A ZTE az első elődöntős a női kupán
28
2019
2019. február 28.  |  15:00
A bajnokságban zsinórban hármat bukó ZTE és a kupadöntőre hosszú idő után visszatérő BEAC csatája nyitotta az első napot Győrben. A mérkőzést a helyszínről tekintette meg Székely Norbert szövetségi kapitány is.

A zalaiak kezdtek jobban, egy 11-0-s szériával pillanatok alatt megléptek ellenfelüktől. A BEAC azonban nem roppant össze, remek százalékkal dobtak Laklóthék, és az első negyed végére ki is egyenlítettek (21-21). Pályára került az új center is a fővárosiaknál, egy darabig még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de aztán Szabó Dóráék nem kis meglepetésre állva hagyták esélyesebbnek tartott riválisukat. Betliztek a kulcsjátékosok a Zetében, 29-41-ről indult a második játékrész.

Alapos fejmosást tarthatott az öltözőben Gáspár Dávid, a szünet után ugyanis egy teljesen másik ZTE jött ki az öltözőből. Maltsi és Szalay vezérletével sokkal agresszívebben védekeztek, és hatékonyabban támadtak a kék-fehérek. A harmadik negyed után még vezetett a BEAC, de már csak 50-53-ra.

Az utolsó negyedre teljesen elfáradtak az újbudaiak, akik nagyot mentek az első húsz percben, de a végére elfogyott az előnyük. A Zete még időben kapcsolt, és végül megérdemelten nyert, és jutott elsőként a négy közé - írta a BB1.hu.

ZTE NKK – ELTE BEAC Újbuda 76–63 (21–21, 8–20, 21–12, 26–10)