Férfi NB I B: A MAFC rangadót nyert, Szigetszentmiklósón sem botlott a Veszprém
21
2019
2019. február 21.  |  14:50
Múlt héten két hazai meccset is behúzott a Nyíregyháza a férfi NB I B piros csoportjában, amelyben a múlt hét végének rangadóján a hajrában pontosabb MAFC legyőzte az Oroszlányt. Nehezen, de Szigetszentmiklóson is megőrizte veretlenségét a Veszprém, a pécsi fiatalok minimális különbséggel győztek Budafokon, az MTK pedig jó második negyedével verte a Miskolcot. A zöld csoportban a Hódmezővásárhely simán verte a fehérvári, az Óbuda pedig nagy csatában a kecskeméti fiatalokat.

Piros csoport:

Nyíregyháza Blue Sharks - MTK Törökbálint 73-66

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Nyíregyháza, de a 26-12-re hozott 10 perc elég volt a Michael Harmon (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda)-Bazsó Brúnó (16/9 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette Kék Cápák alakulatának, hogy legyőzze a jórészt a remek dobóformát kifogó, Jakab Péter (29/15 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Bihari Máté (16/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) ponterősségére építő törökbálinti együttest.

Budafok - PVSK-Kronosz Kiadó 80-81

Az ősszel Pécsett látszólag simán, 89-78-ra győzött a PVSK Kronosz-Kiadó, ám ez a végeredmény egy 15-4-es hosszabbítás után alakult ki. Nos, Budafokon egy izgalmas, fordulatos találkozón a pécsi fiatalok már a rendes játékidőben nyerni tudtak. A vendégek sikerüket elsősorban a 28-15-re megnyert második negyedüknek, továbbá elsősorban Veljko Dragasevic (22/3 pont, 3 lepattanó) és Riskó Dávid (17 pont) ponterős játékának köszönhették, no meg annak, hogy 3 játékosuk is 9-9 pontig jutott. A vendégek 8 pontos előnnyel fordultak az utolsó 3 percre, ám az egyik kulcsjátékosát, Lados Eriket nélkülöző, a Varga Dániel (26 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz)-Tursics Krisztián (19/12 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Horváth Márton (13 pont, 14 lepattanó, 6 eladott labda, 3-3 blokk és gólpassz) trió vezette Budafok nagy hajrába kezdett, az utolsó 3 percet 13-6-ra megnyerte, ám mivel közben Dragasevic keze nem remegett meg a büntetővonalon, ismét a pécsi fiatalok örülhettek a két együttes összecsapása után.

Bp. Honvéd - Omnia Pub&Food Békés 85-66

Hiába bizonyult a vendégek bedobója, Danijel Krsztics (30/9 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda) messze a mezőny legeredményesebb játékosának, rajta kívül csak Koma Dániel (15 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé a viharsarkiaktól, így a Honvéd remek, 22-7-es első negyedének, továbbá főként Horváth Ákos (19/15 pont), Pintér Dávid (11/6 pont, 6 lepattanó) és Szalay Ákos (10/3 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) eredményességének, továbbá Bea Bence (8 pont, 6 lepattanó 4 gólpassz) és Stefán Dávid (8 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően biztosan győzött.

MAFC-OSE Lions 83-73

Három negyed után döntetlenre álltak a felek, a záró etap közepén pedig 1 ponttal még a Hegedűs Gergely (20 pont, 5 lepattanó)-Illés Máté (16/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-dr. Mohácsi Máté (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 6 lepattanó)-Kucsora Csaba (10/3 pont) kvartett vezette Oroszlány állt jobban a múlt hét végének legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapásán. A hajrában azonban az elsősorban Eric Washington (31/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Garamvölgyi Ákos (13/6 pont,, 11 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), és Katona Bence (13/6 pont) eredményességére építő  MAFC egy 11-4-es rohammal eldöntötte a rangadót a maga javára.

