Egyetemi bajnokság, férfiak: Szombathelyi henger, két keleti, egy nyugati tripla-dupla
20
2019
2019. március 20.  |  13:10
Erődemonstrációt tartott a SzoESE a Közgáz elleni rangadón a Nemzeti Egyetemi Bajnokság férfi nyugati csoportjában, bár a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a fővárosiak erősen tartalékosan léptek pályára a vasi megyeszékhelyen. Három kosarasnak, a nyíregyházi Bus Ivánnak, az egri Veres Dávidnak és a mosonmagyaróvári Kámán Bálintnak különösen emlékezetes marad ez a hét: mindhárman tripla-duplával vezették győzelemre csapatukat - Bus egyébként ezzel megismételte múlt heti bravúrját.

NEMZETI EGYETEMI BAJNOKSÁG, FÉRFIAK

Keleti csoport

Szegedi RSC - Miskolci Egyetem 65-99 (13-20, 21-20, 10-25, 21-34)
Szeged, Topolya sor 3., 60 néző. V.: Czékmán, Utasi.

Szegedi RSC: Horváth 10/6, Kubik, Kereszty 9/3, SZŰCS 10/6, Liszkai 7. Csere: JÁHNI 14/3, Kamenik, Hajdú 7/3, Eperjesi 3, Jegesi 5/3. Edző: Szablics Péter.

Miskolc: TÓTH B. 17/3, TAKÁCS D. 14/6, KOPASZ 9/9, Orliczki B. 7, LIPPAI 19. Csere: Gonda 8/6, Orliczki M. 2, SZŐKE 23, Szanyi. Edző: Drahos Gábor.

Az első negyed első fele pontszegényre sikerült, az 5. percben 5-8 volt az állás. Bár Szőke Gábor és Lippai Szabolcs segítségével több kis megugrása is volt a Miskolcnak, a negyed végére Jáhni Bence pontjaival sikerült felzárkóznia a Szegednek. A második negyedben tovább tudott zárkózni a hazai együttes, Jáhni Bence és Szűcs Attila kosaraival a vezetést is átvette, ám Szőke és Takács Dániel vezetésével, egy 10-3-as futással zárta a félidőt a vendég együttes. A harmadik negyed első felében még sikerült tartania magát a Szegednek, utána viszont egyre nehezebben boldogultak a Miskolc letámadásaival, a vendégek lerohanások utáni kosarakkal elhúztak. A negyedik negyed elején Tóth Bence révén könnyű kosarakkal tovább növelték előnyüket a vendégek, és bár a Szegednek Horváth Róbert kosaraival sikerült még zárkózni, ez már csak a különbség mértékét befolyásolta, magabiztos győzelmet szerzett a Miskolc.

Szablics Péter: - Nagyon örülök a csapatom mérkőzésen nyújtott teljesítménye miatt. Nem ijedtünk meg a Miskolctól, és a mérkőzés első felében sikerült megnehezíteni a dolgukat. Sajnos a második félidőben elfáradtunk, és végül a papírforma érvényesült. Azon fogunk dolgozni, hogy még tovább fenntartsuk az első félidőben látottakat. Gratulálok ellenfelünknek!

Drahos Gábor: - Nagyon szeretek Szegedre járni. Ezen a mérkőzésen az első félidőben csak a hely szellemének és a korábbi élményeknek tudtam örülni. Szerencsére a csapatom felébredt, és a második félidőben megrázta magát, így magabiztos győzelmet arattunk. Az elvártnak megfelelően remekül küzdő és egységesen mozgó szegediekkel szemben!

EKE Eger - NKE SE 86-60 (24-18, 21-11, 21-13, 20-18)
Eger, EKE Sportcsarnok, 50 néző. V.: Bene, Lonáth.

EKE: VERES 10, Szabó G. 17/15, Beák, UNGI 14/3, HORVÁTH R. 27. Csere: Bürgés, Papp 6/3, Mészáros, Illés 2, SZICSÁK 10. Edző: dr. Váczi Péter.

NKE: LACZÓ 21/9, Tasnádi 6, Forgács 6, Obermann 9/3, MÉSZÁROS 16/6. Csere: Kalo, Polgári, Polyák, Marton 2, Kovács. Edző: Szekeres Dávid.

