Női NB I: Másodszor is a PEAC-é lett a baranyai rangadó
23
2019
2019. március 23.  |  14:46
Baranyai rangadóval indult a női bajnokság 21. fordulója, másfél hónap után szerepelt újra hazai pályán a PEAC.

Imovbioh vezérletével, 11-0-val kezdett az esélyesebb pécsi csapat. Tetemondova is belelendült, Meszlényi Róbert együttese tíz perc után 24-9-re vezetett. Mindössze két sikeres mezőnykosara volt a PINKK-nek, a dobószázalékban hatalmas különbség mutatkozott: 47-15%.

Pillanatok alatt a húszat is átlépte a különbség a folytatásban (32-11). Imovbioh továbbra is tarthatatlan volt, de már Simon és Brewer is hozta a pontokat, a második negyedet 30-7-re nyerte a PEAC, 54-16 állt a táblán a szünetben.

Főleg Markovic kosarainak köszönhetően a harmadik etapban minimálisan ugyan, de faragott hátrányán a PINKK, amely a harmadik tíz percben több pontot dobott, mint a teljes első félidőben összesen. Megszületett az első vendég tripla is, persze a hazai vezetés így sem forgott veszélyben.

A végére már nem maradt kérdés, teljesen megérdemelten nyert a PEAC, a PINKK viszont zsinórban nyolcadszor veszített - írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - PINKK Pécsi 424 78-52 (24-9, 30-7, 15-20, 9-16)