A Soproni Darazsak nyerte a Leány Junior Országos B Döntőt
13
2019
2019. március 13.  |  13:40
Az elmúlt hétvégén, az MTK csarnokában tartották a Leány Junior Országos B Döntőt, amely negyeddöntő-elődöntő-döntő rendszerben zajlott, tehát csoportmérkőzéseket nem rendeztek. Az első negyeddöntőben a Monori SE a 25. percben még 35-41-re vezetett a Soproni Darazsak ellen, ám erre jött egy 13-1-es soproni szakasz a negyedik negyed elejéig, és bár 3 pontra egyszer feljött még az Egri Zsófia (25 pont, 18 pattanó) vezette Monor, végül 62-56-ra győzött a Karácsony Tamara (15 pont, 6 gólpassz) vezette Sopron. Még nagyobb csatát vívott egymással a Török Flóris - Törekvés SE és a Szolnoki MÁV SE - 40 perc játék után 50-50, 45 percet követően pedig 57-57 állt az eredményjelzőn, végül 67-62-re a fővárosiak nyertek két hosszabbítás után. A Nyíregyházi Kosársuli már a második negyedben eldöntötte a Zsíros Akadémia elleni mérkőzését, az ott megszerzett előnyével végig jól gazdálkodott (74-60), a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia pedig az első és a harmadik negyedben is a házigazda fölé nőtt, nem fért kétség a fehérváriak sikeréhez (69-56).

A második napon először az 5-8. helyért rendezett keresztjáték mérkőzésekre került sor. A Monor az első három negyedben kézben tartotta a Szolnok elleni találkozót, a 34. percben 49-35-re vezetett, és bár a végén kiengedett, végül megnyerte az összecsapást (51-46) - Egri újfent kiemelkedett a mezőnyből (27 pont, 14 pattanó). Az MTK kerek 60 ponttal múlta felül a Zsíros Akadémiát (37-97). Az első elődöntőben a Török Flóris - Törekvés SE megnyerte az első negyedet, de a Sopron fokozatosan vette át a meccs irányítását, az utolsó 15 percben pedig végig 10 pont környéki vagy afölötti különbséggel vezetett (74-63). A második elődöntőben pedig a Dávid Kornél KA egy rendkívül hullámzó első három negyed után megtartotta előnyét, és Horváth Dóra (21 pont, 11 pattanó) vezetésével legyőzte a Nyíregyházát (44-56).

A záró napon a Baczuk Virág (25 pont) vezette Szolnok jobban állt egy félidő után, mint a Zsíros Akadémia, de a fővárosiak a Püspöki Lotti, Moharos Veronika, Czéró Léna, Glavinics Anna négyes vezetésével kiegyenlítettek, át is vették a vezetést. A végjátékban fej-fej mellett haladtak a csapatok, Glavinics két büntetőjével pedig a Zsíros Akadémia győzött (53-55). Az MTK a Dénes Diána (16 pont, 8 pattanó), Földi Anna, Kelemen Barbara trió segítségével simán verte a Monort (36-62), így ötödik lett. A "bronzmeccsen" a Török Flóris - Törekvés SE az első félidőben szerzett előnyét őrizve, sőt, növelve verte a Nyíregyházát (73-54). A fináléban pedig a Dávid Kornél KA egy negyed után 15, 10 perccel a vége előtt pedig 11 ponttal vezetett. A Pfeiffer Virág Angyalka (43 pont, 6 pattanó) vezette Sopron azonban ezt követően átvette a vezetést, a székesfehérváriak Szőke Cintia Fanni két büntetőjével mentették hosszabbításra a találkozót (72-72). Ehmann Dalmáék (30 pont, 16 pattanó) a ráadásban már nem tudták tartani a lépést a lendületbe kerülő Sopronnal, így Hollós Dániel csapata nyerte a B döntőt és végzett a 9. helyen az országos bajnokságban.