Női Amatőr: Az Ajka vette el a TF veretlenségét
26
2019
2019. március 26.  |  15:55
Nincs már veretlen a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A legutóbbi fordulóban mindkét csoport listavezetője, a piros csoportot a hét vége előtt veretlenül vezető TF, valamint a zöld élén álló Sportdarázs is kikapott. Előbbit a piros csoportban középcsapatnak számító Ajka fosztotta meg veretlenségétől, utóbbi pedig megyei, s egyben csoportrangadót veszített saját pályáján győri riválisával szemben. A piros csoportban nem hibázott a Csata, a Vasas, a BKG és a BEAC sem, a PINKK pedig kétszer is győzött a játékhéten - a zöldben győzött a Szeged és a Baja, a MAFC pedig folytatta remek menetelését.

PINKK SE - Kecskeméti KC 76-74

A szédületes első negyedet produkáló vendégek Burján Laura (26/12 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Kurtz Kamilla (17/9 pont) és Schlégl Odett (11/9 pont, 7 lepattanó) eredményes, jó játékára építve 17 pontos előnyt szereztek a nyitó etapban. Ebből 13 a harmadik negyed végére is megmaradt. Bár 7-0-lal kezdte a negyedik negyedet a Szűcs Lilla (25/6 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz)-Jáhni Zsófia (15 pont, 14 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 7 eladott labda, 6 gólpassz)-Borbás Panni (10/6 pont)-Molitor Dorottya (10/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) kvartett vezette PINKK, az első felzárkózási kísérletet még visszaverte a Kecskemét, s a 38. percben még 5 ponttal vezetett. A végjáték egyértelműen a hazaiaké volt, akik egy 9-2-es utolsó két és fél perccel a maguk javára fordították a találkozót.

Vasas Akadémia - DEAC DSI 58-49

A 18-4-re megnyert első negyed után biztos győztesnek tűnt a csapategységre építő, erősen tartalékos Vasas, amelyben senki nem érte el a 10 pontot, Altmann Anna (7/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Mudra Viola (7/3 pont, 3 gólpassz) és Szerencsés Tamara (7 pont - 8 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) bizonyultak a legponterősebbeknek hazai részről. A folytatásban magukra találtak a Gál Annamária (15 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Foltin Blanka (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 6 eladott labda) kettős vezette debreceniek, ha szűken is, de megnyerték a hátralévő három negyedet, de nem tudták igazán szorossá tenni az összecsapást.

Ajka - TFSE 75-72

Óriási meglepetés! Bár a végig szoros, kiélezett találkozó nagy részében a főként a Pap Regina (31/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Kalocsai Dorina (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda. 7 gólpassz)-Kulcsár Bianka (10 pont, 8 lepattanó) trió találataira alapozó Ajka vezetett, másfél perccel a vége előtt úgy tűnt, megőrzi veretlenségét az éllovas, ezúttal Karlócai Julianna (17/3 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Németh Alma (15 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Miháczi Diána (14 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett 3 eladott labda) és Kováts Gabriella (12/3 pont) vezette TF. Az ismét jól hajrázó fővárosiak fordítottak, s ekkor 70-67-es előnyük volt, ám az ajkai együttesnek volt még válasza, egy 6-0-lal fordított. A legvégén mindkét oldalon esett 1-1 kosár, az Ajka pedig megfosztotta veretlenségétől a TFSE.

PINKK SE - Dávid Kornél KA 74-67

Fokozatosan elhúzva a fehérvári fiataloktól a harmadik negyed közepére 13 pontos előnyt épített ki Jáhni Zs. (16 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 gólpassz, 3 blokk), Szűcs L. (14 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Szabó Laura (12/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Vári Zita (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz) vezérletével a PINKK. Ezt követően azonban a negyed második felében egy 14-2-es rohammal 1 pontra feljött a jórészt Rozsics Teodóra (26 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett 4 eladott labda), Tamás Jázmin (16/3 pont, 6 lepattanó), Nagy Annamária (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz) és Ehmann Dalma (11 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére építő fehérvári együttes. A hazaiak azonban újítani tudtak, s a záró etap közepén ismét 10 pont fölé növelték előnyüket. A hajrában mindent megpróbáltak a fehérvári fiatalok, de 5 pontnál nem tudtak közelebb kerülni a PINKK együtteséhez.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Nyíregyházi Kosársuli 102-41

A hazaiak a Nyulasi Barbara (28/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Aldazabal Laura (22/9 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 4 szerzett labda, 6 gólpassz)-Shirian Fatima (17 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda)-Lantos Adrienn (13/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) kvartett eredményes, hatékony játékával minden negyedet megnyerve, végig irányítva a játékot könnyed, fölényes győzelmet arattak. A tartalékos nyíregyházi együttesből egyedül Takács Anna (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Tatabányai KC - Csata DSE 53-79

A 28-10-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Radócz Fanni (14 pont, 5 lepattanó), Mányoky Réka (13/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Várszegi Réka (10 pont 5 lepattanó) ponterősségére építve aratott magabiztos győzelmet a Csata a Tatabánya otthonában. A hazaiaktól egyedül Csáktornyai Fanni (10 pont, 7 lepattanó) érte el a 10 pontot.

ELTE-BEAC Újbuda - PEAC-Pécs-Pingvinek 81-63

27-11-re megnyerve az első negyedet lényegében 10 perc alatt eldöntötte a Kovács Vanessza (20 pont, 11 lepattanó)-Angyal Nikolett (17/3 pont, 8 lepattanó)-Vincze Virág (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Nagy Eszter (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) kvartett vezette BEAC a PEAC elleni találkozót. A második negyedtől ugyan főként Tenyér Zsófia (19 pont, 4 eladott labda) és Nagy Gabriella (12 pont, 3 lepattanó) eredményessége révén kiegyenlítetté tették a játékot a vendégek, de a biztos hazai sikert nem tudták kérdésessé tenni.

