Női Amatőr: Újabb rangadót nyert a TF, Zsámár Lili csak egyet engedett a 48-ból
20
2019
2019. február 20.  |  13:45
Küzdelmes, fordulatos játékot hozott a forduló rangadója a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában: a veretlen listavezető TF lehajrázta a BKG együttesét, így tovább őrzi makulátlan mérlegét. Az Ajka 40 pont alatt tartva győzte le a BEAC fiataljait, a DEAC jobb lepattanózásának köszönhetően múlta felül a PEAC-ot, az alsóházi rangadón pedig a Dávid Kornél KA fölényesen verte a Diósgyőrt. A zöld csoportban Zsámár Lili 47 ponttal vezette győzelemre a Tata ellen a Kanizsai Vadmacskák alakulatát, a jól küzdő ELTE-Fortis alaposan megnehezítette a Szeged dolgát, a Kinizsi utcai házi rangadót pedig a MAFC nyerte.

Piros csoport:

TFSE - BKG DSE Szigetszentmiklós 57-51

Izgalmas, fordulatos játékot hozott az éllovas TF és a 3. helyen álló BKG rangadója, amelynek szünetében 6 ponttal még az elsősorban Albazabal Laura (20/9 pont - 21 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 blokk) és Katona Bianka (8/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) eredményességére építő vendég BKG vezetett. Egészen a 33. percig a BKG állt jobban, majd a szakasz közepéig váltott vezetéssel haladtak a felek. 42-41-es vendégelőny után egy 7-1-gyel robbantott a Németh Alma (28/3 pont, 7 lepattanó)-Karlócai Julianna (10/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Fuisz Viktória (8 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) hármasfogat húzta éllovas TF, amely a 37. percben 5 ponttal ellépett. De ezzel még nem volt vége, a BKG - többek között az amúgy remeklő Németh technikaijának, no meg Aldazabal eredményességének köszönhetően ledolgozta hátrányát. A végjátékban aztán éppen Németh lépett elő vezérré, s az utolsó 3 percet 9-3-ra nyerve a TF megőrizte veretlenségét.

Ajka - ELTE-BEAC 53-39

Minden negyedet - volt amelyet 6, de akadt, amelyet csak 1 ponttal - győzte le végül 14 ponttal Takács Emese (10/6 pont, 4 lepattanó), Csikász Anna (10 pont, 3 lepattanó) és Székely-Horváth Zsuzsanna (8/6 pont, 6 lepattanó) vezetésével az Ajka a BEAC-ot. A vendégektől egyedül Vincze Virág (10/3 pont, 7 lepattanó) érte el a 10 pontot, A fővárosi csapat vereségében közrejátszott, hogy játékosai elég gyenge (9/20, 45%) hatásfokkal céloztak a büntetővonalról.

Dávid Kornél KA - Aluinvent DVTK Miskolc U23 76-34

A remek napot kifogó Laufer Gabriella (35/12 pont - 4/5 tripla - 11 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), valamint Nagy Annamária (18/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve - különösen a 20-2-vel lehozott második 10 percben nagy fölényben játszva a fehérvári fiatalok nagyon simán, 42 pont különbséggel nyerték az alsóházi rangadót. A vendég miskolci együttes legjobb dobója Vég-Dudás Anna volt 8 pontjával - 9 mezőnykísérletből - és 6 lepattanójával.

DEAC-DSI - PEAC-Pécs Pingvinek 54-47

Küzdelmes mérkőzésen elsősorban a 64-44-re megnyert lepattanózása, továbbá Földvári Andrea (15 pont, 11 lepattanó), Göttlinger Anna (11/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 9 lepattanó - 3 szerzett labda) és Foltin Blanka (9 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 blokk), valamint Gál Annamária 7 pont - 11 mezőnykísérlet, 7-7 gólpassz és eladott labda, 10 lepattanó) pontjai, lepattanói révén nyerte meg ezt a küzdelmes mérkőzést s DEAC a PEAC ellen. Pécsi részről bár a dobás nem ment neki, hatalmas mezőnymunkájáért dicsérhető Tenyér Zsófia (8/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz), Nagy Gabriella 8 ponttal és 6 lepattanóval, Pucz Eszter pedig 8 ponttal - 11 mezőnykísérletből - és 3 lepattanóval zárta az összecsapást.

Tatabányai KC - PINKK SE 81-36

Tekintettel arra, hogy a PINKK első csapata is a mérkőzés napján lépett pályára, a baranyaiak második együttese erősen tartalékos összetételben álltak ki az összecsapásra. Ez alapvetően meghatározta a mérkőzés kimenetelét, a hazaiak Zólyomi Karina (19/6 pont, 3 eladott labda) és Doktor Anna (12/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva,  lepattanózásban 56-33-ra felülmúlva ellenfelét nyert simán a Tatabánya úgy, hogy 2-2 játékosuk szerzett 9-9 illetve 8-8 pontot. A vendégek részéről Molitor Dorottya (7/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) bizonyult a legeredményesebbnek.

