NB I B: Csoportgyőzelmet ért a Hódmezővásárhely Baja elleni sikere
03
2019
2019. április 3.  |  10:30
Befejeződött az alapszakasz a férfi másodosztályban. A piros csoportot már korábban megnyerő Veszprém több kulcsjátékosát pihentetve kikapott Nyíregyházán, a BKG 23 triplát szórva verte simán a Bonyhádot, a MAFC-nak sem okozott gondot Pécsett diadalmaskodni. Budafokon küzdelmes mérkőzést nyert meg a Honvéd, Miskolcon tudott nyerni a Nagykőrös, az MTK Békésen biztosította be bennmaradását, az Oroszlány pedig remek hajrával győzött a Vasas csarnokában. A zöld csoportban a Hódmezővásárhely otthon "behúzta" a Baja elleni csúcsrangadót, s ezzel megnyerte a csoportot. Óbudán a Kaszások és a Pápa nehezen fejezte be az alapszakaszt: kétszeri hosszabbítás után győztek a hazaiak. Nem fog egymásra unni az Újpest és a Salgótarján, valamint az Eger és a SMAFC. E csapatok, azok után, hogy egymás ellen zárták az alapszakaszt, a rájátszás első körében ismét szembe kerülnek.

PVSK-Kronosz Kiadó - MAFC 65-98

Az ezen a szinten kiválónak mondható légiósa, Eric Washington nélkül is végig kézben tartva az irányítást aratott fölényes győzelmet Katona Bence (20/9 pont, 3 gólpassz), Bordács Soma (20 pont, 12 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz, 2 blokk), Csapai Péter (16/3 pont, 10 lepattanó), Misek Levente (12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Garamvölgyi Ákos (11/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével a MAFC az ezúttal tartalékos pécsi együttes otthonában. Hazai részről egyedül Veljko Dragasevic (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

BKG-Príma SE - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 126-89

23 triplát szerezve a 23 ponttal megnyert első negyeddel alapozta meg nagy dobópárbajban kivívott fölényes győzelmét Nagy Botond (36/30 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda, 14 gólpassz), Seth Berger (25/6 pont, 7 lepattanó), Nagy Benedek (23/21 pont, 4 szerzett, 2 eladott labda, 8 gólpassz), Kovács Soma (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) és Szeleczki István (11 pont, 4 lepattanó) vezérletével a páratlan negyedekben nagy fölényben kosarazó BKG. A Somogyfoki Péter (17/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz)-Tömösváry Máté (14 pont, 3 lepattanó)-Kis Milán (11 pont, 5 lepattanó)-Nagy Bence (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz 7 eladott labda) kvartett vezette Bonyhád remek második negyedet produkált, a "védekezés nélküli" záró etapban pedig 30 pont fölé jutott, de így is közel 40 ponttal kikapott.

Budafok - Budapesti Honvéd SE 70-78

Jól kezdett, s az első negyed után még 7 ponttal a vendégcsapat előtt járt a Lados Erik (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Horváth Márton (16/3 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) kettős vezette, a legjobb 8 közé jutásért játszó Budafok. A két középső negyedben azonban egyértelműen a Honvéd akarata érvényesült, amely Horváth Ákos (15/9 pont, 3 lepattanó), Mucza Tamás (14/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Stefán Dávid (14 pont, 11 lepattanó) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett a harmadik etap végére. A végjátékban ugyan 4 pontra feljöttek a hazaiak, de fordítani nem tudtak, így - mivel utolsó 4 mérkőzésüket elveszítették - lemaradtak a felsőházról

MEAFC-Miskolc - Nagykőrösi Sólymok KE 86-94

Szünetig a Cristopher Viqueira (20/12 pont, 3 lepattanó), Molnár Miklós (20/6 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Mácsai Károly (18/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Fehér Péter (17/6 pont és Lakosa Ákos (13 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 9 gólpassz) "ötösfogat" eredményességének, hatékonyságának köszönhetően 10 pontos előnyt szereztek a vendégek. A második félidőben az Austin Thornton (21/3 pont, 18 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Takács Dániel (19/3 pont)-Lippai Szabolcs (14 pont) trió vezette MEAFC játéka ugyan feljavult, de 6 pontnál jobban nem tudta megközelíteni a kiélezett helyzetekben rendre újítani képes Nagykőröst.

Nyíregyháza Blue Sharks - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 94-75

A Veszprém már mint alapszakasz győztes érkezett Nyíregyházára, ahol több kulcsjátékosát - Madár, Körtélyesi és Völgyi - pihentetett. Ennek ellenére a harmadik negyed után elsősorban Szabó Péter (17/6 pont, 3 lepttanó, 5 gólpassz), Helmeczi András (16/6 pont, 7 lepattanó) és Lógár Bence (13 pont, 7 lepattanó) jó és eredményes játékára alapozva 2 ponttal vezetett. A záró etapban azonban "hengereltek" a hazaiak, akik elsősorban Czura Attila (19/12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Sitku Márton (15/9 pont, 3 lepattanó), Tóth Gergely (14 pont, 4 lepattanó), Bus Iván (13 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 12 gólpassz) és Czinger Zoltán (12 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) ponterősségére építve végül biztosan verték a csoportgyőztest.

