A Körmend nyerte az Alpok Adria Kupát
15
2019
2019. április 15.  |  23:00
Kilenc pontot kellett hazai pályán ledolgoznia a Körmendnek ahhoz, hogy megnyerje az Alpok Adria Kupa 2018/19-es kiírását.

Sarac triplájával indult a mérkőzés, majd Jakubu is kintről volt eredményes (0-6). 10-9-nél vezetett először az MTE, de nem ijedtek meg a horvátok, agresszívek voltak, jól dobtak. Az utolsó percben, 22-18-nál időt kért a Skrljevo, az állás azonban már nem változott.

A folytatásban sem álltak le a csapatok a pontgyártással, a 13. percben Thames jegyezte az első körmendi triplát, dudaszóra esett be a dobása (29-23). Egy perccel később pedig Ferencz 2+1-es akciójával ledolgozta hátrányát a Körmend (34-23). Meglógott a magyar csapat, a 17. percben, 44-30-nál időt kértek a vendégek. Nem jutottak sokkal közelebb, húsz perc után 47-34 volt az állás.

Price kiváló centermunkája indította a második játékrészt. Hammonds is a palánk alól volt eredményes. Valamivel több, mint három perc alatt 10-2-vel nyitottak a piros-feketék, húsz fölé kúszott a különbség. Állva hagyta ellenfelét az MTE, 62-38-nál időt kért a Skrljevo. Bár időnként benézett húsz alá a fekete mezes együttes, a záró játékrész 75-51-ről indult.

Méghozzá Ferencz sikeres büntetőjével, ugyanis a kis szünetben technikait kapott a horvát kispad. 5-0 után újra időt kért a Skrljevo. A 34. percre már több mint harmincra rúgott a differencia. Gála lett a végére, lehetőséget kaptak a kiegészítő emberek is, már csak arra kellett figyelnie Zollnernek, hogy a Pécs és a Falco elleni felsőházi középszakasz-mérkőzések előtt ne sérüljön meg senki - írta a BB1.hu.

Egis Körmend - KK Adria Oil Skrljevo 92-71 (22-18, 25-16, 29-17, 16-20)

Alpok Adria Kupa, döntő, 2. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Török R., Horváth A.

Körmend: Bradford 17/3, Németh 4, Price 8, Hammonds 24/9, Delas 9. Csere: Csorvási 12, Ferencz 4, Thames 14/6, Kiss -, Lajsz -, Oroszi -, Balogh -.

A Skrljevo legjobb dobói: Williams 15, Sarac 14/12, Barnjak 12/3.