2018/2019 - BEAC-Újbuda KA – Széchenyi KA 62-55
10
2019
2019. március 10.  |  12:45
A 7. helyért vívott összecsapáson jól kezdett a BEAC-Újbuda, két és fél perc eltelte után 7-3-ra vezettek. A lepattanókat ekkor jobban begyűjtő győriek felzárkóztak, Bánszegi közeli találatával 7-6-ra módosult az állás. Előrébb tartott a BEAC, de a zöldmezes széchenyis lányok tartották a lépést, sőt, Rácz triplájával egalizáltak (6. perc, 15-15). Egy 6-0-s sorozatot produkáltak a budaiak, de a negyed vége a győri lányoknak sikerült jobban (10. perc, 21-19).

Mindkét csapat alaposan odatette magát a korosztályos bajnokság számukra utolsó tétmeccsén, felváltva szerezték a csapatok a kosarakat, győri oldalon a 15. pontját jegyző Rácz Karolinát kell kiemelni, akiknek eredményességével tartotta a lépést a Győr (25-26). Az akarat persze sok hibát is szült, ami több pontatlansággal párosult, egyik küzdő fél sem tudott jelentős előnyt kialakítani (18. perc, 29-29). Galántai triplája állította be a nagyszünetre a 32-29-es eredményt a fővárosi csapat javára.

Egy lépéssel előrébb járt a BEAC, a győriek kapaszkodtak, de a kevesebbet hibázó ellenfelük 38-34-re vezetett a 24. percben. Bánszegi 2+1-es akciójával zárkózott a Széchenyi, majd Kéita kosarával fordított (38-39). Molnár Zsófia hárompontosával vette vissza a vezetést a 28. percben a BEAC, amely a harmadik negyed végén 47-45-tel állt. Fordulatos, izgalmas utolsó negyednek néztünk elébe, nehéz volt megtippelni, hogy melyik csapat lesz a végső győztes.

Felválta születtek a kosarak, hol a BEAC, hol a Széchenyi vezetett (33. perc, 49-50). Rozmán találata után 49-52-nél kért időt Vajda Anna, ami igen sikeresnek bizonyult, egy 6-0-s sorozattal 55-52-re fordítani tudtak lányai, akik innét már nem is adták ki a kezükből a győzelmet. A végül 18 pontig jutó Juhász Angéla vezérletével győzött a BEAC-Újbuda, és ezzel megszerezte a hetedik helyet.

Vajda Anna (BEAC-Újbuda KA): Emögött a hetedik hely mögött annyi munka, érzelem, küzdés, áldozat áll, hogy nekünk ez nem egy, hanem kettő aranyéremmel ér fel! A szezon elejétől nem egy létrát másztunk meg, hanem a Mount Everestet. Ezek a lányok olyat adtak nekünk, amit nehéz lenne elfelejteni! Köszönjük!

Gálos László (Széchenyi KA): A mai napon ismét nem tudtunk a legjobb állománnyal pályára lépni. Emiatt, amíg a szívünk bírta, addig voltak nyerési esélyeink. A végére azonban teljesen elfáradtunk. Gratulálok a lányoknak az egész éves munkához!