01
2019
2019. április 1.  |  00:15
A Pécs nyert, és tovább küzd a felsőházért

Egészen elképesztő volt, ahogy kezdett a Pécs. A nyolcadik percig 90 %-kal dobott a hazai együttes, mindössze Horti rontott el egy duplát. 26-20 volt ekkor már az állás. Taylor és Budimir vezérletével az első negyedet meg is nyerték 29-23-ra. A debrecenieknél Amigo játszotta a szezon meccsét, hibátlan mutatóval jutott el 12 pontig.

Jobban kezdte a Vasút a második negyedet is, tíz fölé kúszott a különbség (38-26). Továbbra sem védekezett egyik csapat sem, Csirke Ferenc együttese egyre nagyobbra növelte előnyét. Pongó, illetve Dugat is belelendült, 53-42 volt az állás az első félidő végén.

A fordulás után sem változott a játék képe, a szünet után 6-2-vel indított a hazai együttes. A hajdúságiak próbálkoztak ugyan, de minden felzárkózási kísérletükre volt válaszuk Hortiéknak. Csíptek-haraptak a baranyaiak, 73-61-ről indult a záró etap.

Az utolsó negyedre minden mindegy alapon nekiesett ellenfelének a DEAC. Dugat és Manigat kosaraival sikerült is faragnia a hátrányon a vendég együttesnek, ám amikor igazán „meleg lett a pite", jó döntéseket hozott a Pécs. Ha végül szűkösen is, de nagyon fontos győzelmet aratott a PVSK, amely ezzel a felsőház kapujába ért - írta a BB1.hu.

Pécsi VSK-Veolia - DEAC 93-89 (29-23, 24-19, 20-19, 20-28)

Bajnokság, 26. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
V.: Benczur T., Fodor A., Nyilas I. (Fekete L.)

PVSK: Pongó 13/9, Taylor 24, Csirics 19/6, Budimir 14/6, Horti 15/3. Csere: Wright -, Antóni 2, Demeter 6/6, Bíró -.

DEAC: Dugat 20/3, Manigat 19/16, Borisov 8/6, Ivosev 10/3, Amigo 19. Csere: Polyák 6/6, Kósa -, Velkey 3/3, Omenaka 4, Bognár -.

Megizzadt a Szeged ellen a Falco

Wirth hármasa lejött, Bruinsmáé nem. Sokat hibáztak a csapatok az elején. A hatodik percben, Váradi közeli kosara után, 14-4-nél időt kért Mandics. A hajrára beállt Krapics, ettől lendületet kapott a Szedeák, és az első negyed végére szép csendben fel is jött 22-16-ra, ehhez kellett az utolsó másodperces triplája is.

Bíró első labdaérintéséből rögtön triplát vágott. Reddic is összehozhatott volna egy 2+1-es akciót, de a büntetője kimaradt. Curry egymás után két mezőnydobást és három büntetőt hagyott ki, miközben Tóth egy támadáson belül három támadó lepattanót szerzett. Újra kétszámjegyű lett a különbség, sőt a Falco egyre nagyobb előnyre tett szert. 39-24-nél újra a Szedeák kért időt. Időnként egészen hajmeresztő dolgokat műveltek a vendég játékosok, a Szombathelynek nem kellett mást tennie, mint kihasználni a tálcán kínálkozó lehetőséget. A félidőben 45-32-es állás szerepelt a táblán.

Juhos közelijére Váradi egy hármassal válaszolt. A Szedeák derekasan küzdött továbbra is, de nem volt esélye a fordításra. A 26. percben mindenesetre benéztek tízen belülre, 50-42-nél időt is kért Okorn. Hiába, továbbra is aludt a csapata, az egyre lelkesebb vendégek az utolsó etap előtt 55-48-ra feljöttek.

Govens hozott össze gól jó plusz faultot. A Falco azonban támadásban leblokkolt. A másik oldalon nagyot játszott Juhos, Krapic és Wirth, kis híján egál lett a simának induló meccsből. A kritikus pillanatokban jó döntéseket hoztak a sárga-feketék, akik összességében megérdemelten nyertek, hiszen végig uralták a találkozót, de ha így küzd a Szedeák, egészen biztosan nem lesz gondja a kiesés elkerülésével - írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 75-67 (22-16, 23-16, 10-16, 20-19)

Szombathely, Aréna Savaria, 2410 néző
V.: Tőzsér D., Praksch P., Goda L. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 7/3, Váradi 7/3, Balmazovics 10, Bruinsma 17/3, Reddic 10. Csere: Curry 12/3, Bíró 6/6, Tóth 6.

Szeged: Boltics 2, Wirth 10/6, Ponjavics 4, Juhos22/3, Sulovics 7. Csere: Kerpel-Fronius -, Krapic 22/3.

