Női Európa-kupa: Szenzációsan játszott a Szekszárd, de a továbbjutás elmaradt
21
2019
2019. február 21.  |  08:00
A spanyol listavezető Spar Citylift Girona és az Atomerőmű KSC Szekszárd csatájának az volt a tétje, hogy melyik csapat jut az Európa-kupa legjobb négy csapata közé.

Az első mérkőzésen a Szekszárd fantasztikus játékkal szerzett hatpontos előnyt.

A mérkőzést jól kezdte a magyar csapat, Studerék tíz ponttal is vezettek a párharc esélyesének számító spanyol csapat otthonában. A Gironát szemmel láthatóan meglepte a magyar csapat játéka. A második negyedre tudták csak rendezni a soraikat. A 21-8-ra megnyert játékrész után, 33-31-el mentek nagyszünetre a csapatok.

A folytatásban is izgalmas volt a mérkőzés, a Szekszárd erőn felül teljesített. McCall nagyon jól játszott, de Bishop játékára sem lehetett panasz. A hajrára is teljesen nyílt maradt a továbbjutás, de a fontos szituációban Studer és Eldebrink is csak az egyik büntetőjét tudta bedobni, így a Girona hosszabbításra mentette a meccset.

A ráadásban aztán még fokozták az izgalmakat, igaz a Szekszárd védekezése egy kicsit fellazult, így az első három támadásából könnyű kosarat dobtak a spanyolok, míg a magyar csapat büntetőkkel zárkózott. 79-73-nál Eldebrink mindkét büntetőjét kihagyta, és miután a spanyolok sem dobták be az ellentámadásból, Studer Ágnes kezéből esett ki a labda. Sajnos ez a két hiba döntőnek bizonyult.

A mérkőzést 80-73-ra a Girona nyerte, és jutott a legjobb négy közé - írta a BB1.hu.

Spar Citylift Girona - Atomerőmű KSC Szekszárd 80-73 hosszabbítás után (12-23, 21-8, 20-19, 20-17, 7-6)