Női Amatőr: Megizzasztott élcsapatok
18
2019
2019. március 18.  |  14:20
Nem volt könnyű dolguk az élcsapatoknak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban a Csata például kikapott a legjobb négy közé jutásért küzdő Vasas otthonában, majd a pasarétiek csak nagy nehezen tudtak nyerni Nyíregyházán. A veretlen éllovas TF is alaposan megszenvedett a sikerért Debrecenben, bár az első félidőt irányította, a negyedik negyedben 7 pontos hátrányban is volt, onnan fordított. A zöld csoportban a Baja csak nagy nehezen "gyűrte le" a ZTE második csapatát, a Szeged pedig kikapott a MAFC pályáján. Ugyanott - mivel "közös" az otthonuk - a Kiss Lenke KA remek meccset győzte le a szombathelyieket.

BKG DSE Szigetszentmiklós - Tatabányai KC 59-32

A BKG egyik negyedben sem engedte 10 pont fölé a Doktor Anna (8 pont, 9 lepattanó) vezette, a pattanózást amúgy 48-39-re megnyerő vendégeket, így jó védekezésének, valamint elsősorban Laura Aldazabal (15/6 pont, 8 lepattanó), Shirian Fatime (14 pont, 13 lepattanó) és Lakatos Dóra (11/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) eredményességének köszönhetően a vártnál jóval könnyebben nyert.

Dávid Kornél KA - Ajka 41-86

Egységes csapatjátékot nyújtva, minden negyedet megnyerve győzött simán Pap Regina (15 pont, 8 lepattanó), Balsay Anna (10 pont, 5 lepattanó) és Csikász Anna (10 pont) vezérletével az Ajka. A fehérváriaknál Nagy Annamária (14 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) eléggé magára maradt a pontszerzésben.

Vasas Akadémia - Csata DSE 68-63

A fordulatos rangadó első félidejének nagy részében a hazaiak vezettek, ám a második negyed közepétől szünetig nem tudtak pontot szerezni. A Várszegi Réka (14 pont, 3 lepattanó)-Pálinkás Enikő (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Radócz Fanni (11 pont - 14 mezőnykísérlet) trió eredményes játékára építő Csata egy 7-0-lal zárva a félidőt 2 pontos előnnyel fordulhatott. A harmadik negyedben fej-fej mellett haladt a két együttes, ennek az etapnak a vége is a Csatának sikerült jobban, s egy 6-0-s rohamnak köszönhetően 4 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ezt 6-2-vel kezdve megduplázta előnyét a Csata, ám a szakasz közepén egy huszáros 13-0-lal a 8 pontos hátrányt 5 pontos előnnyé alakította a Heljic Sara (18/3 pont, 13 lepattanó), Bach Boglárka (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 8 gólpassz) és Tóth Orsolya (12 pont, 4 lepattanó 3-3 szerzett és eladott labda) vezette Vasas, amely a hajrában nem is adta ki kezéből a vezetést, és legyőzte második helyen álló riválisát.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - BKG DSE Szigetszentmiklós 49-78

A dupla-duplával záró Vég-Dudás Anna (10 pont, 11 lepattanó), valamint Szegeczki Nóra (10/6 pont, 3 lepattanó) kosaraira támaszkodó vendéglátó miskolci fiatalok egy félidőn át tudták tartani a lépést az esélyes BKG-vel. Szünet után a remek dobóformát kifogó Lakatos D. (20/18 pont - 6/7 tripla -, 4 eladott labda), két dupla-dupláig jutó játékosa, Shirian F. (17 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Laura A. (13/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), valamint a sokoldalúan játszó, nagy mezőnymunkát végző Katona Bianka (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) vezérletével fokozatosan elhúzott, s végül fölényes, közel 30 pontos győzelmet aratott a BKG.

Kecskeméti KC - ELTE-BEAC Újbuda 40-80

Végig irányítva a játékot, minden egyedet megnyerve aratott a Vincze Virág (23/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Kovács Vanessza (21 pont, 7 lepattanó) kettős vezérletével fölényes győzelmet a lepattanózást 43-25-re nyerő BEAC Kecskeméten. Hazai részről Burján Blanka (16 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) jutott egyedül 10 pont fölé.

Csata DSE - PINKK SE 88-59

Néhány játékos egy nappal korábban a két klub élvonalbeli bajnokiján már találkozott egymással. A második csapatok összecsapásán a tripla-duplától egyetlen gólpasszal elmaradó Jáhni Zsófia (19 pont, 18 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 9 gólpassz), valamint Szűcs Lilla (17 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda) ponterősségére építő PINKK csupán a második negyedben volt egyenrangú ellenfele a Vasas elleni veresége után javítani próbáló vendéglátó Csatának. A hazaiak Horváth Fruzsina (17/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Solymosi Noémi (17/3 pont, 5 lepattanó), Angyal Barbara (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Várszegi Réka (11 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Radócz Fanni (10 pont, 9 lepattanó) hatékony, eredményes játékára építve 29 ponttal nyertek.

