FIBA EC: Győzelmi esélyt szalasztott el az Alba
06
2019
2019. március 6.  |  22:25
Heath remekül kezdett, öt ponttal és egy kiharcolt faulttal. Villámrajtot vett az Alba, két perc alatt 2-10 állt a táblán, Cabezas triplája után időt kért a Bonn. Kilenc volt a legnagyobb különbség, az első negyed derekán, 11-14-nél viszont már Ramirez hívta magához övéit. Fantasztikusan tüzelt mindkét együttes, az első kosarat leszámítva végig a Fehérvár vezetett, tíz perc után 24-27 volt az állás.

Alig két perc után fordított is a hazai együttes. Fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak tovább a csapatok. A 15. percben, 36-36-nál az Alba kért időt. Használt a pauza, Heath-ék 6-0-s szériába kezdtek, amit aztán a másik oldal próbált megtörni. Hiába, jött egy újabb 5-0-s magyar periódus, és máris ismét tíz fölé kúszott a különbség. A félidőre 40-50-es állással fordultak a felek. Érdekesség, hogy Heath nem egészen 17 percnyi játék után elképesztő, 21/12-es pontmutatóval, 8/9-es mezőnymutatóval, 10 lepattanóval és 33 VAL-értékkel állt, de extrán teljesített Lóránt Péter is, aki majdnem végig játszotta az első félidőt, 16/6-os pontmutatóval rendelkezett. Ketten együtt majdnem annyit dobtak, mint a teljes Telekom Bonn összesen...

A szünet után 5-0-val hamar megfelezték a különbséget a magenta színűek, a legjobbkor jött Cabezas hármasa. Továbbra is elképesztően dobott az Alba, amely ezzel vissza is verte ellenfele minden felzárkózási kísérletét. Kezdett egyre tehetetlenebbé és feszültebbé válni a német gárda, a 29. percben technikait kapott a reklamáló O'shea edző. A harmadik negyed Filipovity közel félpályás hármasával zárult (62-74).

Nyolc perccel a vége előtt még tizenhárom volt a Fehérvár előnye, de Tóth Péterék elkezdtek kapkodni. 71-77-nél időt kért Ramirez. Hiába. DiLeo triplájával már csak három volt közte, Hanlan kettese után, alig egy perc elteltével megint felmutatta a T-betűt a spanyol tréner (76-77). Webb zsákolt, hosszú idő után vette vissza a vezetést a Bonn, újabb egy perc múlva megint időt kért Ramirez, elhasználva ezzel az utolsó lehetőségét is. Hátra volt még közel öt perc. Megváltozott a játék képe, teljesen szétesett az addig hengerlő Alba. Heath sem gyarapította pontjai számát a második félidőben, 64-77 után 21-0-át ment a Bonn, hibát hibára halmoztak Kellerék. Zeno törte meg a hosszú-hosszú kosárcsendet, a végére csak sikerült visszahozni mínusz egyre a találkozót.

Az eredmény mindenképpen biztató, a játék is, leszámítva az utolsó nyolc percet. A visszavágó így gyakorlatilag olyan, mintha ismét 0-0-ról indulna. Nagy különbség azonban, hogy a nyolc közé jutáshoz már „csak" kettővel kell nyerniük hazai pályán a kék-fehéreknek - írta a BB1.hu.

Telekom Baskets Bonn - Alba Fehérvár 85-84 (24-27, 16-23, 22-24, 23-10)