Női NB I: Alaposan visszavágott a Csata a Győrnek
25
2019
2019. március 25.  |  22:00
Közvetlen riválisok csatáját láthatták a budapesti Ludovika Arénába kilátogató nézők, amikor a 10 győzelemmel rendelkező Csata fogadta a 11 meccset megnyert Győrt. A hazaiakat a visszavágás vágya is fűthette amellett, hogy utolérjék az ellenfelüket. A bajnokság első körében ugyanis nagyon sima, 92-60-as hazai győzelem született Győrben.

Az első játékrész még szorosan alakult. A Csatánál volt a kezdeményezés, de a negyed felénél még sikerült a Győrnek átvenni a vezetést. Az utolsó fél percben Varga kosarával még visszajött két pontra a vendég csapat, ám Horváth triplája célba ért (18-13).

A második negyed is hasonló forgatókönyv szerint zajlott. A fővárosi együttes végig vezetett, de Milos Pavlovics csapata nem akart leszakadni. Sokáig maximum öt-hat pont volt a különbség, így úgy tűnt, hogy egy izgalmas második félidő következhet (36-29).

A folytatást megalapozta a gyorsan érkező öt hazai pont, majd Lelik triplája után már 14 volt a budapestiek előnye. Egyre jobban elhúztak, a 25. perc környékén már 20 pontos volt a differencia. A Csata ezt megtartott a harmincadik perc végéig, így nagy csoda kellett volna ahhoz, hogy fordítani tudjon a Győr (60-40).

Ahogy arra számítani lehetett, a vendégeknek innen már nem volt visszaút, csak arra volt erejük, hogy egy szoros utolsó játékrészt játsszanak. Végül mindkét oldalon lehetőséget kaptak a csere játékosok is, de így is magabiztosan hozta a találkozót a Csata (84-62) - írta a BB1.hu.

NKE-FCSM Csata - CMB CARGO UNI Győr 84-62 (18-13, 18-16, 24-11, 24-22)