Férfi NB I B: Tovább nőtt a Veszprém és a MAFC előnye
18
2019
2019. március 18.  |  17:55
Ha nem is könnyen, de nyert a listavezető Veszprém Budafokon, a MAFC pedig hozta a kötelezőt a Nagykőrös ellen a férfi másodosztály piros csoportjában. Mivel a mögöttük harmadik Oroszlány botlott a Honvéd otthonában, nőtt a két éllovas előnye. A Nyíregyháza jobb második félidei játékával nyert rangadót a BKG ellen, a Vasas biztosan verte a Miskolcot, a pécsi fiatalok pedig a végjátékban fordítottak az MTK ellen. A zöld csoport rangadóját Takács András extrájával nyerte meg az Óbuda a Győr ellen, a Salgótarján 21 pontos hátrányból fordított Székesfehérváron, a Baja és a Hódmezővásárhely pedig magabiztos hazai győzelemmel tudta le a múlt heti fordulót.

Budafok - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 81-90

A papírformának megfelelően jobban kezdett, s egy negyed után már 10 ponttal vezetett Szabó Péter (20/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Kovács Ádám (14 pont - 21 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 5 gólpassz), Körtélyesi Gergely (13/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Nebojsa Pavlovic (12 pont, 9 lepattanó) és Völgyi Marcell (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére alapozva az éllovas Veszprém. A második etapban magára talált és remekül dobott a hazai gárda, amely a Puszta Dávid (21/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Jilling László (16/12 pont, 5 lepattanó), Tursics Krisztián (14/12 pont, 5 gólpassz) alkotta mezőnysora vezetésével szünetig 2 pontra feljött. A nagy dobópárbajt hozó harmadik etap közepén átvették a vezetést a hazaiak, akik minimális előnnyel (66-65) várhatták a negyedik negyedet. Ebben közel 5 percig, azaz gyakorlatilag a szakasz első felében pont nélkül maradt a Budafok, s egy 7-0-lal elléptek vendégek, akik a hajrában már nem adták ki kezükből a vezetést.

Vasas Akadémia - MEAFC-Miskolc 90-76

A csapatként jobban működő Vasas Boros Márk (23/6 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), a hibátlanul dobó Moravcsik Áron (18/6 pont - 5/5 dupla, 2/2 tripla és büntető -, 3-3 lepattanó és eladott labda, 9 gólpassz) és Katona Róbert (12/6 pont) vezérletével 10 pont fölötti előnyt szerzett az első félidőben erősen egyemberes alakulat benyomását keltő miskolciak ellen. A vendégeknél a szünetig szerzett 36 pontból 22-t "jegyzett" a légiós Austin Thornton (33/6 pont - 17/17 büntető -, 9 lepattanó, 3 szerzett labda). A harmadik negyed közepéig tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Vasas, majd a szakasz közepén Lippai Szabolcs (17 pont, 3 lepattanó) villanásaival egy 7-0-lal 10 ponton belülre kerültek a vendégek. Ezt követően azonban egy 8-0-lal ismét megnyugtató előnyhöz jutott a Vasas, és ezzel a hazaiak meg is törték a borsodi gárda ellenállását, volt már 20 pont is a felek között, s bár a végén valamit "kozmetikázott" vereségén a MEAFC, a hazaiak biztosan nyertek.

MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 76-61

A szívósan, jól küzdő nagykőrösiek jól tartották magukat az első félidőben, s elsősorban Lakosa Ákos (17/6 pont, 8-8 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Molnár Miklós (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Mácsai Károly (11/9 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével szünetben 10 ponton belül voltak az esélyes MAFC otthonában. A harmadik negyedben aztán "robbantott" a MAFC, amely Eric Washington (21/9 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz), Nagy Krisztián (11/9 pont, 4 lepattanó) és Garamvölgyi Ákos (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes és hatékony játékának köszönhetően ekkor eldöntötte a mérkőzést, a záró etapot már megnyugtató, 20 pontos előnyről várhatta. A vendégeket dicséret illeti, mert nem adták föl, s "elvitték" a negyedik negyedet, de ez csupán vereségük kozmetikázására volt elég, amelyben elég jelentős szerepe volt annak, hogy a MAFC 24 labdaeladásba "hajszolta bele" ellenfelét, míg a hazaiak csupán 11 alkalommal adták el a labdát. Így aztán a két Lakosa-fivér közül bár a Nagykőrösön játszó Ákos volt az eredményesebb, a győzelemnek mégis Zsolt (8/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) örülhetett.

Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 87-85

Talán visszakapott valamit a sorstól a múlt héten, Veszprémben nagy küzdelemben elveszített mérkőzése után a Honvéd, amely egy végig szoros, kiélezett találkozón győzte le az oroszlányiakat. Félidőben 4 ponttal még a Remy Abell Christianson (18/9 pont, 4 gólpassz)-Mohácsi Máté (12/3 pont, 7 lepattanó)-Sömenek Martin (12/3 pont, 3 lepattanó)-Joel Nshimba (12 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette vendég oroszlányiak álltak jobban, s 3 ponttal még a záró etap előtt is vezettek, ahogyan még a 38. percben is. A Honvédot elsősorban Horváth Ákos (18/6 pont, 3 gólpassz) és Stefán Dávid (17 pont, 8 lepattanó) tartotta versenyben. A végjátékra pedig előlépett Szalay Ákos (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), aki pontjainak nagyobb részét, egészen pontosan hetet - egy triplát, két büntetőt és a legvégén a nyerő duplát - az utolsó két és fél percben dobta. A sors pedig azért adott vissza valamit a Honvédnak, mert Veszprémben a hajrában, kiélezett helyzetben a fővárosiak, ezen a mérkőzésen viszont az oroszlányiak kaptak technikait, és vesztettek.

Nyíregyháza Blue Sharks - BKG-Príma SE 81-71

Egy negyed után még 8 ponttal vezetett az elsősorban Seth Berger (27 pont, 8 lepattanó), Nagy Botond (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Kovács Soma (10/6 pont, 12 lepattanó) eredményességére építő vendég együttes, hazai részről sokáig csak a triplákat szóró Bazsó Brúnó (20/18 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) volt igazán veszélyes a BKG kosarára. A küzdelmes második etap után 4 ponttal továbbra is a vendégek vezettek. A harmadik negyed nagy fordulatot hozott, a szakaszt 6-0-lal kezdve előbb fordított, majd az etap közepén a rengeteget javuló Michael Harmon (24/9 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) vezérletével egy 8-0-lal el is húzott a vendégektől a Nyíregyháza, amely a folytatásban többek között Sitku Márton (10/6 pont, 4 lepattanó) találatai révén a BKG minden felzárkózási kísérletét visszaverte. Hiába nyerte 45-36-ra a lepattanóharcot a BKG, a hazaiak sokkal jobban dobtak távolról (13/30, 43,33%), mint a szigetszentmiklósiak (4/24, 16,66%), így megnyerték ezt a legjobb 4 közé jutás szempontjából fontos összecsapást.

PVSK-Kronosz Kiadó - MTK Törökbálint 69-68

A fordulatos első félidőt - amelyet követően 1 ponttal a hazaiak vezettek - egy hihetetlen hullámzó harmadik negyed követett. Ennek első négy percét 14-3-ra nyerve 12 ponttal ellépett a jórészt Nagy Szabolcs (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Jakab Péter (14 pont, 4 gólpassz), Bihari Máté (12/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Czakó Tamás (11 pont, 4 lepattanó) találataira alapozó vendég törökbálinti együttes. Ezt követően azonban egy 15-4-es öt percet "kivágva" 1 pontra feljöttek Veljko Dragasevic (21/9 pont, 5 lepattanó), Demeter Attila (11 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Olasz Ádám (11 pont, 4 lepattanó) vezérletével a hazaiak, a záró etap előtt 3 ponttal vezettek a vendégek. Másfél perccel a befejezés előtt 5 pont volt a vendég MTK előnye, ám a végjátékban egy Demeter vezette 6-0-lal a pécsi fiatalok a maguk javára fordították a találkozót.

Újpest-MT - Concordia MOTAX KC Pápa 78-70

Az első etapban jobbára - volt, hogy 6 ponttal is - a vendégek vezettek, a szakasz végén 2 ponttal járt ellenfele előtt az elsősorban a Ryan Cook (24 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Sonyák Béla (14/3 pont, 4 lepattanó) duó ponterősségére építő Pápa. A második etapot egy szédületes, 13-2-es két és fél perccel kezdte a csapatként "több lábon álló", Surmann Péter (22/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Jovan Djurasevics (16 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Széphelyi Tamás (14/6 pont, 12 lepattanó) és a tripla-duplához közel járó Surmann Gábor (10/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz) eredményes, hatékony játéka révén az Újpest, amely e remek rohamnak köszönhetően 9 pontos előnnyel fordult. A kiegyenlített harmadik negyedben tartotta 10 pont körüli előnyét a vendéglátó, amely a záró etap közepén 15 pontosra növelte előnyét, s bár a végén kozmetikázva veresége mértékén 10 ponton belülre került a Pápa, de a hazai győzelmet nem tudta kétségessé tenni.

Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt 89-69

Az első negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, a szakaszt a végén egy triplával a vendégek nyerték. A tendencia a második negyedben sem változott, a nagyszünet előtti periódus azonban az egyik legjobbjukat, Molnár Bencét nélkülöző hazaiaknak sikerült jobban, akik egy 7-2-es roham révén 6 ponttal vezettek a félidőben. A harmadik negyed közepén egy 9-2-vel 1 pontra feljöttek a Molnár Dániel (32/12 pont, 7 lepattanó)-Kucsera Dániel (11 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Plézer Gábor (10 pont - 17 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezette kecskeméti fiatalok, de ezzel gyakorlatilag el is lőtték puskaporukat. A negyed második felében Vas Péter (26/12 pont), Kelemen Balázs (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Vuk Pavlovics (14 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz) és Varga Zalán (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével, egy 15-2-es "száguldással" eldöntötte a maga javára a mérkőzést a Hódmezővásárhely, amely végül simán, 20 ponttal győzött.

Óbudai Kaszások - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 94-85

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett Takács András (36 pont, 15 lepattanó), Ondima Olivér (15/9 pont), Steve Rosemond (14 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz), Bencsik Barnabás (10/6 pont, 5 gólpassz) és Meleg Károly (10 pont, 5 lepattanó) hatékony játéka révén a hazai együttes. Térfélcsere után ugyan magukra találtak a vendég győriek, s végül a Rátvay Balázs (22 pont, 8 lepattanó)-Rátvay Tamás (20 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Gáll Dominik (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) trió vezetésével a mérkőzés végén 10 ponton belülre kerültek, de nem tudták kétségessé tenni az óbudai gárda újabb sikerét.

Alba Fehérvár - Salgótarjáni KSE 85-88

A parádés, lehengerlő első negyedet követően 16, a 12. percben pedig 21 ponttal vezetett a Varga Máté (27/12 pont, 3 lepattanó)-Peringer Balázs (18 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz)-Takács Martin (12/6 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Polser Attila (10/6 pont) kvartett tagjainak eredményességére alapozó hazai együttes. Ezt követően a vendégek apránként elkezdték ledolgozni hátrányukat. A félidőben ugyanúgy 16 pont volt az Alba előnye, mint egy negyed után. A második félidő egyértelműen a Kovács Martin (27/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Joó Tamás (26/6 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz)-Dominik Herendic (16 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) trió vezette vendég nógrádiaké volt, akik az utolsó előtti percben utolérték elbizonytalanodó ellenfelüket, majd Joó triplájával, 21 pontos hátrányból felállva meg is nyerték a találkozót.

Bajai Bácska FKE - DEAC U23 121-78

A valóságos kosáresőt, egy híján 200 pontot hozó összecsapás minden negyedét megnyerve egységes csapatmunkával aratott fölényes győzelmet a Baja. A hazaiaktól hat játékos is - Nagy Dániel (22/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Jakab Péter (20 pont, 10 lepattanó), Pongó Martin (19/15 pont, 8 lepattanó), Kővágó-Laska Márk (14 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), Ágfalvi Bálint (12 pont, 5 lepattanó) és Goldring Gergő (12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) - 10 pont fölé jutott. A debreceni fiataloknál ez csupán három játékosról mondható el: Kozák Mártonról (22/3 pont, 3 eladott labda), Tóth Bencéről (21/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Gáspár Mátyásról (13/9 pont, 5 lepattanó). Abban, hogy ezen az összesen 19 hárompontos kosarat (Baja: 10, DEAC: 9) hozó találkozón ekkora különbség alakulhatott ki, jelentős szerepe volt annak, hogy a lepattanócsatát "döntő fölénnyel", 53-25-re nyerték a hazaiak.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - EKE Eger KOK 83-74

Nemcsak a harmadik negyed után, a záró etap közepén is döntetlenre állt a legjobb nyolc közé jutásért küzdő, elsősorban Máté Balázs (27/15 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Szicsák Bence (13 pont, 12 lepattanó), Mészáros Bence (11/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Papp Bendegúz (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) eredményes játékára alapozó egri legénység Tiszaújvárosban. A hajrá a Jaywuan Hill (30 pont, 12 lepattanó)-Kovács Zoltán (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Szilasi Bence (12 pont, 4 eladott labda)-Kiss Balázs (11/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 9 gólpassz) kvartett vezette borsodi legénység volt, amely az utolsó bő öt percet 70-70-es állás után 13-4-re nyerve fontos győzelmet aratott.