Nyíregyházi Kosársuli - Vasas Akadémia 66-70

Ellentétes félidők mérkőzésén az előző hetekhez képest messze erőn felül teljesítő nyírségi hölgyek Takács Anna (26/15 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Borza Laura (14 pont, 4 eladott labda) és Karakó Dorina (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) találatai révén szünetben 5, a harmadik negyed után pedig még 1 ponttal vezettek. A hét közben a Csatát legyőző Vasas a záró etap elején fordított, majd sokáig váltott vezetéssel haladtak, s az utolsó percre döntetlennel fordultak a felek. A végjáték a Heljic Sara (24 pont, 19 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk)-Vígh Bernadett (14 pont) kettős vezette Vasasé volt, amely ha a vártnál jóval nehezebben is, de végül győzött a remekül küzdő és játszó Nyíregyháza otthonában.

Tatabányai KC - PEAC-Pécs-Pingvinek 57-53

Az elsősorban Kovács Kitti (24 pont, 11 lepattanó) és Tenyér Zsófia (10 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 7 eladott labda) eredményességére építő pécsi fiatalok az első negyedben alaposan meglepték a Tatabányát, s 11 pontos előnyt szereztek. A vendégeknek még a záró etap előtt is volt 5 pont előnyük. A Galli-Hirling Borbála (20 pont, 12 lepattanó)-Kaluha-Guti Alexandra (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) kettős vezette Tatabánya a negyedik negyed közepén fordított, majd a végjátékig váltott vezetéssel haladtak a felek. Az utolsó percre fordulva még a vendégek vezettek, de Kaluha-Guti triplájára már nem volt válaszuk, így hazai siker született ezen a küzdelmes, izgalmas mérkőzésen.

DEAC DSI - TFSE 65-71

Az első félidőben egyértelműen kézben tartva, irányítva a játékot 11 pontos előnyt szerzett Németh Alma (22 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére, valamint Fuisz Viktória (12/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), a tripla-duplától egy-egy ponttal és gólpasszal elmaradó Karlócai Julianna (9/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) és Kováts Gabriella (8 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz) mezőnymunkájára építve a veretlen listavezető TF. A harmadik negyed végére feljavuló védekezésével, valamint egységes csapatmunkával, Földvári Andrea (14 pont, 8 lepattanó), Göttlinger Anna (12/3 pont, 3 lepattanó), Foltin Blanka (12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Papp Alexandra (11/9 pont) és Gál Annamária (10/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) ponterős, hatékony játékának köszönhetően 2 pontra feljöttek a hazaiak, s lendületben maradva a záró etapot egy 11-2-es bő 3 perccel kezdve 7 pontos előnyt szereztek. A szakasz közepén egy 10-1-gyel visszavette a vezetést a TF, s már nem is adta ki azt a kezéből, így ha nehezen is, de a lepattanózást 50-38-ra nyerve megőrizte veretlenségét a jól küzdő, s szünet után jól is játszó debreceniek otthonában.

MAFC - ELTE Fortis 75-63

Jobban kezdett a jórészt Stekler Kamilla (18/3 pont, 8 lepattanó), Varga Anna (16/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Szabó Zsanett (10 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó ELTE Fortis, amely a második negyed közepén 10 ponttal vezetett, s még a szünetben is volt 5 pont előnye. A hazaiak egységes csapatjátékkal, Aradi Zsanett (16 pont, 10 lepattanó), Szabó Vivien (12 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Fülep Csilla (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Tarnai Kata (11 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével, parádés harmadik negyedet produkálva a maguk javára fordították a találkozót.

Szolnoki MÁV SE - ELTE Fortis 66-57

Az alsóházi rangadó első negyede után 2 ponttal még az elsősorban Némedi Flóra (15/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Vágvölgyi Fanni (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) kosaraira építő vendég fővárosiak álltak jobban. A második negyedben fordult a kocka, szünetben 3 ponttal már a Baczuk Virág (19/3 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Munkácsi Enikő (11 pont, 8 lepattanó) kettős vezette hazai együttes vezetett. A második félidő amolyan üldözőversenyt hozott, ha szűken is, de a hazaiak az ELTE Fortis előtt jártak. A 39. perc elején is 3 pont volt a különbség a felek között. Az utolsó 2 percben a vendégek sűrűn szabálytalankodva próbáltak időt nyerni a fordítás reményében további támadásokhoz, ám a remekül (28/31, 90,3%) büntetőző hazaiak a végjátékban hibátlanul, 8/8-as mutatóval célozva a vonalról a végére alakították ki a legnagyobb különbséget.

