Férfi NB I: Tartalékosan is verte a Szolnok a Pécset
2019
2019. április 11.  |  08:20
Ezúttal is simán legyőzte a Falco a Berényt

Közel sem volt telt ház Szombathelyen, a felsőház első fordulójában. Viszont új kabala-sólyom debütált az Aréna Savariában.

Kereken egy perc telt el, mire megszületett az első kosár, Balmazovics szerezte, hármat ért, a sarokból. 10-0-valkezdett a Falco, jól védekeztek a hazaiak. Lazics a negyed derekán időt kért. Rakics törte meg a vendég kosárcsendet. Egyértelmű fölényben játszottak a vasiak, a vendégektől mindössze hárman találtak be az első negyedben, Pantelics volt a legjobbjuk (20-9).

6-0-val kezdte a második etapot a Berény, a 12. percben Pitts is megszerezte első kosarát, 20-15-nél időt kért Okorn. Balmazovics extra volt, negyedik hármasát faulttal együtt szerezte. A 15. percben videózás után, könyöklés miatt kiállították a JKSE legjobbját, Pantelicset, akire egyébként előtte már egy sportszerűtlent is fújtak - szintén videózás után. A szombathelyi B-közép skandálta a nevét, a szerb center pedig nem akart bemenni az öltözőbe, előbb felült a lelátóra, majd egy reklámtáblára, így hosszú ideig állt a játék, de legalább mindenki jót derült. A Falco közben gálázott, 41-27-nél újra időt kért Lazics. A 19. perc elején Rakics négy hibánál járt, a különbség pedig húszra rúgott. A félidő Tóth kosarával zárult, 51-32.

Govens triplája nyitotta a harmadik negyedet, majd Balmazovics szerezte meg huszonegyedik pontját. Nem változott a játék képe a fordulás után sem, álmosan csordogált a mérkőzés. Pitts sportszerűtlen faultja után, 62-41-nél időt kértek a kék-fehérek. Nem tört meg az ezüstérmes lendülete, 71-47-ről indult a záró felvonás.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A negyedik negyed már csak formalitás volt, a végére még gyártottak egy kis statot maguknak a légiósok, illetve lehetőséget kaptak a fiatalok, a Faco győzelme nem forgott veszélyben - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - JP Auto-Jászberényi KSE 91-60 (20-9, 31-23, 20-15, 20-13)

Felsőházi középszakasz, 1. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2300 néző
V.: Papp P., Farkas G., Nagy V. (Dr. Gencsev P.)

Falco: Govens 12/6, Váradi 9, Balmazovics 21/15, Bruinsma 14/3, Reddic 8. Csere: Tóth 6, Curry 10/3, Perl 5, Bíró 3/3, Hódi 3/3, Körmendi -.

JKSE: Pitts 18/3, Rakics 6, Brbaklics 2, Alekszandrov 8/6, Pantelics 9. Csere: Czirbus 2, Kerpel-Fronius 10/6, Cseh 2, Fekete 3/3.

Százat dobott az Atomerőmű a ZTE-nek

Az alapszakaszban máricus 9-én találkozott utoljára a két csapat, amikor a paksiak 93-81-re legyőzték Bencze Tamás együttesét. A középszakasz első meccsén is a hazaiak tűntek esélyesebbnek, hiszen az amúgy sem hosszú keretű zalaiaktól kiesett kezdőirányítójuk, Dustin Ware.

Az Atomerőmű ragadta magához a kezdeményezést, ám bő három perc elteltével Green és Szabó triplái után a ZTE vezetett 11-9-re. Ezután azonban a hazaiak akarata érvényesült. Előbb visszavették a vezetést, majd fokozatosan húztak el a vendégektől. Ruják középtávolija után alakult ki az első negyed végeredménye (30-19).

A második játékrész már kiegyenlítettebben alakult, de ez a paksiaknak kedvezett. Hazai oldalon Henton bizonyult tarthatatlannak, aki a félidőig mind az öt tripla próbálkozását a helyére küldte. A vendégeknél Thompson és Green szállította a pontokat, de Bagó is jól szállt be a padról. A tíz pont körüli különbség állandósult, így nem kellett izgulnia a hazai drukkereknek (55-44).

A harmadik negyedre nagy lendülettel jött ki az ASE, és az első öt percet megnyomva már több, mint húsz ponttal vezetett. A ZTE nem tudott nagy ellenállást tanúsítani, a hazaiak átrohantak rajtuk. Egyre csak nyílt az olló, a paksiaknak minden összejött. A 29 pontos hazai vezetés után már nem sokban reménykedhettek a zalaiak a záró játékrészben (88-59).

Mégis összekapta magát valamelyest a Zalaegerszeg, és megnyomva az utolsó negyedet elkerülte a csúfos vereséget. Természetesen az ASE győzelmét semmi nem veszélyeztette, Henton révén pedig még a százat is elérte (100-86) - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 100-86 (30-19, 25-25, 33-15, 12-27)

Bajnokság, középszakasz, 1. forduló
Paks, ASE Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Söjtöry T., Nyilas I., (Páli K. Dr.)

ASE: Kovács Ák. 14/6, Faust 9, Henton 28/15, Eilingsfeld 14, Jevtovics 12/3. Csere: Horváth K. 7/6, Ruják 9/3, Williams 1, Medve 6/3.

ZTE: Thompson 17/3, Doktor 2, Green 18/6, Szabó Zs. 16/6, Agafonov 4. Csere: Gulyás 8/6, Durázi 3, Bagó 13, Kis R. 5/3.

Másodjára már összejött a Sopronnak Debrecenben

Friss emlékekkel várta a két csapat a középszakasz középházának első fordulóját, ugyanis a DEAC és a Sopron legutóbb március 23-án találkozott, amikor egy pontgazdag meccsen, 104-97-re a debreceniek diadalmaskodtak. Mindkét oldalon akadt hiányzó, a hazaiaktól Manigat hiányzott, míg a vendégektől Fuller és Dénes.

Gordon aktivitásának köszönhetően 5-2-re meglépett a Sopron, amit Borisov egalizált ki. Továbbra is a soproniaknál maradt a kezdeményezés, amikor közel ért a DEAC, Warner süllyesztett el egy-egy triplát. 12-19 után újra szüksége volt a hazaiaknak Borisov triplájára, majd Velkey is pontos volt távolról. Bognár közelijével feljött egyre a hajdúsági együttes, de Lemar duplája zárta a játékrészt (20-23).

A 14. percig kellett várni a debrecenieknek arra, hogy előbb újra egál legyen az állás, majd a vezetést is átvegyék Borisov büntetői után. Amigo is egyre ponterősebb lett, folyamatosan ott lihegtek a csapatok egymás nyakán. 42-40 után azonban jól hajrázott a Sabáli-legénység, és Takács tripláinak köszönhetően tetemes előnyt szerzett a félidőre (42-53). Az első félidőben a játékvezetők Ivosevet kiállították.

Borisov a folytatásban is tarthatatlannak bizonyult, két triplát is behintve 50-55-re jött fel a DEAC. A montenegrói bedobó 23 perc játék után már 27 pontnál járt. Megmaradt a hazaiak lendülete, de egyenlíteniük nem sikerült, mert soproni részről mindig érkezett egy-egy kosár. Amigo közelijével kettőre jött fel a Debrecen (65-67).

Rögtön kiegyenlített a DEAC, ám a Sopron nem tört meg. Újra lendületet kapott Sabáli Balázs csapata, és Lemar vezérletével visszaállított egy megnyugtatónak mondható tízpontos előnyt. Berényi Sándor hiába kért időt, csapata már nem tudott fordítani a hátralévő percekben. A Sopron másodjára már sikerrel jár az Oláh Gábor utcai Sportcsarnokban, és fontos mérkőzést nyert meg a középszakasz nyitófordulójában (81-91) - írta a BB1.hu.

