Női NB I: Hibátlan alapszakaszt zárt a Sopron
2019
2019. március 31.  |  10:35
Hibátlan alapszakaszt zárt a Sopron

Ezúttal Tina Jovanovics maradt ki a soproniak légiós-keretéből.

A honosított hátvéd, Yvonne Turner vezérletével, szoros első játékrész után - az első negyedet még meg is nyerték a vendégek, a félidőben pedig mindössze egy pontos hátrányban voltak -, a papírformának megfelelően sima győzelmet aratott a Sopron Basket, amely így 100 %-os mutatóval nyerte meg az alapszakaszt a női élvonalban.

Sokáig jól tartotta magát a ZTE, de a szünet után fejben és fizikálisan is elfáradt.

Gáspár Dávid lányai ötödikek lettek, és pályahátrányból kezdik a rájátszást a PEAC ellen. Roberto Iniguez együttese pedig a Cegléd ellen játszik a folytatásban - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - ZTE NKK 81-54 (16-20, 25-20, 17-9, 23-5)

Női bajnokság, 22. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Praksch P., Frányó P., Söjtöry T. (Bognár T.)

Sopron: Fegyverneky 5/3, Czukor 5/3, Turner 16/6, Dupree 8, Zahui 12/3 Cs.: Határ 12, Casas 11/3, Crvendakic 10, Dubei 2, Honti -, Varga K. -, Weninger -.

ZTE: Koizar 6, Maltsi 19/9, Pusztai 2, Boonstra 3, Horti 8/3 Cs.: Parker 9, Kovács G. 5/3, Benke 2.

Nyerni tudott Cegléden a DVTK

A nyolcadik helyen álló Cegléd fogadta a már biztos alapszakasz második Diósgyőrt a női kosárlabda bajnokság 22. fordulójában.

Popovics duplájával indult a meccs, majd Skoric válaszolt egy triplával. A ceglédieknél volt a kezdeményezés, 9-9-nél sikerült egyenlítenie a vendégeknek. Gorjanácz és Popovics kosaraira építve a Cegléd tudott újítani, így öt ponttal megnyerték a hazaiak az első negyedet (20-15).

Fokozatosan talált magára a DVTK, a 15. percben Zele kosarával már Cziczás László csapatnál volt az előny. Az erőcsatár nagyon ponterősen kosarazott, aminek köszönhetően egy-két ponttal a vendégek vezettek. A hazaiaknál Révész volt ponterős, végül visszavette a félidőre a vezetést a Cegléd (44-42).

Tizenöt másodpercig tartott a ceglédi vezetés, Skoric rögtön egyenlített. 46-46-ig volt egál a meccs, ezután már a diósgyőriek vezettek. Jól játszott a vendégeknél Walker is, egyre jobban belelendült, pontjaira építve tíz ponttal meglépett a negyed végére a vendég csapat (55-65).

A záró etapban már nem adta ki a kezéből a vezetést a DVTK. Ugyan kettővel megnyerte a Cegléd a játékrészt, nem kellett már izgulnia a vendégeknek (71-79) - írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - Aluinvent DVTK 71-79 (20-15, 24-27, 11-23, 16-14)

Bajnokság, 22. forduló
Ceglédi Városi Sportcsarnok
V.: Pozsonyi L., Goda L, Csabai-Kaskötő B. (Valovics I.)

Cegléd: Popovics 21/3, Kobolák 7/3, Hamilton-Carter 12, Swanier 9/3, Révész 6. Csere: Gorjanácz 11/9, Király -, Böröndy 5/3, Baugh -.

DVTK: Medgyessy 2, Kányási 1, Skoric 16/3, Mokango 14, Walker 24/6. Csere: Zele 12/6, Szabó 3, Szücs 5/3, Putnina 2.