Bajai NKK - ZTE NKK II 70-66

Ha a helyezéseket nézzük, elvben sima hazai sikernek kellett volna születnie, ám a ZTE sereghajtó második csapata megmutatta, ha erős kerettel áll föl, a legjobbaknak is méltó ellenfele lehet. Így volt ez a negyedik Baja otthonában is, ahol Kucsora Réka (25/6 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Szöllősi Boglárka (14/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) eredményességére építve szünetre 8 pontos előnyt szerzett a Baja. Térfélcsere után azonban egységes, szervezett csapatjátékkal, Jurkó Noémi (15 pont, 9 lepattanó), Horváth Fanni (14 pont, 4 lepattanó), Böcskei Réka (13 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Hersics Adrienn (12 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) és Horváth Fruzsina (10 pont, 13 lepattanó, 7 eladott labda) vezetésével szorossá tette a mérkőzést, sőt a 39. percre még 2, az utolsó percre pedig 1 pontos előnnyel fordult a lepattanózást 49-36-ra megnyerő zalai együttes. A végjátékban azonban az addig 3 triplát mellé dobó Tamás Gréta negyedjére, s csapata számára a legjobbkor betalált. Utána még egy hazai kosár született, így végül a Baja egy nagyon nehezen kivívott győzelemnek örülhetett.

Széchenyi KA Győr - Kanizsai Vadmacskák SE 110-51

Az első negyedben még Hegyi Vivien (13 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Zsámár Lili (12 pont - 20 mezőnykísérlet -, 2-2 lepattanó és blokk, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Budai Dorina (11 pont, 7 lepattanó) eredményessége révén "hellyel-közzel" tartotta a lépést a hazaiakkal a Nagykanizsa, ám a második negyedtől "döntő fölényben" játszottak a győri lányok. Végül bőven 100 pont fölé jutva, két dupla-duplát elérő magas játékosa, Biczó Laura (35 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Nagy Rebeka (19/3 pont, 21 lepattanó, 5 blokk, 3 gólpassz), valamint Baffy Fanni (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Szirony Dorina (12 pont, 5 lepattanó) és Keita Aya (10 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz) hatékony, eredményes játékának köszönhetően egy híján 60 pontos győzelmet arattak a vendéglátók.

Kiss Lenke KA - Szombathelyi Egyetem 80-78

A kiegyenlített, szoros első negyedben váltott vezetéssel haladtak a felek, a szakasz végén 2 ponttal a vendég szombathelyiek álltak jobban. A második etapban jó ideig vas(i) akarat érvényesült, a 17. percben 7 ponttal vezettek a látogatók. A félidőt azonban egy parádés, 13-0-s, úgy nagyjából három és fél perccel befejezve 6 pontos előnnyel térhetett pihenőre a jórészt Soós Alexandra (21/15 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Opitz Petra (21 pont, 4 lepattanó) és Szabó Enikő (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékára alapozó vendéglátó Kiss Lenke KA.

Nem törte meg a lepattanózást 54-44-re megnyerő szombathelyi lányokat a félidő végi huszáros hazai hajrá. A harmadik negyedben egyértelműen irányítva a játékot, a szünetbeli 6 pontos hátrányukat 9 egységnyi előnyre alakították a Szabó-Haklits Zsuzsanna (24/3 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda)-Jakubovics Dóra (13 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 7 gólpassz)-Balogh Viktória (15 pont, 13 lepattanó)-Plózer Petra (12 pont, 14 lepattanó) kvartett vezette vendégek. A záró szakasz kezdetén egy 13-3-as bő négy perccel visszaszerezték a vezetést a hazaiak. Az izgalmas végjátékban váltott vezetéssel haladtak a felek, végül a valamivel pontosabb és nyugodtabb hazaiak örülhettek a távolról roppant gyengén (2/22, 9%) dobó szombathelyiekkel szemben.

Tatai SE - MTK-Budapest II 58-88

Némi túlzással "lepattant" a Gusztafik Lilla (4-4 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda)-Kiss Judit (11 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Orsós-Bogdán Lívia (10/3 pont, 4 gólpassz) trió vezette Tata a lepattanózást 58-24-re nyerő fővárosiakról. Az MTK második csapata végig fölényben játszva, minden negyedet megnyerve, Schirohy Szonja (27/3 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz), Budai Zsófia (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Gróf Tímea (13 pont, 12 lepattanó) és Serfőző Viktória (10 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével kerek 30 ponttal győzött Tatán.

MAFC - Szegedi KE 71-65

Az egységes csapatjátékot nyújtó MAFC parádés első negyedével Aradi Zsanett (17 pont, 5 lepattanó), Szabó Vivien (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Horváth Enikő (11/6 pont, 3 eladott labda), Tarnai Kata (11 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Fülep Csilla (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) ponterős, hatékony játéka révén 13 pontos előnyt szerzett 10 perc alatt. Érdemben nem tudta csökkenteni hátrányát a Szeged a második negyedben, de a harmadik etap egyértelműen a vendégeké volt, akik a Nagy Lili (20/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Kőházi Fanni (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4-4 mezőnykísérlet és gólpassz)-Zsíros Liza (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) trió vezetésével a szakasz végén 4 pontra feljöttek. A záró etap elején több mint 2 percig nem esett kosár, majd a MAFC mozdult el a holtpontról, s végig tartotta 5 pont körüli előnyét. A szakasz közepén a Szeged 1 pontra csökkentette hátrányát, de a kiélezett helyzetekben valaki mindig "villant" hazai részről, a MAFC nem engedte fordítani a legjobbját, Kecskés Fannyt továbbra is nélkülöző szegedieket.