03
2019
2019. április 3.  |  22:25
Nem volt egy súlycsoportban a Sopron és a Cegléd

Az alapszakaszt vereség nélkül letudó Sopron a nyolcadik Cegléd ellen igyekezett tovább őrizni makulátlan mérlegét a play offban is.

Érdekesség, hogy nemcsak a rájátszást, hanem a teljes szezont is egymás ellen nyitotta a két gárda.

A papírformának megfelelően, 8-0-val kezdett a címvédő. Swanier szerezte az első öt ceglédi pontot, de 19-5 volt ekkor már az állás. Mezőnyből nem is talált be más a pocsékul célzó vendégektől az első negyedben. A hazaiaknál főleg Crvendakics volt elemében, tíz perc után 23-7 szerepelt a táblán.

6-3-mal folytatta Iniguez csapata, a 13. percben már a húszat súrolta a különbség. Ez persze csak idő kérdése volt, hogy bekövetkezzen - Crvendakics második hármasával és tizenkettedik pontjával (32-10). Sőt a félidőre Weninger kosarával a kereken harminc is meglett (46-16). A Sopron mindkét negyedben huszonhármat dobott, a CEKK viszont egyszer sem jutott el tíz pontig.

Már majdnem hatvannál járt a Sopron, amikor a Pest megyeiek még a húszat sem érték el. A 26. percben, 59-19-nél időt is kértek. Hiába, az Euroliga Final Fourra készülő együttes megfojtotta a Ceglédet. 72-21-ről indult a záró felvonás.

Ahol már Varga is lehetőséget kapott a Sopronban. Semmilyen lényegi kérdés nem maradt a végére, érvényesült a papírforma, bár ahhoz képest, hogy az első a nyolcadikkal játszott, a közel hatvan pontos különbség kissé talán meglepő.

Érdekesség, hogy a mai volt a két csapat huszonhetedik találkozása az NB I-ben, és mind a huszonhetet a Sopron nyerte - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - VBW CEKK Cegléd 90-34 (23-7, 23-9, 26-5, 18-13)

Női bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Farkas G., Minár L., Csabai-Kaskötő B. (Németh Cs.)

Sopron: Fegyverneky 1, Turner 11/3, Crvendakics 23/9, Dupree 12, Határ 2. Csere: Dubei 20/12, Zahui 13, Casas 6, Honti -, Weninger 2, Varga -.

CEKK: Swanier 5/3, Popovics 5/3, Révész B. 7, Hamilton-Carter 7, Kobolák 2. Csere: Böröndy 5/3, Gorjanácz 3, Király -, Filipowicz -.

Magabiztos volt a DVTK

Mokango, Medgyessy és Putnina kosaraival villámrajtot vett a DVTK, a harmadik percben már 6-0 volt az állás. Lang törte meg a vendégek kosárcsendjét, amitől aztán fel is éledt a Csata, az első negyed végére 17-15-re zárkózott.

A második etapot viszont ismét a Miskolc kezdte jobban, ezúttal 10-2-vel. Továbbra is kézben tartotta a meccset a DVTK, Walker-Kimbrough volt elemében. Elég volt azonban néhány hiba, és a Lelik-Horváth duó vezérletével visszajöttek négyre a fővárosiak (33-29). Időt is kért Cziczás László. Lelik büntetőivel kis híján már le is dolgozta tetemes hátrányát a Csata, amikor eszméltek a piros-fehérek, megrázták magukat, így 40-33-nál már Tursics Krisztián lépett egyet az asztal felé. Nem tört meg a borsodi lendület, így 44-33-mal fordultak a csapatok.

Úgy tűnt, a harmadik negyedben végleg dűlőre viszi a Diósgyőr, a szünet után ugyanis rákapcsoltak a hazaiak. 66-51 állt a táblán az utolsó etap előtt. A kezdőcsapat kitett magáért, így a végén jöhettek a kiegészítő játékosok.

Zele büntetői és Kiss közelije után már majdnem húsz pont volt a differencia. Ez persze legkevésbé sem Barnain múlt, aki mindent megpróbált, de nem akadt segítő társra. Az utolsó negyedet ugyan néggyel a Csata nyerte, de már nem volt esélye a fordításra - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - NKE-FCSM Csata 81-70 (17-15, 27-18, 22-18, 15-19)

Miskolc, Generali Aréna
V.: Papp P., Balogh Gy., Nagy V. (Dernei G.)