Soproni bravúr Fehérváron

Miközben a mérkőzés előtt az Alba Fehérvárnak még a felsőházba is volt esélye bejutni, szurkolói aligha ilyen mérkőzésre számítottak a rengeteg gonddal, sérülésekkel sújtott Sopron ellen.

A Sopron az első perctől kezdve kézben tartotta az összecsapást, Sabáli Balázs csapatát a szíve vitte előre, jó kémiával dolgoztak, míg a hazaiknál semmi nem akart sikerülni. Érthetetlen hibák, rossz védekezés, és tompa támadójáték jellemezte a székesfehérváriak játékát.

Az első negyedet 12 ponttal nyerte a Sopron, míg a nagyszünetre már 17 pontos előnnyel mehettek Takácsék. Lemar és Warner ezúttal is rengeteget vállalt, de most Gordon és Supola is felnőtt a feladathoz.

A második félidőre sem tudott megújulni a Székesfehérvár, az utóbbi időben jól játszó Cabezas ezúttal rossz napot fogott ki, ami az egész csapat játékára rányomta a bélyegét. Filipovity és Zeno pontjai pedig kevésnek bizonyultak vasárnap este.

A második félidőre sem változott a játék képe, az Alba teljesen . A Sopron győzelme teljesen megérdemelt - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Sopron KC 65-87 (10-22, 15-20, 19-26, 21-19)

Székesfehérvár, Alba Régia Sportcsarnok
Játékvezető: Papp P., Söjtöry T., Hervay T. (dr. Páli K.)

Alba Fehérvár: Cabezas 3/3, Freeman 11/9, Filipovity 15/3, Lóránt 8, Heath 4. Cserék: Tóth M. -, Peterson 7, Zeno 12/3, Tóth P. 5/3.

Sopron KC: Lemar 27/9, Warner 23/6, Wiggins 5/3, Takács 3/3, Gordon 20. Cserék: Molnár M. -, Supola 9/3, Werner -.

Nagyot küzdött, nagyot nyert a Kecskemét

a mérkőzés elején az Atomerőmű SE. Henton játékával, és pontjaival nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. Öt perc kellett, hogy zárkózzon a Kecskemét. Dimics és Wittmann kosarával, hat perc játék után már csak három volt a paksiak előnye. Faust elrontott triplája után, Wittmann is hibázott egy hármast, így 12-9-es vendégvezetéssel érkeztek az első negyed hajrájára a csapatok. Sok volt a hiba mindkét oldalon. A Kecskemét a 10. percben a vezetést is átvette, de Kovács Ákos triplája után ismét ASE volt a előnyben. A Djeraszimovics kosarával azonban 20-19 lett a vége.

A jó napot kifogó Dimics kosaraival folytatódott a mérkőzés, amire Faust válaszolt, de a KTE őrizte minimális előnyét. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyed derekán 32-32, két perccel később 37-37. A negyed hajrájára is tartogatott meglepetéseket a mérkőzés. Dimics továbbra is jól, és ponterősen játszott, míg Henton ismét a mérkőzés eleji "formáját" hozta. 43-45.

A hazai csapat elfelejtett visszajönni a nagyszünetről, Jevtovics beindult, pillanatok alatt tíz pont volt az ASE előnye. 43-53-nál, négy perc játék után szerezték meg az első kosarat Forray Gábor tanítványai, Karahodzics volt eredményes. Az olló azonban tovább nyílt. Eilingsfeld, Kovács és Jevtovics is betalált. 47-60, és még négy perc mindig hátra volt ebből a játékrészből. A játék képe azonban nem változott. A KTE rengeteg hibával kosarazott, míg az ASE őrizgette megszerzett előnyét. Két percel a vége előtt Dzunics kért időt, mert Dramicsanin duplájával hétre feljött az ellenfél. 57-62.

A záró rész elején ismét gyorsan közé tette a tízet az ASE. Három perccel később azonban már Braniszlav Dzunicsnak kellett időt kérni, mert mindössze három pont volt közte. Faust duplájával folytatódott a mérkőzés, amire Djeraszimovics válaszolt, majd Wittmann duplája után olvadt egy pontra a vendégek előnye. A vezetést Dimics duplájával vette át a Kecskemét, az ASE teljesen leblokkolt. Kovács Ákos egy kosárral próbálta felrázni az övéit, majd 69-70-nél hosszú gólcsend következett, rengeteg rontott dobással.

Hihetetlen izgalmasra sikeredett a "vége". Két perccel a dudaszó előtt 75-74-re vezetett a Kecskemét, egy perccel a vége előtt pedig 80-77-re. Kovács Ákos és Eilingsfeld is elrontott egy távolit, Ruják András azonban bedobta, így ismét döntetlen volt.

A találkozót Wittmann döntötte el, miután a sikeres kosara után a büntetőt is bedobta.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 83-80 (20-19, 23-26, 14-17, 26-18)