Omnia Pub&Food Békés - MTK Törökbálint 60-91

A hazaiak Danijel Krsztics (19/3 pont, 4 lepattanó) és Nagy Balázs (11/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével az első félidőben még úgy-ahogy tartani tudták a lépést az MTK együttesével, de a második félidő már egyértelműen a vendégeké volt, akik a Bihari Máté (20/9 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz)-Jakab Péter (16/9 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Bagi Donát (14 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Horváth Barnabás (10/3 pont, 3 gólpassz) kvartett jóvoltából biztos győzelmet aratva biztosították bennmaradásukat a piros csoportban.

Vasas Akadémia - OSE Lions 81-90

Ellentétes félidők mérkőzésén a félidőben a főleg Moravcsik Áron (22/9 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Andrássy Géza (17/3 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Katona Róbert (14/6 pont, 4 gólpassz) eredményességére építő hazai gárda 8 ponttal vezetett, s ebből 6 a harmadik negyed végére is megmaradt. A záró etapban azonban az ekkor csapatként remekül játszó Oroszlány Remy Abell Christianson (22/9 pont, 8 gólpassz), Zsíros Péter (14/6 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Illés Máté (14/3 pont, 3 lepattanó), Mohácsi Máté (12/6 pont, 3 lepattanó) és Joel Nshimba (12-12 pont és lepattanó) vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - DEAC U23 78-51

Három negyeden át irányítva a játékot, s különösen a harmadik etapban nagy fölényben játszva a Tiszaújváros Jaywuan Hill (29 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Kovács Zoltán (11 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Gáspár Balázs (10 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével biztosan verte a Csomor Péter (13/3 pont, 5 lepattanó)-Kozák Bertalan (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Asszú Ádám (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda) trió vezette, erősen tartalékos fiatal debreceni együttest.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - KTE-Duna Aszfalt 89-91

Színvonalas, végig szoros, kiélezett találkozón a Molnár Dániel (35/12 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Plézer Gábor (22/12 pont, 3 eladott labda), Fülöp Bence (12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Kucsera Dániel (11/3 pont, 8 lepattanó) ponterős, hatékony játékára építő, a végjátékban valamivel pontosabb és szerencsésebb, a lepattanózást 44-31-re nyerő, s kiválóan (10/21, 47,6%) triplázó kecskeméti fiatalok győztek. A hazaiak Csaba György (26/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Rátvay Tamás (22/3 pont, 4 lepattanó), Gáll Dominik (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Rátvay Balázs (13 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) eredményességében bíztak, de a vendégek örülhettek.

EKE Eger KOK - SMAFC 82-58

Az első három negyedben egyértelműen a Mészáros Bence (20/15 pont, 3 lepattanó)-Szabó Gábor (12/12 pont)-Máté Balázs (11/3 pont)-Szicsák Bence (11 pont, 6 lepattanó) kvartett vezette egri legénység akarata érvényesült, amely végül simán verte azt a SMAFC-ot, amelyből csak a két center, Csaplár-Nagy Arnold (15 pont, 9 lepattanó) és Kovács Benedek (14 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) jelentett érdemi veszélyt a hazai kosárra.

Óbudai Kaszások - Concordia MOTAX KC Pápa 97-92

Három negyed után 9 ponttal vezetett a Ryan Cook (28/6 pont, 18 lepattanó, 7 gólpassz)-Grebenár Péter (24 pont, 8 lepattanó)-Sonyák Béla (20/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) trió tagjainak eredményességére építő Pápa - mégis a hazaiak nyertek kétszeres hosszabbítás után. A negyedik negyedre magára talált a Kaszások együttese, amely elsősorban Steve Rosemond (32/9 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) és Ondima Olivér (21/9 pont, 3 lepattanó) ponterős, valamint Takács András (9/3 pont, 15 lepattanó) hasznos játéka révén fordított, ám Grebenár hosszabbításra mentette a meccset a Pápának. A ráadás végén Sonyák hármasa azt jelentette: 45 perc után sincs döntés, jöhetett az újabb hosszabbítás. Ezt 4-0-lal kezdte az Óbuda, s már nem is adta ki kezéből a vezetést.

Újpest-MT - Salgótarjáni KSE 73-69

Végig szoros, kiélezett presztízscsatát nyert meg Surmann Gábor (22/6 pont, 5 lepattanó), Franczva Ádám (17 pont, 13 lepattanó) és Jovan Djurasevics (13 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) vezérletével az Újpest az elsősorban Dominik Herendic (18/3 pont 4 lepattanó), Joó Tamás (14 pont, 7 lepattanó), Boinitzer Dávid (11/3 pont, 10 lepattanó) és Piukovics Bálint (10 pont - 13 mezőnykísérlet) eredményességére építő Salgótarján ellen. A győzelemmel nemcsak a meccset, hanem legyőzött ellenfelét is "megnyerte" az Újpest a rájátszásra...

Vásárhelyi Kosársuli - Bajai Bácska FKE 82-73

A csoportelsőségről döntő összecsapás szünetében 4 ponttal még a Nagy Dániel (21/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Jakab Péter (18/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Pongó Martin (16/12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) trió vezette Baja állt jobban. A hazaiak azonban egységes csapatájátékkal parádés harmadik negyedet produkálva, Varga Zalán (16/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Bálint Erik (16 pont, 5 lepattanó), Vas Péter (15/9 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Béres Nándor (13/3 pont, 3 lepattanó) és Molnár Bence (10/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével a maguk javára fordították a csúcsrangadót, s a mérkőzéssel együtt a zöld csoportot is megnyerték.