FIBA EC: Történelmi siker, nyolc közé jutott az Alba
13
2019
2019. március 13.  |  21:00
Megint sokkal jobban kezdett az Alba, 6-2-nél Breunig kapott sportszerűtlen faultot. Cabezas mindkét büntetőjét bedobta, majd Heath zsákolt egy nagyot, az ötödik percnek Freeman büntetőivel vágtak neki a csapatok (12-2). A folytatásban kezdett feljönni a Bonn, de Cabezas tanárian játszott. Hiába szereztek hat támadó lepattanót a vendégek, nyolcból semmi volt a triplamutatójuk. Tíz perc után 24-15 állt a táblán.

Breunig és a Bonn 4-0-val kezdett, nem változott a játék képe, visszaverte a rohamokat az Alba. Kemény, férfias volt a küzdelem, állandósult a különbség. Mayo triplája után, a tizenhatodik percben, 32-28-nál időt kért Ramirez. Hamar fordult a kocka, 37-30-nál a vendégek kértek szünetet. Jackson lépésgyanús kosarával 37-34-es állással zárult az első félidő. A nyitó negyedben nem volt egy eladott labdája sem a magyar csapatnak, a szünetre viszont hét lett.

6-0-val kiegyenlített a Bonn. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, potyogtak a kosarak mindkét oldalon. Izgalmas volt a meccs, a harmadik negyed derekán, 50-45-nél O'shea kért időt. Filipovity is nagyot játszott, harminc perc után 59-52 volt az állás. Tíz percre volt a továbbjutástól az Alba.

Alig két perc alatt visszajött három pontra a Telekom Bonn, időt is kért Ramirez. A kritikus pillanatokban sem ijedt meg, sőt nagyon is okosan kosárlabdázott a kék-fehér együttes, a komoly csapatmunkából mindenki kivette a részét. Persze a németek nem adták fel, elég volt egy-egy hiba, és máris büntettek. 67-65-nél egyre olvadt az Alba előnye - három perccel a vége előtt Ramirez fel is mutatta a T-betűt -, de a Fejér megyeiek még azt is elbírták, hogy a 38. percben Lóránt kipontozódott. Cabezas varázsolt ismét, a székesfehérváriak tizenkettővel nyertek, 165-154-es összesítéssel, teljesen megérdemelten jutottak tovább, első magyar csapatként a legjobb nyolc közé.

A következő ellenfél az izraeli UNET Holon lesz, amely 167-164-es összesítéssel múlta felül a BC Balkan Botevgradot - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Telekom Baskets Bonn 81-69 (24-15, 13-19, 22-18, 22-17)