Vasas Akadémia - Knipl Bonyhádi KSE 94-72

Egységes csapatjátékot bemutatva Moravcsik Áron (15/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Andrássy Géza (14/6 pont, 3 szerzett labda), Katona Róbert (13/9 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Kelenföldi Domokos (12 pont, 5 lepattanó) és Boros Márk (10 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz) eredményes és hatékony játéka révén szünetig 23 pontos előnyt szerezve biztosan győzött a Vasas. A vendégek a Tömösváry Máté (22/9 pont, 4 lepattanó)-Somogyfoki Péter (14 pont, 4 eladott labda)-Somogyfoki Szabolcs (11 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) trió jóvoltából szünet után ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a sima hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Nyíregyháza Blue Sharks - Nagykőrösi Sólymok 89-58

A Czura Attila (29/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Bus Iván (17 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Michael Harmon (13/9 pont) mezőnysor eredményes, hatékony játéka révén a Kék Cápák legénysége minden negyedet megnyerve verte magabiztosan a Sólymok gárdáját. A nagykőrösi együttesből ezúttal csupán Lakosa Ákos (13/9 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

BKG Príma SE - HOYA Pannon Egyetem Veszprém 79-88

Az első félidő hajrájában már 10 pontos előnye is volt a Nagy Botond (22/12 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Nagy Benedek (15/9 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Kovács Soma (14/9 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz)-Tanács Attila (11 pont) kvartett vezette hazai alakulatnak. ám a félidő végén egy gyors 6-0-lal szünetre 4 pontra visszajött, a második félidőt pedig 7-0-lal kezdte a veretlen éllovas Veszprém. A hazaiak azonban újra magukra találtak, s döntetlen állással mentek bele a záró etapba a felek. Ennek elején váltott vezetés mellett zajlott a játék, majd a szakasz közepére egy 11-0-s rohammal 9 pontos előnyt szerzett az ezúttal is egységes csapatjátékot nyújtó, Kovács Ádám (19 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), Szabó Péter (17/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Madár András (14/3 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), Völgyi Marcell (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Nebojsa Pavlovic (11/3 pont, 6 lepattanó) és Körtélyesi Gergely (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építő Veszprém. A BKG azonban nem tört meg, s egy 13-4-gyel 2 perccel a befejezés előtt ledolgozta hátrányát. Ez azonban már túl sokat kivett a hazaiakból, Szabó "gyilkos triplája, valamint nem sokkal később Nagy Botond kipontozódása már sok volt nekik, így a meccs 9-0-s veszprémi rohammal, és a veretlen éllovas sikerével ért véget, de nagyon megdolgozott, megszenvedett ezért a győzelemért Mérész Csaba legénysége.

MTK Törökbálint - MEAFC-Miskolc 77-66

A legjobb 8 közé igyekvő csapatok fontosnak tűnő összecsapásán a 23-9-re megnyert második negyedének, továbbá jórészt Jakab Péter (20 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Bihari Máté (14 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességének köszönhetően diadalmaskodtak a hazaiak a Takács Dániel (21/3 pont, 3 eladott labda)-Tóth Bence (12/3 pont, 6-6 gólpassz és eladott labda) kettős vezette miskolciak ellen.

Omnia Pub&Food Békés - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 110-81

Egységes, jó csapatjátékot nyújtva, minden negyedet megnyerve, s a sikerét a záró etapban fölényessé téve nyerte Danijel Krsztics (24/9 pont, 5 lepattanó), Nagy Balázs (21/12 pont), Vass Dominik (17/12 pont), a dupla-duplát elérő Koma Dániel (17 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), valamint a tripla-duplával záró Kertész Dániel (13/3 pont, 10 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda, 12 gólpassz) vezérletével az alsóházi rangadót a Békés. A viharsarkiak dolgát leginkább Dorogi Gergő (18/6 pont, 3 lepattanó), Baki Sándor (18/6 pont), Pupp Bence (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és Somogyfoki Péter (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) próbálta megnehezíteni - inkább kevesebb, mint több sikerrel.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Phoenix KK - MOTAX Conocordia KC Pápa 79-66

Az első félidőben megszerzett 14 pontos előnyére, továbbá jórészt Jaywuan Hill (24 pont, 12 lepattanó), Kiss Balázs (18/6 pont, 4 lepattanó) és Szabó Norbert (13 pont, 5 lepattanó) eredményességére alapozva a borsodiak   javítottak  a múlt hét végi soproni vereségük után. A vendégek szünet után elsősorban Sonyák Béla (26/6 pont, 6 lepattanó. 4 eladott labda), Gebenár Péter (17 pont, 6 lepattanó) és Ryan Cook (15/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezérletével ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos Phoenix sikert nem tudták megakadályozni.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - SMAFC 100-81

Egységes, jó csapatjátékot nyújtva Kovács Benedek (19 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Füzi Róbert (15/6 pont, 5 lepattanó), Czukor Bence (15 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Soós Bence (14/6 pont) és Szegedi Márton (11/6 pont) eredményes, hasznos játéka révén a SMAFC egy félidőn át tartotta a lépést a győriekkel a megyei derbin. A látványos, kosarakban gazdag játékot hozó második félidőben Marton Domsitz (21 pont, 13 lepattanó, 2 eladott labda, 3 blokk), Rátvay Tamás (19/3 pont, 4 gólpassz), Geiger Bálint (16/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Rátvay Balázs (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével fokozatosan elhúzott, s végül 1 híján 20 ponttal nyert a győri csapat.

