzó, fordulatos találkozó félidejében 6 ponttal még a jórészt Cristopher Viqueira (28/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Molnár Miklós (13/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Lakosa Ákos (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Fehér Péter (12/3 pont, 4 lepattanó) és Andó Levente (11/6 pont) ponterős játékára alapozó hazaiak vezettek. A Békés azonban szédületes támadójátékot produkált a harmadik negyedben, 33 pontot szerezve 6 egységnyi előnnyé alakította a félidei 6 pontos hátrányát. A viharsarkiak a vezetést a záró etapban nem adták ki kezükből. Bár többször is feljött két pontra a hazai gárda, végül Kertész Dániel (27/18 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz), Danijel Krsztics (23/9 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Nagy Balázs (14/3 pont, 8 lepattanó) és a hosszú sérüléséből felépülő Koma Dániel (14 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével bravúros győzelmet arattak a vendégek a 14 büntetőt elhibázó Nagykőrös otthonában.

Vásárhelyi Kosársuli - DEAC U23 81-74

Az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő debreceni fiatalok Kozák Márton (16 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Tóth Bence (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), valamint Godwin Omenaka (13 pont, 18 lepattanó) ponterősségének köszönhetően az első negyed után, majd a harmadik etap közepén is vezettek a zöld csoport alapszakaszát megnyerő Hódmezővásárhely otthonában. Ezt követően a hazaiak egy 10-4-es "részhajrával" elléptek, de a DEAC szívósan küzdő fiataljai végig "tapadtak" rájuk. A kiélezett, kritikus pillanatokban a tapasztaltabb hazaiaknál valaki mindig megvillant, így a Vásárhelyi Kosársuli Varga Zalán (19/3 pont, 7 lepattanó), Vas Péter (14/9 pont, 6 lepattanó (5 támadó), 5 szerzett labda), Pavlovics Vuk (12/3 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), a mezőnyből dobást nem hibázó Rostás Imre (11/3 pont, 5 lepattanó), valamint Bálint Erik (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével, ha a vártnál jóval nehezebben is, de otthonában csak "behúzta" a párharc első találkozóját.

Óbudai Kaszások - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 78-62

A páros negyedekben jobban, pontosabban játszva szerzett előnyt a párharcban az Ondima Olivér (28/9 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Takács András (17/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz)-Steve Rosemond (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) trió vezette Óbuda az ezúttal főként Csaba György (15/3 pont, 4 eladott labda), Horváth Gergő (13/9 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Domsitz Márton (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 eladott labda) találataira építő győri együttes ellen.

Bajai Bácska FKE - Concordia MOTAX KC Pápa 80-64

A második negyedet leszámítva kézben tartva az irányítást győzött, s került lépéselőnybe Nagy Dániel (21/6 pont, 9 lepattanó), Pongó Martin (16/3 pont, 8 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Jakab Péter (14/3 pont, 8 lepattanó), Kővágó-Laska Márk (11 pont, 4 lepattanó) és Milos Vukicsevics (10 pont, 3 lepattanó) eredményességére építve a Baja. Az ezúttal eléggé "egyemberes csapat" benyomását keltő Pápa pontjainak csaknem felét Sonyák Béla (30/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) szerezte, a vendégektől más nem érte el a 10 pontot.

Salgótarjáni KSE - Újpest-MT 80-69

Három negyed után csupán 2 pont volt a Salgótarján előnye a különösen a harmadik negyedben jól játszó, a Jovan Djurasevics (22/3 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Surmann Gábor (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Franczva Ádám (13 pont, 7 lepattanó)-Surmann Péter (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 szerzett, 4 eladott labda) kvartett vezette újpesti gárdával szemben. Az elsősorban Dominik Herendic (19 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Joó Tamás (18/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kovács Martin (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Piukovics Bálint (14/9 pont) eredményes játékára alapozó vendéglátó együttes a záró etap első felében döntötte el a találkozót a maga javára egy 16-4-es rohammal.

Rájátszás a 9-13. helyért

KTE-Duna Aszfalt - SMAFC 70-61

A nyitó etapban még többnyire a Kovács Benedek (15 pont, 11 lepattanó, 4-4 blokk, szerzett és eladott labda), Csaplár-Nagy Arnold (15 pont, 7 lepattanó), Czukor Bence (13/6 pont, 3 lepattanó) és Füzi Róbert (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kosaraira alapozó vendég soproniak vezettek. A negyed végén fordított, szünetre pedig 6 pontos előnyt szerzett a Molnár Dániel (30/9 pont, 3 gólpassz)-Plézer Gábor (21/6 pont, 3 lepattanó) kettős vezette hazai gárda. A harmadik negyed közepén rövid időre fordított ugyan a SMAFC, de egy 8-1-gyel visszavették a vezetést, s el is léptek a kecskeméti fiatalok, akik ettől kezdve végig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket.