A Falco nyerte a Fiú Junior B döntőt
09
2019
2019. április 9.  |  09:40
A fővárosi Bajza József Általános Iskola adott otthont a Nemzeti Fiú Junior „B” Döntőnek, ahol nyolc csapat mérte össze tudását.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zsíros Akadémia Kőbánya 89-69 (23-2023-9, 24-22, 19-18)

Az első játéknap első találkozóján a Falco a Zsíros Akadémiával csapott össze, a három ponttal megnyert nyitónegyedet követően a második etapban robbantottak a szombathelyiek, és a végül 30 ponttal záró Verasztó Péter, valamint a 20 egységig jutó Rédei Péter vezérletével 20 pontos győzelmet arattak a kőbányaiak ellen.

Újpest MT – MEAFC 60-67 (17-10, 17-21, 15-17, 11-19)

A második derbin az Újpest MT és a MEAFC néztek farkasszemet. Az első negyedet még hét ponttal elvitték a Tigrisek az álmosan kezdő miskolciak ellen, de a maradék három játékrészt egyaránt a borsodiak húzták be. Orliczki Mátyás 15, Pap Arion 14 egységgel zárt a győztes félnél, Tony Anyanwu 22-t szórt az újpestiek oldalán.

Soproni Sportiskola KA – Lehel Kosársuli 49-58 (15-18, 5-12, 18-15, 11-13)

A harmadik mérkőzést a Soproni Sportiskola vívta a jászberényi Lehel Kosársulival, a kevés kosarat hozó első félidőt a jászságiak tíz ponttal nyerték (20-30). A fordulás után némileg összeszedettebben kosaraztak a soproniak, de fordítaniuk már nem sikerült, kilenc pontos verséggel kezdték a tornát. Mindkét csapat gyatrán célzott a triplavonalon túlról, a Sopron 3/23-mal, a berényiek 4/26-tal.

Kaposvári KK – Szedeák 66-46 (21-10, 21-11, 14-10, 10-15)

Az első játéknapot a Kaposvár és a Szedeák összecsapása zárta. Már a feldobástól nem sok kétséget hagytak a kaposváriak a győztes kilétét illetően, hiszen az első negyedet 11, a másodikat 10 ponttal nyerték Puska Bencéék – a kevés pontot hozó derbin könnyed somogyi diadal született.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Újpest MT 69-81 (22-23, 17-20, 6-24, 24-14)

A második napot a Zsíros Akadémia és az Újpest MT találkozója indította. Szoros első félidőt követően a harmadik negyedben sebességet váltott, és ellépett ellenfelétől az újpesti gárda, 18 ponttal nyerték ezt a játékrészt a 15 egységgel záró Tony Anyanwu vezette Tigrisek. Bár a záró 10 percet megnyerte a kőbányai egyesület, már nem tudták szorossá tenni a mérkőzés végét, így két vereséggel rajtoltak a tornán.

Soproni Sportiskola KA – Szedeák 63-61  H.U. (19-13, 11-14, 9-15, 16-12, 5-3)

Sopron – Szeged mérkőzéssel folytatódott a 0-1-es csapatok keresztjátéka, az első negyedet a Sopron, a másodikat viszont a szegediek nyerték. A folytatásban is maradt az adok-kapok, olyannyira, hogy hosszabbításba torkollott a mérkőzés – itt végül alig esett pont, a Sopron 5-3-ra nyerte az extra szakaszt, és vele együtt a mérkőzést is.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MEAFC 85-40 (13-12, 28-7, 21-10, 23-11)

Lassan lendült játékba a szombathelyi gárda, az első negyedet mindössze egyetlen ponttal nyerték Verasztóék. A folytatásban aztán érvényesíteni tudták a papírformát, remek védekezésük mellé stabil támadójátét társult – a vége kiütéses vasi siker lett.

Lehet Kosársuli – Kaposvári KK 69-62 (21-20, 12-20, 23-11, 13-11)

A második nap utolsó meccsén a Jászberény mérte össze erejét a Kaposvárral. Szoros első etapot követően a második játékrészt a somogyiak, a harmadikat azonban a jászságiak nyerték nagyobb különbséggel – a végjátékban higgadtabb Lehel Kosársuli végül második győzelmét is elkönyvelhette a tornán.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Szedeák 74-57 (9-15, 22-11, 26-9, 17-22)

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a Zsíros Akadémia és a Szedeák mérkőztek. Az első és a negyedik negyedet összesen 11 ponttal a szegediek nyerték, de ez mit sem ért, hiszen a két középső etapban 48-20 arányban bizonyult náluk jobbnak a kőbányai együttes – a Zsíros Akadémia zárt tehát a hetedik pozícióban.

Újpest MT – Soproni Sportiskola KA 47-44 (11-6, 12-10, 14-15, 10-13)

Rendkívül kevés kosarat hozott az ötödik helyért vívott derbi, félidőben mindössze 23-16-os újpesti előnyt mutatott az eredményjelző. A térfélcsere után sem táltosodtak meg a csapatok, és bár végig közel járt ellenfeléhez, fordítania végül nem sikerült a soproniaknak – a Tigrisek végeztek ötödikként a tornán.

MEAFC – Kaposvári KK 73-64 (21-14, 20-21, 17-8, 15-21)

A bronzmérkőzés következett a sorban, a lendületesen kezdő miskolciak hét ponttal behúzták a nyitónegyedet. A második etap ha szorosan is, de a kaposváriak sikerével zárult, félidőben hat egységgel járt előrébb a MEAFC (41-35). A fordulást követően villámgyorsan visszajött egy pontra a somogyi alakulat, de ezt egy 17-0-s borsodi roham követte – bár a záró játékrészben mindent megpróbált a zárkózás érdekében a Kaposvár, végül a miskolciak örülhettek, az ő nyakukba került a bronz.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Lehel Kosársuli 73-49 (13-18, 15-14, 19-7, 26-10)

A döntőben a két veretlen gárda, a Falco és a Jászberény találkozott. Az első két negyedben meglepték a szombathelyieket az agilisan játszó jászságiak - az öt ponttal megnyert nyitónegyedet követően a második tíz percben is jól tartották magukat, így szűk előnnyel mehettek nagyszünetre (28-32). A második félidőre azonban egy másik Falco jött ki a pályára, kitűnő védőmunkával mindössze 7 pontot engedélyeztek a berényieknek a harmadik negyedben, míg ők maguk 19-et szórtak. A záró tíz perc során még egy lapáttal rátettek addigi teljesítményükre a vasiak, magabiztos játékkal szerezték meg a győzelmet, ami egyben első helyezést is ért a 2019-es Fiú Junior B Döntőjében.