Férfi NB I: Az Atomerőmű nyerte a pikáns rangadót
03
2019
2019. április 3.  |  22:40
Rendkívül pikáns mérkőzésre volt kilátás Pakson, a bajnokság 23. fordulójából bepótlásra került találkozón. A két csapat fehérvári randevúján még Braniszlav Dzunics ült az Alba kispadján, de az akkor még Schmidt Béla vezette ASE nyerni tudott az Alba Regia Sportcsarnokban 88-74-re. Az a vereség Dzunics állásába került, így vette át a helyét a jelenlegi vezetőedző, Jesús Ramírez. Közben Pakson is történt váltás, ahová pedig a szerb-magyar trénert szerződtették.

Faust tripláira építve pillanatok alatt meglépett az Atomerőmű, 10-2-vel bekezdett az elején. Öt percet kellett várni arra, hogy az Alba elmozduljon öt pontról, ekkor Lóránt értékesítette a büntetőit. 12-7 után azonban Freeman is betalált, így már csak kettő volt a hazaiak előnye. 17-17-nél lett egál az állás, majd az utolsó percben még Zeno is betalált (17-20).

A padról beszálló Medve jött bele a tripla gyártásába, majd Henton kosarával újra a Paksnál volt az előny. Az amerikai erőcsatár ismét betalált, így sikerült jobban meglépnie a hazai együttesnek. Már tizenegy ponttal is vezetett az ASE, ám a negyed végére némileg sikerült visszajönnie az Albának (36-29).

Eilingsfeld zsákolása indította a második félidőt, amire Cabezas válaszolt távolról. Nem esett túl sok kosár, ami a paksiaknak kedvezett. Elkezdett nyílni az olló, amikor Jevtovics közelije után még Henton hármasa is célba ért. Ekkor 48-34-et mutatott az eredményjelző. Visszajött tíz ponton belülre az Alba, amihez nagyon kellett Lóránt távolija. Végül Eilingsfeld közelije zárta a negyedet (53-43).

Két perc sem kellett hozzá, hogy újra meccsbe legyen az Alba. Freeman duplája után 55-49 lett az állás. Mindez hiába, mert alig telt két perc, Faust zsákolása után tizenkettő volt a differencia. A fehérváriak még próbálkoztak, de innen már nem volt visszaút. Braniszlav Dzunics csapata nyerte a mindkét fél számára nagyon fontos meccset (74-57) - írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 74-57 (17-20, 19-9, 17-14, 21-14)