Női NB I: Megnyerte az alapszakaszt a Sopron
18
2019
2019. február 18.  |  20:40
Megnyerte az alapszakaszt a Sopron

Négy fordulóval a vége előtt a Sopron Basket matematikailag is bebiztosította elsőségét a bajnoki alapszakaszban, miután az újonc Csata ellen is megőrizte hibátlan mérlegét.

A légiósok közül Queralt Casas kapott pihenőt.

A második perc elején egy balszerencsés szituációban Fegyverneky maradt a labdáért harcoló kupac alján, melyet az egyik foga bánt. Könnyed játék folyt a parketten, a védekezésre kevesebb energiát fordítottak a csapatok. Ez persze a szakvezetőknek nem igazán tetszett, Tursics Krisztián kért előbb időt (5. perc 15-10). Mindkét csapat tudott emelni a védekezése színvonalán, a negyed végén zónára álltak át a vendégek, a gólgazdag első felvonás végeredményét Fegyverneky állította be (24-22).

A 12. percben Austria jól irányzott hármasával átvette a vezetést a motiváltan kosárlabdázó Csata (24-27). Sokáig nem hagyták azonban örülni a kék mezeseket a hazaiak. Begyújtották a rakétákat, és a 15. percben már 7 ponttal ők jártak előbbre. Kénytelenek voltak kikérni második idejüket is a vendégek (34-27). Nem lassított a Sopron. A 16. percben már 18-0-ás futásban volt (42-27). Lang révén mozdult el a holtpontról a Csata (17. perc 42-29), de a szünet előtt 20 pont fölé nőtt a különbség (56-32).

A fordulást követően is a bajnok akarata érvényesült, a 25. percben már a 30 pontot is meghaladta a különbség (66-35). Iniguez sokat cserélt, a csütörtöki mérkőzés kulcsembereinek is megfelelő idő jutott a pihenésre.

A 32. percben Határ reklamált, amiért technikait kapott, majd a kispadnak is kiosztottak még egyet a játékvezetők (80-48). A hátralevő időben jelentős változás nem történt, a Sopron magabiztosan hozta újabb bajnoki mérkőzését, és négy fordulóval a vége előtt megnyerte az alapszakaszt (93-55) - tudósított a klub honlapja.

Sopron Basket - NKE-FCSM Csata 93-55 (24-22, 32-10, 20-12, 17-11)

Női bajnokság
Sopron, Novomatic Aréna

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 13/3, Czukor D. 6/6, Zahui 4, Dupree 10. Csere: Crvendakics 16/6, Határ 15, Jovanovics 9, Dubei 6/6, Varga K. 6/3, Weninger 4.

Csata: Mányoki 2, Austria 15/9, Jovanovic 9/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Lang 8. Csere: Lelik 5, Antic 4, Horváth B. 4, Barnai 2, Radocz F. -, Angyal B. -, Solymosi N. -.

A Szekszárd nyerte a rangadót

A vendégek kezdtek jobban, majdnem két percet kellett várni az első győri kosárra, Brown büntetőkből volt eredményes, 9-2-re vezetett a Szekszárd. Az első negyed felénél 15-4 volt az állás a vendégek javára, időt is kért Milos Pavlovics. Hiába, a folytatásban állandósult a tíz pont körüli eredmény (7-17), a hajrában 6-0-val feljött a hazai csapat, de a legvégén két büntetőt is bedobott a Szekszárd. 13-19.

Török kosár plusz büntetője vezette fel a második negyedet, majd ugyanő szerzett egy újabb kosarat (18-19). A vezetést is átvehette volna a Győr, de a vendégek voltak kétszer eredményesek (18-23). A negyed közepére megint nagyobb lett a különbség, miután rosszul büntetőztek a hazaiak. A szünet előtt minden eddiginél nagyobb volt a különbség (21-41), a pihenőre végül 23-41-es vendégelőnnyel mehettek a csapatok.

A harmadik negyedet is jobban kezdte a Győr, de az 5-0-ás rohamra kosár plusz büntető volt a válasz a túloldalon. A szakasz közepéhez érve kicsit ismét közelebb került a hazai csapat, a szekszárdiak edzője időt is kért. Sikerült rendeznie a sorokat, a harmadik szakasz hajrájában ismét majdnem húsz pont volt Studerék előnye (46-63).

Szekszárdi kosárral, Gray kipontozódásával folytatódott a találkozó. Továbbra is nagyon pontatlanul dobott a Győr, így a felzárkózásra volt esélyük. A hátralévő időben nem következett be fordulat, a Szekszárd magabiztosan nyerte a találkozót - írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - Atomerőmű KSC Szekszárd 68-78 (13-19, 10-22, 23-22, 22-15)

Női bajnokság, 18. forduló
Győr, 150 néző.
V.: Győrffy, Ádám, Frányó.