Pesti győzelmével negyedik lett a PEAC

Jobban kezdtek a hazaiak - az első negyedet még 22-13-ra meg is nyerték -, de aztán a palánk alatt domináló pécsiek fokozatosan játékba lendültek, nagy csatában, remek második félidejüknek köszönhetően végül meg is szerezték az alapszakasz 4. helyét, hiszen egy izgalmas mérkőzésen, idegenben verték az újonc Csatát, a ZTE pedig kikapott a címvédő Sopron otthonában.

Sarah Imovbioh 23 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Csata helyzete már tegnap eldőlt, hiszen a Győr Kozármislenyben tudott nyerni, így Tursics Krisztián csapata hetedik lett, és a DVTK ellen folytatja a rájátszásban - írta a BB1.hu.

NKE FCSM Csata - PEAC-PÉCS 75-81 (22-13, 17-24, 19-24, 17-20)

Budapest, Ludovika Aréna
V: Tőzsér, Kulcsár, Major

Csata: Horváth 6/3, Lelik 21/9, Nagy-Bujdosó 3/3, Jovanovics 20/9, Lang 8. Csere: Angyal 6/6, Barnai 8, Austria -, Mányoki -, Radócz 3/3.

PEAC: Vanloo 11/9, Wentzel 7/3, Simon 9/6, Tetemondova 10/6, Imovbioh 23. Csere: Brewer 16/3, Gémes-Sarok 2, Tenyér -, Ruják 3/3.

Hosszabbítás után bukta el a play offot a Vasas

Az alapszakasz záró fordulójában a Vasas Akadémia az ELTE BEAC Újbuda otthonába látogatott, ahol számára a tét a legjobb nyolcba kerülés volt. Erre meg is lett volna minden esélye, ugyanis a Cegléd kikapott a Miskolctól.

A hazaiak azonban nem asszisztáltak ehhez. Szabó, Kostowicz és Beckley vezérletével, tetemes hátrányból fordítva - a harmadik negyedben már tizenhat ponttal is vezettek a vendégek -, hosszabbítás után néggyel nyertek, ezzel eldőlt, hogy a Vasas az alapszakaszban a 9. helyen zárt és az alsóházi rájátszásban folytatja, a BEAC pedig a 10. helyet szerezte meg.

Földi Attila vezetőedzőt a 43. percben kiállították.

Érdekesség, hogy Balogh Judit együttese oda-vissza legyőzte a pasarétieket - írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 84-80, h.u. (18-21, 12-19, 17-19, 24-12, 13-9)

Bajnokság, 26. forduló
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 500 néző
V.: Mészáros B., Balogh Gy., Vida J

BEAC: Dúl P. 9/3, Laklóth 8, Szabó D. 18/3, Beckley 21/3, Kostowicz 19/3. Csere: Tóth D. 2, Kovács V. 2, Suppán 3, Angyal -, György 2.

Vasas: Bach 7, Dombai 11/3, Vukov 10/6, Tóth O. 7/3, Karakasevics 19. Csere: Böröndy V. 8, Varga A. 5/3, Heljic 13/6, Budácsik -.

Száz fölé jutott a Szekszárd

A találkozónak tulajdonképpen már nem volt tétje, hiszen az már korábban eldőlt, hogy a hazaiak a harmadik, az MTK pedig az utolsó helyen zár.

Végig vezetve, elképesztő támadójátékkal, szezoncsúcsot jelentő 102 pontot dobott az Atomerőmű KSC Szekszárd a sereghajtó, elég tartalékos MTK-Budapestnek (a vendégek összesen tízen érkeztek, de sérülések és betegségek miatt csak nyolcan tudtak pályára lépni).

A sokat cserélő hazaiaknál mindenki kosarat tudott dobni, még Miklós Melinda is, akinek ez volt az első felnőtt mérkőzése. Ivana Dojkic 23 ponttal, 5 lepattanóval, 6 gólpasszal és 3 labdaszerzéssel, Erica McCall pedig 20 ponttal és 6 lepattanóval zárt - írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd - MTK Budapest 102-51 (28-12, 23-14, 23-13, 28-12)