Salgótarjáni KSE - EKE Eger KOK 97-74

A páratlan negyedeket egyértelműen jelentős részben Joó Tamás (20 pont, 11 lepattanó), Dominik Herendic (18/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Hajdu Márton (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Piukovics Bálint (14/6 pont) találataira építve a Salgótarján biztosan nyerte a szomszédvárak csatáját a Varga Imre (15 pont, 14 lepattanó)-Mészáros Bence (15/3 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Máté Balázs (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet) trió vezette tartalékos egri legénység ellen.

Vásárhelyi Kosársuli - Alba Fehérvár 89-62

Minden negyedet megnyerve, a mérkőzést végig "kézben tartva", a lepattanózást 47-30-ra megnyerve  hozta Vas Péter (30/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Perák Denis (16 pont, 7 lepattanó), Bálint Erik (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Rostás Imre (10 pont) vezérletével gond nélkül a kötelező győzelmet a Hódmezővásárhely. A fehérvári fiatalok közül leginkább Takács Martin (17/3 pont, 9 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott, 8 szerzett labda), Varga Máté (13/9 pont, 4 lepattanó) és Polster Attila (13/9 pont) próbálta megnehezíteni a hazaiak dolgát - kevés sikerrel.

Óbudai Kaszások - KTE Duna Aszfalt 86-80

Végig szoros, nagy iramú, lüktető találkozón a 20-20 fölötti dupla-duplát "összehozó" Takács András (21 pont, 22 lepattanó), Farkas Sándor (16/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Molnár Levente (12/6 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Bencsik Barnabás (11 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) eredményes és hatékony játéka révén győzte le az Óbuda a szívósan küzdő, egységes csapatjátékot nyújtó, Kucsera Dániel (21/9 pont, 8 lepattanó), Plézer Gábor (17/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Molnár Dániel (17 pont, 3 eladott labda), Lukács Döme (11/3 pont, 5 lepattanó) és Milos Vukicsevics (10/3 pont) találataira építő kecskeméti fiatalokat.

Újpest MT - Bajai Bácska FKE 84-76

Hiába volt 5 pontos előnye az első 10 perc után, s hiába ért el 6 játékosa - Pongó Martin (13 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Kovács Barnabás (11/9 pont), Nagy Dániel (11/3 pont, 6 gólpassz), Milos Vukicsevics (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Jakab Péter (10 pont, 5 lepattanó) és Ágfalvi Bálint (10/6 pont) - is legalább 10 pontot a Bajának, olyan vezéregyénisége, mint hazai oldalon Surmann Péter (28/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), aki mellé ráadásul Jovan Durasevics (17 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda) és Franczva Ádám (11 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) is felnőtt, így a játék irányítását  második negyedtől átvevő Újpest örülhetett. A záró etap közepén még visszajött 3 pontra a Baja, de ezt követően Surmann P. triplájával eldőlt a találkozó.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Vásárhelyi Kosársuli 91-80

A két, az előző évadban még a piros csoportban szereplő együttes összecsapásának 2. negyedében 11 ponttal ellépett a Molnár Bence (28/9 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Pavlovics Vuk (13 pont - 14 mezőnykísérlet - , 7 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Bálint Erik (12 pont - 16 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) és Vas Péter (11/9 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő vendég Hódmezővásárhely. A félidő vége a hazai csapatá volt, amely egy 11-2-vel szünetig 2 pontra feljött. A második félidőt jobban kezdte, s egy 7-2-vel fordított is a Győr, ám a szakasz közepén egy 8-0-lal ismét a vendégek ugrottak meg. A fordulatos etap végén 1 ponttal a Vasárhelyi KS. mellett haladtak a felek. A remek mérkőzés a 4. negyed közepén dőlt el, amikor 74-74 után a Csaba György (19/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda), Rátvay Tamás (18/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Marton Domsitz (17 pont 16 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz, 7 blokk), Rátvay Balázs (16 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Geiger Bálint (12 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz) ponterős és hatékony játékára alapozó hazai csapat egy 7-0-lal ellépett ellenfelétől, s végül 10 pont fölötti győzelmet aratott.