Idén is döntős a Szekszárd a kupában
01
2019
2019. március 1.  |  17:45
Parádésan kezdett a ZTE, sokkal agresszívebb volt, mint a Szekszárd, két és fél perc alatt 9-1 volt az állás, de vezetett már kilenccel is Gáspár Dávid együttese. Öt és fél percet kellett várni az első tolnai mezőnykosárra, de aztán felébredt a címvédő, a nyolcadik percre ki is egyenlített (18-18), ám az első felvonást 23-20-ra a Zete nyerte.

Maltsi elképesztően nagyot játszott, de nem akadt társa, így a görög légiós sokszor egymaga cipelte hátán a zalaiakat. A KSC viszont igazi csapatként küzdve növelte előnyét. Kemény, harcias meccs volt, a félidőben 36-43 állt az eredményjelzőn.

A harmadik etap elején még visszajött ellenfele nyakára a Zete, de aztán McCalléknak mindenre volt válaszuk, és visszaverték a rohamokat. Továbbra sem laposodott el a meccs, villant egy-egy technikai és sportszerűtlen is, a ZTE nem adta fel, de továbbra is a címvédő járt előbbre. 55-64-es állással zárult a 30. perc.

Az utolsó pillanatig hajtottak a zalaiak, de a végére már Maltsi is „lecsendesedett". Eldebrink, Bishop és McCall vezérletével a címvédő lassabb kezdés ellenére is teljesen megérdemelt győzelmet aratott, és elsőként jutott be a szombati döntőbe. Ellenfele a DVTK vagy a Sopron lesz - írta a BB1.hu.

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 64-74 (23-20, 13-23, 19-21, 9-10)