DEAC - Sopron KC 81-91 (20-23, 22-30, 23-14, 16-24)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok
V.: Tözsér D., Minár L., Mészáros B. (dr. Bernáth A.)

DEAC: Dugat -, Polyák 2, Borisov 38/15, Ivosev -, Amigo 22. Csere: Tóth B. -, Kósa -, Bognár 14, Velkey 5/3.

Sopron: Warner 15/6, Lemar 28/6, Takács N. 6/6, Wiggins 6, Gordon 21/3. Csere: Werner 4, Molnár M. 2, Supola 9/3.

Tartalékosan is verte a Szolnok a Pécset

Vojvoda, Benke, Rowsey, Milosevics, Kovács. Ez az öt játékos hiányzott a Szolnoki Olaj KK alapcsapatából a felsőház nyitómérkőzésén.

A találkozó elején azonban úgy tűnt, a hirtelen jött lehetőség a pécsieket zavarta meg. Az Olaj nagyon fegyelmezetten játszott, jól dobott, míg a pécsiek kapkodó játékukkal pillanatokon belül összeszedtek egy tízpontos hátrányt. Csirke Ferenc hiába követett el mindent, ebben a periódusban nem tudták megfordítani a játék képét.

És elmaradt a "fordítás" a második etapban is. A Szolnokban különösen jól játszott Malesevics, aki élt azzal, hogy sok játékperc jutott neki. 37-19-es hazai vezetéssel mehettek nagyszünetre a csapatok.

Aztán a pihenő alatt valami elhangzott a pécsi öltözőben. Budimirék pillanatok alatt ledolgozták a hátrányukat, sőt a vezetést is átvették. Az Olaj azonban ismét "összekapaszkodott". Dragan Alekszics időkérése után szigorítottak a védekezésükön, és ismét magukhoz ragadták a vezetést.

Az utolsó negyedben is kapaszkodott a Pécs, de az Olaj jobban bírta a végjátékot, és a sok hiányzója ellenére győzelemmel kezdte a középszakasz küzdelmeit - írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK - Pécsi VSK-Veolia 71-66 (22-9, 15-11, 17-27, 17-19)

Felsőház, 1. forduló
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V: Benczur T., Boros T., Balogh Gy. (Gorka Sz.)

Szolnok: Airington 9/3, Rudner 7/3, Malesevics 16/3, N. Milosevic 4, Andric 12. Cserék: Frank 3/3, Csák 6/6, Tóth Á. 14.

PVSK: Pongó 8/6, Taylor 17/9, Csirics 12/3, Budimir 12/12, Horti 3/3. Cserék: Wright 6, Demeter 8/6, Bíró -.

Lehengerlő Kaposvár

A Kaposvári KK az alsóházban is ott folytatta, ahol a középházban abbahagyta. A jó formában lévő somogyiak magabiztosan győzték le az "osztályozóra" készülő szegedieket.

Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a Kaposvár túltette magát a csalódottságon. Élesen, jó szellemben kezdte az összecsapást Fekete Ádám csapata. Hendlein Rolandék az első perctől kezdve uralták a játékot, gyorsan jelezték a vendégeknek, hogy nincs sok reményük ezen a szerda estén.

A somogyiak kezdője ezúttal is extra teljesítményt nyújtott. Johnson 29 pontot dobott, Baki 14 egységig jutott, de Pustahvar teljesítményére is nagy szükség volt.

A másik oldalon Ponjavics 21 pontja emelkedett ki a csapatból.

A találkozó hajrájában mindkét edző az "ifit" játszatta, így több olyan játékos is lehetőséghez jutott, akiket keveset láthatott eddig a közönség.

A Kaposvári KK fölényes győzelme teljesen megérdemelt - írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-69 (28-12, 20-22, 20-15, 18-20)