Női NB I: Sima szekszárdi siker Kozármislenyben
25
2019
2019. február 25.  |  13:45
Sima szekszárdi siker Kozármislenyben

A hosszabbításos spanyolországi mérkőzés fáradalmaival a lábakban lépett pályára a Szekszárd Kozármislenyben. Studerék azonban jól kapták el a mérkőzés ritmusát, gyorsan vezetést szereztek, pontos, és sokszor könnyű kosarakkal igyekeztek elvenni a PINKK kedvét.

A 12 ponttal megnyert első negyed után, feljavult a PINKK játéka, és mindössze öt pont maradt az előnyből a nagyszünetre.

A második félidőre azonban egy harcos Szekszárd jött ki, és egy 26-9-re megnyert tíz perccel, el is döntötték a találkozót.

A hazaiaknál Vári és Sánta nyújtott jó teljesítményt, míg a vendégeknél Gereben és Dojkic fogott ki különösen jó napot - írta a BB1.hu.

PINKK-Pécsi 424 - Atomerőmű KSC Szekszárd 71-92 (17-29, 25-18, 9-26, 20-19)

Női bajnokság, 19. forduló
Kozármisleny
V.: Cziffra Cs., Söjtöry T., Kovács N. (Fekete L.)

PINKK: Szücs L. 5/3, Sánta 11, Dzankic 10, Jáhni 6, Podrug 6. Csere: Zsilinszky -, Vári 10/6, Raus 10/3, Jovana 13/3.

Szekszárd: Dojkic 22/6, Studer Á. 3/3, Theodoreán 10/6, McCall 14, Bishop 6. Csere: Mansaré 5, Gereben 17, Studer Zs. 9/3, Bálint 4, Vincze -, Kis 2.

Győri győzelem, a gyász árnyékában

A napokban elhunyt a győriek vezetőedzőjének, Milos Pavlovicsnak az édesapja, akinek a temetése miatt nem tudott ott lenni az MTK elleni mai bajnokin a vendégek kispadján, így helyette Patai Benjamin vette át az irányítást.

Jobban kezdett a Győr, de 4-11 után 12-13-ra feljöttek a kék-fehérek, és az első negyed végéig tartották is a lépést (15-17).

A folytatásban is a tavalyi bronzérmes irányított, a második etap derekára sikerült ismét meglépnie (19-27), de aztán megint feljöttek a vendéglátók (26-29). 31-39-es állással vonultak nagyszünetre a csapatok.

A szünetben rendezte a sorokat Patai, rákapcsolt a Győr, 35-41-ről pillanatok alatt 37-57 lett az állás. Gyakorlatilag ezzel el is dőlt minden. Az utolsó játékrész 42-60-ról indult.

Nagy csoda nem történt már a végén sem, állandósult a húsz pont körüli differencia, teljesen megérdemelten nyert a Győr - írta a BB1.hu.

MTK-Budapest - CMB CARGO UNI Győr 48-84 (15-17, 16-22, 11-21, 6-24)

Budapest, Városmajori Sportcsarnok
V.: Kapitány, Balog, Horváth Cs.

MTK: Czirják 7/3, Szeitl 2, Süle 7/3, Hegedűs 16/3, SZABÓ F. 10. Csere: Weber 3/3, Koch 1, Bernáth 2, Pusztai -, Gróf -.

Győr: Brown 4, Raksányi 6, Török Á. 8/6, SPANOU 10/3, GRAY 22. Csere: Mandic 1, Varga -, KRNJIC 21, Czank 10/6, Baffy -, Szabó P. 2.

Hozta a kötelezőt a DVTK

A hazai gárda kezdett jobban, egy darabig tartotta magát a Vasas, de aztán az első negyed hajráját megnyomta a DVTK, így tíz perc után 20-11-re vezetett.

Kicsit belealudt a második negyed elejébe a Miskolc, kiegyenlítettek a fővárosiak, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok. 28-26-nál Földi Attila időt kért, de csapata elveszítette a fonalat, így 35-26-nál újra magához hívta lányait. A félidő végeredményét Zele állította be (42-34).

Tóth Orsolya öt pontjára ©koriæ válaszolt néggyel a fordulás után, a „dobópárbajba" Walker-Kimbrough is beleszólt egy könnyű kosárral. Újra szoros lett a csata (51-47), de csak egy pillanatig. Hamar jött az újabb fordulat, és 56-47-nél a vendég timeout. Szűcs Réka megszerezte első DVTK-s pontjait. 67-54-ről indult a záró felvonás.

Amit remekül kezdett a DVTK. Kiss szórta meg magát, húsz fölé nőtt a differencia, így cseppet sem meglepő módon, 78-56-nál Földi ismét felmutatta a T-betűt. A hajrában kiengedett a DVTK, így faragott hátrányából a Vasas - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 80-71 (20-11, 20-23, 25-20, 13-17)

Miskolc, Generali Aréna, 600 néző
V.: Praksch P., Goda L., Major Á.