Kecskeméti KC - Aluinvent DVTK Miskolc U23 52-59

Bár a nyitó etap közepén még 14-7-re a Burján Laura (18/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Kurtz Kamilla (11/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Burján Bianka (11/3 pont) pontjaira alapozó hazaiak vezettek, a szakasz második felét 12-3-ra nyerve fordítottak a diósgyőri fiatalok. Az elsősorban az ezúttal "lejátszó" Kiss Angelika (18 pont, 10 lepattanó), valamint Bacsó Zsófia (11 pont, 3 eladott labda) eredményességére támaszkodó vendégek - bár a KKC többször is szorossá tette az állást - ettől kezdve már nem adták ki a vezetést a kezükből, köszönhetően többek között az 50-38-ra megnyert lepattanózásnak, s végül 7 ponttal megnyerték az alsóházi rangadót.

Tatai SE - Kiss Lenke KA 85-68

Egy negyed után 4 ponttal még a Soós Alexandra (18/12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Mészáros Anna (18 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) kettős eredményes, hatékony játékára építő vendég fővárosiak vezettek, ám a második negyedben a Tata Kiss Judit (21/9 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Orsós-Bogdán Lívia (21/6 pont, 6 eladott labda, 10 gólpassz), Gusztafik Lilla (18 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Kuller Violetta (11/3 pont, 13 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével valósággal átrohant ellenfelén, s a 32-4-re megnyert etappal el is döntötte a meccset a maga javára.

ELTE Fortis - Bajai NKK 51-68

Szünetig a Szöllősi Boglárka (15/15 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda)-Hilcz Alexa (13/9 pont)-Domokos Kinga (11 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Novotnik Tiffani (10/6 pont) kvartett eredményességére építve 17 pontos előnyt szerezve győzött a Baja a játékot szünet után Némedi Flóra (15/3 pont, 8 lepattanó) és Stekler Kamilla (13/3 pont, 11 lepattanó) vezérletével kiegyenlítetté tevő, a lepattanózást 49-36-ra megnyerő, ám távolról ellenfelénél jóval gyengébben (2/12, 16.67%, ill. 10/28, 35.71%) dobó ELTE Fortis otthonában.

Sportdarázs - Széchenyi KA Győr 48-53

A megyei, s egyben csoportrangadó végig kiélezett, küzdelmes, fordulatos és izgalmas volt. Egy negyed után 3 ponttal a vendég győriek vezettek, a záró etapra viszont a Bakó Patrícia (22 pont, 10 lepattanó) és Varga Sára (11/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) találataira alapozó vendéglátó soproni együttes fordult 4 pontos előnnyel. Ha egyetlen ponttal is, de még a 39. percben is a Sportdarázs együttese állt jobban, a végjátékban azonban pontosabban játszott a Szirony Dorina (13/9 pont, 6 lepattanó)-Biczó Laura (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó)-Keita Aya (10 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Baffy Fanni (10 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz) kvartett vezette győri csapat, amely egy 6-0-s utolsó bő másfél perccel, az utolsó percben mind a 4 büntetőjét értékesítve a maga javára fordította a rangadót. Érdekesség, hogy a soproniak lepattanók (41-35) és gólpasszok (19-12) tekintetében is felülmúlták megyei riválisukat, viszont az eladott labdák rovatban is az ő nevük mellett állt a nagyobb szám (22-15).

ZTE NKK II - MAFC 57-68

Három negyed után két ponttal még a leginkább Benke Sára (19/6 pont, 3 lepattan) eredményességére építő hazaiak vezettek, ám őt pontszerzés tekintetében társai - akik közül Böcskei Réka (7 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 6 gólpassz) a szervező munkájáért, Hersics Adrienn (4 pont, 11 lepattanó) pedig lepattanózásáért dicsérhető - eléggé magára hagyták. A záró etap első felében a csapatként egységesebb MAFC Aradi Zsanett (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Fülep Csilla (14/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 2 blokk), Szabó Vivien (12/9 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Enikő (11/3 pont) vezérletével egy 13-0-s "száguldással" fordított, elhúzott a hazaiaktól, és győzött.

Szegedi KE - Kanizsai Vadmacskák SE 83-73

A 26-12-re megnyert második negyednek, továbbá főleg Nagy Lili (20/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Kőházi Fanni (15/3 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Horváth Zsanett (14 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és a hibátlanul dobó Boros Eszter (12/3 pont - 4/4 dupla, 1/1 tripla és büntető -, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) ponterős, hatékony játékának köszönhetően győzött a játék irányítását a harmadik negyed végéig a kezében tartó szegedi együttes. A vendég nagykanizsai gárda dicséretére szól, hogy egy pillanatra sem adta föl a találkozót, s a Bánhegyi Beatrix (19 pont, 7 lepattanó)-Horváth Ninell (16 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda)-Zsámár Lili (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) trió vezetésével a záró etapban 10 ponton belülre is került, s végül tisztes, 10 pontos vereséggel utazhatott haza a csoport egyik legjobb csapatának otthonából.

Szolnoki MÁV SE - MTK II 52-60

Jól kezdett a Munkácsi Enikő (18 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda)-Baczuk Virág (16/3 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) kettős kosaraira építő Szolnok, amely egy negyed után 6, félidőben pedig 4 ponttal vezetett. A második félidő azonban a Budai Zsófia (18/6 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Gróf Tímea (16-16 pont és lepattanó) vezette fővárosi csapaté volt, amely a harmadik negyedben megfordította az állást, s a vezetést a záró etapban már nem adta ki kezéből.