DVTK: Medgyessy 17/3, Walker-Kimbrough 15/3, Putnina 4, Skorics 15/3, Mokango 13. Csere: Zele 8, Kiss 4, Szabó F. 2, Kányási 3/3, Szücs -, Eperjesi -.

Csata: Horváth 13/6, Lelik 17/9, Jovanovics 11, Lang 6, Nagy-Bujdosó -. Csere: Barnai 15, Austria -, Mányoky 6, Angyal -, Radócz -, Pálinkás 2.

Nagyot ment a Szekszárd

Kevés pontot hozott a mérkőzés eleje. A negyedik perc végéig egyetlen Bishop kosarat láthatott a közönség. A találkozó második kosarát Studer szerezte, ekkor még öt perc volt hátra az első negyedből. Pár másodperccel később ismét a magyar válogatott irányítója volt eredményes, győri kosár azonban még mindig nem született. A vendégek gólcsendjét végül Raksányi törte meg, 6-2-re módosította ezzel az állást. Elképesztő küzdelmet, és sok rossz dobást láthatott a fanatikus szekszárdi közönség. Studer és Bishop viszont elkezdte a pontgyártást, ketten együtt 16 pontig jutottak. 18-4.

A második félidő Spanou triplájával indult, majd ismét Studer talált be. 20-7-nél, 7 perc volt még hátra az első félidőből. A győriek mindent elkövettek, hogy a hazaiak ne tudják már az első félidőben eldönteni. Spanou és Raksányi játéka is biztató volt, hozták a pontokat. A Győr végül nyerte ezt a negyedet, és Gray sikeres büntetőivel tíz ponton belül zárta a félidőt. 30-21.

A harmadik negyed elején felváltva születtek a kosarak. A Szekszárd próbált meglógni, a Győr nem engedte. Aztán a negyed derekán Bishop és Dojkic megrázta magát, így az olló nyílni kezdett. 42-28. A vendégek azonban az utolsó pillanatig "éles" meccset akartak játszani. Mandics triplája után ismét tízen belülre kerültek. Három perc volt hátra a harmadik negyedből. Bishop és Gereben duplával válaszolt, de érkezett egy Czank-tripla, így maradt a tíz közte. A játékrész vége azonban hazai fölényt hozott. 55-39 lett a negyed vége.

Az utolsó negyedben nem változott a játék képe. A Szekszárd esélyeshez méltóan őrizte kiharcolt előnyét, de dicséret illeti a győrieket is, akik alaposan megnehezítették Gerebenék dolgát.

A 22 pontos szekszárdi győzelem azt jelenti, hogy Studerék 1-0-ra vezetnek a két győzelemig tartó párharcban - írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd - CMB CARGO UNI Győr 70-48 (18-4, 12-17, 25-18, 15-9)

Szekszárd, 1000 néző
V: Benczur Tamás, Frányó Péter, Söjtöry Tamás (Várhalmi Zsolt)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 12, Dojkic 14/3, Theodoreán 2, McCall 3, Bishop 21/3. Cserék: Mansaré - , Gereben 11, Bálint 5/3 , Kiss -, Studer Zs. 2 , Vincze - , Miklós .

CMB CARGO UNI Győr: Mandics 10/6, Raksányi 7, Czank 7/3, Spanou 9/3, Gray 6. Cs.: Török Á. 2, Varga Zs. 4, Nagy D. 3, Baffy -, Szabó P -.

Hatalmas ZTE-bravúr Pécsen

A ZTE NKK győzni tudott Pécsen, így elvette a hazaiak pályaelőnyét.

A kék-fehérek aligha hitték, hogy az első negyedben megszerzett előnyük elég lesz a végső győzelemre is. Pedig így történt. A párharcot pályahátrányból kezdő zalaiak 9 ponttal húzták be az első 10 percet, amit szemmel láthatóan meglepett Pécs nem is tudott a végéig ledolgozni.

Mindkét csapatban akadtak jó teljesítmények. Imovbioh 23 pontg jutott, míg a Simon 17 egységgel zárt. A győztes csapat legjobbja a 17 pontos Horti volt, de a sikerhez kellett Parker 15 pontos és Boonstra 14 pontos teljesítménye.

A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet a ZTE, és hazai pályán, saját közönsége előtt harcolhatja ki a továbbjutást - írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - ZTE Női Kosárlabda Klub 72-77 (14-23, 18-17, 20-19, 20-18)