DVTK: Medgyessy 5/3, Kányási -, Walker-Kimbrough 25/3, Putnina 4, Mokango 6. Csere: Skoric 14, Zele 6, Szabó F. 2, Kiss A. 16, Szűcs R. 2, Eperjesi -.

Vasas: Heljic 4, Bach -, Böröndy 8, Dombai 11, Karakasevic 17/3. Csere: Tóth O. 9/3, Varga A. 11/3, Smailbegovic 3, Vukov 8/6, Budácsik -, Boros -.

Tovább kapaszkodik a Cegléd

A hétvége alsóházi rangadóján az ELTE BEAC Újbuda a VBW CEKK Ceglédet fogadta a női bajnokságban. A két csapat decemberi meccsét a tizenhárom tripláig jutó fővárosiak nyerték, ezúttal viszont vendég siker született.

Peter Jankovic együttese megszerezte első idegenbeli győzelmét, és ezzel tovább kapaszkodik a mezőnyhöz, az NKE-FCSM Csata után másik budapesti riválisát is legyőzte. A BEAC viszont gödörbe került, zsinórban negyedik vereségét könyvelte el.

Érdekesség, hogy a vendégek az első félidőben majd' ötven pontot dobtak, a harmadik negyedben viszont mindössze hármat - írta a BB1.hu.

ELTE BEAC Újbuda - VBW CEKK Cegléd 62-68 (22-28, 11-21, 18-3, 11-16)

Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
V.: Benczur T., Balogh Gy., Csabai-Kaskötő B. (dr. Gincsai J.)

BEAC: Laklóth 11, Dúl 11, Papp 7/6, Mandics 4, Beckley 16/9. Csere: Szabó D. 8, Nagy -, Tóth 3/3, György -, Kovács V, -.

CEKK: Swanier 18/6, Popovics 21/9, Révész B. 2, Kobolák -, Baugh 14. Csere: Gorjanácz 6, Böröndy 3/3, Révész L. -, Hamilton-Carter 4.

ZTE-vereség Budapesten

A találkozó elején Lelik duplájával és triplájával kezdett a házigazda. Koizar szerzett egy közelit, de újabb öt pontot rámolt be a Csata a zalai gyűrűbe (10-2). Vendég időkérés után Horti lendített csapata szekerén, de a Lelik -Jovanovic duót nem tudták megállítani a pontszerzésben (15-6). A negyed felétől szorított a védekezésén a ZTE és Ndiba harcosságának és pontjainak köszönhetően elkezdtek zárkózni. A 7. percben Gáspár -Szalay triplájával és Hegedüs-Őri büntetőjével kettő pontra feljöttek a vendégek (19-17). Jovanovic hármasa a legjobbkor jött a hazaiaknak. A negyed végét megnyomta a ZTE NKK és újra lőtávolba zárkóztak egy 1-6-os futással (25-23) - írja a zaol.hu.

Az elsőhöz hasonlóan egy duplával és egy triplával kezdtek a hazaiak, de a ZTE sem maradt le és Maltsi duplájával és Hegedüs-Őri triplájával tartották a lépést (30-28). Most sem tudták a vendégek átbillenteni a mérleg nyelvét és a Csata újra elhúzott olyannyira, hogy a 18. percben Lelik hármasával már 10 ponttal vezettek (41-31). A hazaiak védekezésén nehezen találták a zalaiak a rést. A negyed végén Horti büntetőivel kilenc pontos fővárosi előnnyel zárult a félidő (47-38).

A nagyszünet után állva hagyta ellenfelét a Csata. Potyogtak a hárompontosok, Austria és Jovanovic után Pusztai, majd Lelik hintett egy-egy távolit. A 23. percben Austria duplával 19 pontra nőtt a ZTE hátránya (60-41). Az időkérés sem változtatott a játék képén. A negyed felénél Kovács hármasára Nagy- Bujdosó válaszol, majd Horváth pontjaival már húsz pontra nőtt a különbség a csapatok között (66-46). Ndiba hármasa jelentett némi felüdülést, de azonnal jött a hazaiaktól a válasz és tovább nőtt a ZTE NKK hátránya (71-50).

A záró negyedben is tovább robogott a fővárosi együttes és kettő perc alatt 5-0-át rohantak, mikor a 33. perc elején Horti egy duplával törte meg egy pillanatra a lendületüket (76-52). Horti és Ndiba próbált faragni a zalaiak hátrányán, de a vendéglátók a legjobbjaikat pihentetve is tartani tudták előnyüket (78-59). Az utolsó percen belül Benke és Ndiba büntetőzött pontosan és alakították ki a ZTE NKK-ra nem éppen hízelgő 80-63-as végeredményt.

NKE-FCSM Csata - ZTE NKK 80-63 (25-23, 22-15, 24-12, 9-13)