Nyíregyházi Kosársuli - Csata DSE 39-99

Az erősen tartalékos hazaiak nem tudtak jelentős ellenállást kifejteni a fővárosiakkal szemben, szünetben 40 pontos előnye volt a Horváth Fruzsina (18 pont)-Boros Júlia (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Radócz Fanni (13 pont, 3-3 gólpssz és eladott labda)-Rakita Lili (10 pont, 5 szerzett labda) kvartett vezette Csatának. Szünet után azért akadtak villanásai az elsősorban Farkas Patrícia (8-8 pont és lepattanó, 4 eladott labda), valamint Ványi Kinga (8 pont - 10 mezőnykísérlet - 3 gólpassz) kosaraira építő vendéglátó nyírségi hölgyeknek, de a végig nagy fölényben játszó Csata végül 60 pont különbségű, könnyed győzelemmel térhetett haza.

Zöld csoport:

ELTE-Fortis - Kiss Lenke KA 62-69

Három negyed után 3 ponttal még az elsősorban Kenyeres Anett (13/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Darnót Anna (10 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Tarnai Klára (10 pont, 3 lepattanó) találataira alapozva a hazai együttes vezetett. A záró etap első 4 percében azonban a Mészáros Anna (21/3 pont, 8 lepattanó)-Opitz Petra (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Soós Alexandra (10/3 pont, 3 lepattanó) trió vezette vendégek egy 11-0-la "döntő csapást" mérve a hazai együttesre fordított és győzött.

Szolnoki MÁV SE - Széchenyi KA Győr 34-70

Minden negyedet megnyerve, lepattanózásban 61-40-re felülmúlva ellenfelét igazán fölényessé a záró etapban téve sikerét  győzött Szolnokon a Biczó Laura (18 pont, 12 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda)-Szirony Dorina (12/6 pont, 6 lepattanó)-Török Barbara (10 pont, 5 lepattanó) trió vezette Győr. Hazai részről egyedül Frank Fanni (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot.

Kanizsai Vadmacskák SE - Tatai SE 93-71

Színvonalas mérkőzésen a rendkívül eredményesen kosarazó Zsámár Lili (47/15 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), valamint két dupla-duplát elérő csapattársa, Budai Dorina (24 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda) és Bánhegyi Beatrix (14-14 pont és lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével minden negyedet, a lepattanózást pedig 49-21-re megnyerve győzte le a Nagykanizsa az Orsós-Bogdán Lívia (20/9 pont), Chroméj Hajnalka (17/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Farkas Renáta (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Gyöngyösi Eszter (10 pont) találataira építő tatai együttest.

MAFC - Kiss Lenke KA 81-72

A szakmai berkekben - jókora túlzással persze - Kinizsi utcai El Classiconak nevezett találkozó ezúttal roppant fordulatos játékot hozott. Az első negyed után 4 ponttal a MAFC vezetett, ám a Kiss Lenke KA az Opitz Petra (17 pont, 6 lepattanó)-Mészáros Anna (13 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 6 szerzett labda)-Opitz Kitti (12 pont) trió vezetésével káprázatos második negyedet produkálva előnyt szerzett szünetre.

A 3. negyedben aztán jött az újabb fordulat, ekkor a hazai együttes, azaz a MAFC került nagy fölénybe, s időnként szinte átrohanva ellenfelén Aradi Zsanett (18 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Tarnai Kata (17/12 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Hercze Szandra (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz), Fülep Csilla 13/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett labda és gólpassz) és Szabó Vivien (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével 28-10-re nyerve a szakaszt 7 pontos előnyt szerzett a záró etap előtt. Ennek elején gyorsan 10 pont fölé nőtt a különbség, a szakasz közepén 5-re visszaküzdötte magát a KLKA, de ennél közelebb már nem tudott kerülni a MAFC-hoz, amely 40-25-re nyerve a lepattanó csatát visszavágott az őszi vereségért.

Sportdarázs - Szombathelyi Egyetem 67-42

Az első negyedet a Jakubovics Dóra (15 pont - 16 mezőnykísérlet)-Balogh Viktória (10 pont, 4 eladott labda) kettős vezette vendég együttes, ám a két középső szakaszban nagy fölényben játszva Kocsis Fanni (24 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Bakó Patrícia (14 pont, 15 lepattan, 3 szerzett labda) és Dömötör Dorina (14/9 pont, 5 lepattanó) vezette, amúgy tartalékosan fölélló hazai csapat végül biztosan verte a távolról igen gyengén célzó (1/19, 5,26% tripla) szombathelyi együttest.

Szegedi KE - ELTE-Fortis 66-57

Egy negyed után úgy tűnt, hogy a 10 perc alatt 12 pontos előnyt szerző, a Kecskés Fanny (24/6 pont, 16 lepattanó, 7 eladott labda)-Kőházi Fanni (16/3 pont, 9 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Nagy Lili (11/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz)-Zsíros Liza (10 pont, 9 lepattanó, 2 szerzett labda, 3 blokk) kvartett vezette Szeged könnyedén hozza a kötelezőt. A vendég fővárosiak azonban másként gondolták, fokozatosan felbátorodva, s összesen nem kevesebb, mint 27 labda eladásába belehajszolva a szegedi hölgyeket, Kenyeres Anett (13/3 pont, 7 szerzett labda) és Darnót Anna (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével apránként, fokozatosan csökkentették hátrányukat, a záró etap előtt 5 pontra zsugorodott a hazai előny. Sőt, a befejező játékrész vendég találattal indult, ám ezt követően új erőre kapott a Szeged, amely egy 9-2-vel a negyed közepére 10 pontos előnyt szerezve "húzta be" a találkozót jól küzdő ellenfelével szemben.