Jobban kezdett a budapesti gárda, ám az egriek az első negyed végére átvették a vezetést. A két középső negyedben egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, ekkor el is döntötte a meccset a maga javára a lepattanózást 61-24-re megnyerő EKE csapata. A záró etap újra kiegyenlített játékot hozott, a biztos hazai győzelmet nem fenyegette veszély. Egri részről több kiemelkedő egyéni teljesítményt is hozott a találkozó: Veres Dávid 10-10 ponttal és gólpasszal, valamint 11 lepattanóval tripla-duplát ért el, Horváth Róbert hibátlan dobóteljesítménnyel (11/11 dupla, 5/5 büntető) jutott el 27 pontos, 16 lepattanós dupla-dupláig, s ezt Ungi Keve (14 pont, 10 lepattanó) is elérte.

Dr. Váczi Péter: - Egy nagyon kulturáltan játszó ellenfél ellen arattunk magabiztos győzelmet. Gratulálok a csapatomnak, és az ellenfélnek is sok sikert kívánok!

Szekeres Dávid: - Gratulálok az ellenfélnek a szép győzelemhez! Viszonylag jól dolgoztak a srácok, amikor hajtottak, megvolt az eredménye, és szépen mentek a labdákért, amikor nem hitték el, hogy van keresnivalójuk, akkor azonnal megállt minden. Ennek ellenére jó meccset játszottunk, gratulálok a csapatomnak is!

Debreceni Medikus SE - Nyíregyházi ESE 90-127 (20-35, 13-34, 31-26, 26-32)
Debrecen, Móricz Zsigmond krt, 10 néző. V.: Nemes, Fülöp.

Debreceni Medikus SE: Bujdosó 5/3, Urbán 5/3, MLCOCH 12, Kovács 13/3, CSIRPÁK 18. Csere: Nyíri 2, Malkócs 4, Hegyi 2, BARTA 14, Nagy 3/3, Velkey 6/6, Kovách 6. Edző: Kovács István.

Nyíregyháza: BUS 19/6, CZURA 34/18, VASKÓ 44/36, Oláh, DEMETER 19/15. Csere: Horányi, Szondi 2, Kovács, JÁNKFALVI 9/9. Mb. edző: Oláh Zoltán.

A szomszédvárak csatája előzetesen nem ígért izgalmas mérkőzést, mivel a vendégek sokkal jelentősebb erőt képviselnek a bajnokságban. Ez hamar megmutatkozott a mérkőzésen, hiszen könnyedén szerezték a kosarakat a vendégek, a hazaiak pedig nem tudtak lépést tartani velük. A félidő végére már jelentős különbség alakult ki a csapatok között, és innentől a Nyíregyháza nagy dobópárbaj mellett kényelmesen "menedzselte" az eredményt. Vaskó György egészen hihetetlen dobóformát mutatott, 12 hármast küldött a helyére, míg az ismét tripla-dupláig jutó Bus Iván (19 pont, 16 lepattanó, 13 gólpassz), valamint Czura (34 pont, 9 gólpassz) kiválóan mozgatták a társakat. A hazai csapatban Csirpák Patrik (18 pont, 9 lepattanó), valamint a padról eredményesen beszálló Barta László dicsérhető.

Kovács István: - Baráti hangulatú mérkőzésen csodálhattuk az ellenfél játékát, élvezet volt nézni őket.

Oláh Zoltán: - Megfelelő felkészülés volt a nehezebb mérkőzések előtt, sportszerű küzdelemmel. Sok sikert a Debrecennek a továbbiakban!

Nyugati csoport

SMAFC - BME-MAFC 53-91 (11-18, 18-21, 11-25, 13-27)
Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 100 néző. V.: Rokob, Hernicz.

SMAFC: Tóth B. 11/3, Vass 4, TUKOVITS 15, SZEGEDI 16, Barcza 5. Csere: Gáspár 2, Széplaki, Kőfaragó, Erdős, Nichter. Edző: Farkas Dávid.

BME-MAFC: Fehér 2, Schaul 2, TÁLOS 25/12, CSEPREGI 9, FEKETE 13. Csere: LUKÁCS 11/3, KOFLÁNOVICS 6, Láng-Miticzky 7/3, VELENYÁK 8/6, Tóth L. 8. Edző: Tiba Klára.

A mérkőzést a hazai csapat nagyon álmosan kezdte, Farkas Dávid időkéréssel próbálta felrázni a csapatát. Ez hellyel-közzel sikerült is, de a vendégek Tálos András és a találkozót végül 13 pontos, 17 lepattanós dupla-duplával záró Fekete József vezetésével 7 pontos előnyt építettek ki az első negyed végére. A második játékrész már hozott szép hazai támadásokat, elsősorban Szegedi Márton és Tukovits Balázs jóvoltából, de a vendégek nem hagyták magukat, így az eredményjelző 10 pontos különbséget mutatott a félidőben. A hazaiak szünet után sem tudtak megújulni, sorra jöttek az eladott labdák és a kihagyott dobások. A BME együttese nagyszerű csapatjátékkal húzott el a harmadik etap végére 20 ponttal. A mérkőzés eldőlt, a negyedik negyedben mindenki lehetőséget kapott mindkét oldalon, a vendégek tükörsima győzelmet arattak.

Farkas Dávid: - Sajnos elfogyott a szezon elején meglévő lendületünk és lelkesedésünk, de nem tudom hibáztatni játékosaimat, hiszen hétről-hétre olyan csapatokkal találkozunk, ahol a nyolcaik, kilencedik, tizedik ember is igazolt kosárlabdázó, míg nálunk a csapatból 7 embernek is ez az első idénye.

Tiba Klára: - Örülök, hogy mindenkit tudtam játszatni! Mindenki rászolgált a későbbikben a bizalmunkra. Köszönjük az ellenfelünknek a játékot!

Veszprémi ESC - Mosonmagyaróvár, Széchenyi Egyetem 70-110 (21-24, 10-30, 19-25, 20-31)
Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 70 néző. V.: Sebesi, Kaposi.

Veszprémi ESC: Lenger 2, Grifatong 4, Naményi 10/6, KACSKÓ 13/9, SCHMITZ 16. Csere: YinYuteng, KOVÁCS B. 12, Veingartner 13/3. Edző: Mónus Péter.

Mosonmagyaróvár: KÁMÁN 35/21, IVÁNCSICS 15, MÁNDITY 15/3, Kovács 7/3, HORVÁTH Á. 12/6. Csere: FARAGÓ 8/6, FÜZI 12, Nagy-Bíró 6. Edző: Laky Tibor.

Jobban kezdtek a vendégek, de a negyed végére zárkózott a hazai csapat a két tartalékos együttes találkozóján. A második negyedben szétesett a hazai csapat és a Mosonmagyaróvár lendületes, pontos játékkal 30-10-re nyerve a szakaszt 23 pontos előnnyel mehetett pihenőre. A továbbiakban is egyoldalúvá vált a játék, sok szép kosarat láthatott a szép számú közönség, megérdemelt mosonmagyaróvári siker született. Kámán Bálint (35 pont, 11 gólpassz és 11 lepattanó) tripla-duplával segítette magabiztos győzelemhez a vendégeket, Horváth Ádám pedig 12-12 ponttal és lepattanóval dupla-duplát ért el. Ugyanezt hazai részről Schmitz Dávid (16 pont, 14 lepattanó) is elmondhatja magáról.

Mónus Péter: - Gratulálok az ellenfélnek! Sajnos a játékosaim külső körülményekkel foglalkoztak, és fejben teljesen nem voltak itt. Lett volna a lehetőség, hogy többen is bizonyítsanak, de ezzel nem tudtak élni, így a Mosonmagyaróvár ilyen különbségű győzelme is megérdemelt.

Laky Tibor: - Vártnál könnyebben nyertünk, hoztuk a kötelezőt. Nekünk nagyon kellett ez a győzelem, hogy az első négyben maradjunk.

Szombathelyi ESE - Közgáz SC és DSK 115-54 (30-16, 24-12, 35-14, 26-12)
Szombathely, ELTE-SEK Sportcsarnok, 200 néző. V.: Esztergályos, Tóth K.

SzoESE: TÓTH D. 7/3, HORVÁTH CS. 11/3, MÉSZÁROS 28/12, SCHVEIGHOFFER 17/6, Oroszi V. 6/3. Csere: Czukor 4, Sinkovits 3/3, GÁBOR 6, Földesi 15/3, Papp 3/3, SOÓS 10/6, Frisnyák 5/3. Edző: Kéri Péter.

Közgáz: VÖRÖS 14/9, Pálházi 6, Horváth M. 6, Máriás 5, Debreceni 9. Csere: Úr 6, Bernacchini 5/3, Korompai 3/3. Mb. edző: Németh Kata.

A találkozónak fontos tétje volt mindkét csapat számára. Ennek ellenére a vendégek erősen tartalékosan érkeztek. Bár hazai oldalon is volt néhány hiányzó, Kéri Péternek lényegesen több variációs lehetősége volt. A feldobás előtt a SEK Dane Crew táncosai fokozták a hangulatot és szórakoztatták a kilátogató mintegy 200 szurkolót, akik nagyszerű hangulatot varázsoltak a sportcsarnokba. Mészáros Máté tripláira építve jól kezdett a SZOESE, pár perc után már 10 pont felett vezetett a hazai gárda. A második negyedben is folytatódott a triplaeső, és egyre jobban nyílt az olló a két csapat között. Másfél negyed után már több mint 20 pont volt a különbség. Ezt a szünetig még sikerült 26-ra növelni a hazaiaknak. A szünet után sem változott a játék képe, nem talált ellenszert a Közgáz a hazaiak távoli dobásaira, amiket 50% fölötti eredményességgel dobtak ezen az estén a szombathelyiek. Ebben a negyedben gyorsindításokból is folyamatosan pontot szereztek a hazaiak, látszott, hogy a szűk kerettel érkező Közgáz kezd elkészülni az erejével. Az utolsó játékrészt 47 pontos SzoESE vezetéssel kezdték a csapatok. A nagy előny ellenére is koncentrált maradt a szombathelyiek játéka támadásban és védekezésben is. Ebben a 10 percben Kéri Péter elsősorban a cserejátékosoknak adott lehetőséget, de ez egyáltalán nem látszott a játék minőségén. A lefújásig 61 pontra tudta növelni előnyét a hazai csapat, és visszavágott az őszi budapesti vereségért. Mészáros Máté ismét nagyszerű dobóteljesítménnyel rukkolt elő 28/12-t dobott mindössze két mezőnykísérletet hibázva (33 VAL). Mellette az egész csapat jól játszott, összesen 7 játékos ért el legalább 15 VAL-os teljesítményindexet.

Kéri Péter: - A múlt heti formánkat sikerült átmenteni erre a meccsre is. A védekezésünk végig agresszív volt, és ehhez párosult egy extra dobó teljesítmény is.

Németh Kata: - Úgy gondolom, hogy az eredmény ezen a mérkőzésen igen, de egyébként nem reális. Gratulálok az ellenfélnek!

PTE-EMES Petőfi SE - PTE-PEAC 68-58 (23-15, 16-11, 15-13, 14-19)
Pécs, TÁSI Csarnok, 20 néző. V.: Szalóki, Téczely.

PTE-EMES Petőfi SE: Kárpáti 4, Füzy 15, Fülöp 14/6, Buday-Sántha 16/3, Kis 5. Csere: Szavai 4, Pungor, Győr 2, Födes, Gáspár 6, Kovács 2, Mándity. Edző: Petőfi Áron.

PTE-PEAC: Nagy 28/9, Schuj 8/6, Bujtor, Nyulász 9/3, Halász 3/3. Csere: Major 2, Iveszics, Tombor, Lajos 8. Edző: Földi Sándor.

A két pécsi csapat találkozói többnyire szoros, izgalmas mérkőzéseken szoktak eldőlni. Ezen a mérkőzésen a kezdetektől fogva kézben tartotta a hazai csapat az irányítást, az elején szerzett vezetést nem engedte ki a kezéből. A távoli dobások egyik csapatnál sem landoltak jó százalékkal a gyűrűben, de a hazai gárda magasságbeli fölénye a palánk alatt eldöntötte a mérkőzést. Hazai oldalon támadásban három játékos is 10 pont fölé tudott jutni (Buday-Sántha Attila (16/3 pont), Füzy Marcell (15 pont, 8 lepattanó), Fülöp Zsombor (14/6 pont), védekezésben, mezőnymunkában pedig Gáspár Erik (6 pont, 12 lepattanó, 5 blokk) nyújtott kimagasló teljesítményt. A "vendég" PEAC-nál Nagy Kevin (28/9 pont, 7 lepattanó és 4 szerzett labda) messze kiemelkedett, nemcsak csapatából, az egész mezőnyből, ám mivel eredményesség tekintetében nem igazán akadtak társai, a csapatként egységesebb Petőfi SE nyerte a pécsi házirangadót.

Petőfi Áron: - A győzelem volt a lényeg, amit sikerült elérnünk és visszavágnunk az előző körös vereségért. Kicsit vontatott mérkőzés volt, nem volt túl nagy iram, de mindenkinek tudtam elég játéklehetőséget biztosítani. A lényeg, hogy nyertünk, gratulálok mindkét csapatnak!

Földi Sándor: - Mindkét csapat gyenge dobóformát fogott ki. Ellenfelünk nagyobb variációs lehetőségét jobban kihasználva győzött, gratulálok az ellenfélnek!

Fotó: SzoESE