CMB Cargo-UNI Győr: Brown 13/3, Raksányi 7/3, TÖRÖK 13/3, Szpanu 11/6, Gray 4. Csere: MANDICS 8, Krnjics 10, Varga 2, Czank -.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 6, Eldebrink 9/6, GEREBEN 13/3, MCCALL 13, BISHOP 17. Csere: Kiss, DOJKIC 11/6, Mansaré, Theodoreán 5/3, Bálint 4.

Zalaegerszegen tudott nyerni a PEAC

A kiváló erőkből álló Zalaegerszeg otthonában rendkívül kevés babér termett eddig a vendégcsapatoknak, most is győzelemre készültek a kékek az alapszakasz rangadóján.

Evantia Maltsi és Katarina Tetemondová hárompontosaival indult a zalaegerszegi derbi, ebből is látszott, hogy ismét számíthatott a legjobb játékosára, a görög klasszisra a ZTE NKK. Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első percekben, de figyelemre méltó volt a szlovák magasember, Tetemondová pontos, ponterős játéka a 6,75-ön túlról, az első játékrészben három triplát is bevágott. Az első tíz perc derekán Gémes-Sarok kosarával fordított a Pécs 18-17-re, a vezetést pedig innen nem is adták ki a kezükből. 23-27.

Alyssia Brewer hárompontosával már 23-30 állt az egerszegi eredményjelzőn. A hazaiak a 40 esztendős Maltsi villanásaival próbálták tartani a lépést. Hiába zárkózott a házigazda, pécsiek nigériai centere tarthatatlan volt - írta a peacpecs.hu.

Kapaszkodtak a zalaiak, Horti és Szalay kosaraival öt pontra zárkóztak Gáspár Dávid tanítványai, de a pécsi tripláknak egyszerűen nem volt ellenszere. Küzdöttek becsülettel a hazaiak is, Maltsi, majd a dudaszó pillanatában Koizar is bevágott egy triplát, így 64-70-nél várhatták a csapatok az utolsó felvonást.

Elkezdett kapkodni a Pécs, két pontra is felzárkóztak. De ismét újítani tudtak a vendégek, ami rendületlenül vitte előre Julie Vanloo-t és társait. Katarina Tetemondova duplája után időt kértek a hazaiak 74-81-nél, ami után Maltsi dobott is egy hárompontost, de Alyssia Brewer is betalált a triplavonalon túlról 77-84.

A végjáték már izgalmakat nem tartogatott, a vendégek nyerték a rangadót.

ZTE NKK - PEAC Pécs 81-91 (23-27, 18-23, 23-20, 17-21)

Zalaegerszeg, 400 néző
V.: Pálla, Kulcsár, Hervay (Gorka)

ZTE NKK: Koizar 14/3, Pusztai 10, Maltsi 22/12, Hegedűs 13/3, Horti 10. Cserék: Boonstra 4, Gáspár-Szalay 8, Kovács -.

PEAC Pécs: Vanloo 16/12, Wentzel -, Simon 4, Tetemondová 17/15, Imovbioh 24. Csere: Brewer 23/6, Gémes-Sarok 7/3, Tenyér -, Ruják.

95 pontig jutott a DVTK

Esélyeshez méltón kezdte a mérkőzést az Aluinvent DVTK, Mokango 2+1-es akciója és Walker-Kimbrough közelije után gyorsan ötpontos előnyt harcolt ki (7-2). A fővárosiak nem ijedtek még és ők is belelendültek, és Laklóth középtávolija után kiegyenlítettek (9-9). Kiss és Beckley egy-egy büntetője után Mokango szedett le egy támadólepattanót és ért el belőle kosarat, de aztán a negyed közepéhez közelítve Papp 2+1-es akciójával megszerezte a vezetést a BEAC (12-13). Mint utóbb kiderült, először és utoljára. A játékrész hajrájában újra növelni tudta az előnyét a hazai csapat, a csereként beállt Kányási hárompontosának is köszönhetően (30-23).

A második negyedben a nagy kedvvel játszó Walker-Kimbrough vezérletével fokozatosan növelte előnyét az Aluinvent DVTK, miközben a vendég együttes képtelen volt a gyűrűbe találni (39-23). Balogh Judit időkérése után sem változott sokat a helyzet, Shatori szerzett labdát, majd robogott végig a pályán és fejezte be ziccerrel az akciót. A túloldalon is megtört a kosárcsend. Előbb Papp értékesítette az egyik büntetőjét, majd György és ismét Papp talált be közelről (41-28). Cziczás László időkérése után, Szabó hármasával érte el a DVTK a félszáz pontot, és ekkor még három perc volt hátra a félidőből. Walker-Kimbrough két jó büntetője után Papp is bedobta a sajátjait, majd Mokango hívta segítségül a palánkot a duplájához. Mandiæ és ©koriæ kosárváltása után még Papp büntetői fértek bele az első félidő történéseibe (56-35).

Laklóth betöréses kosarára Mokango válaszolt négy ponttal, majd a nagy kedvvel játszó Papp talált be. Szabó Fanni közelijére Mandiæ hintett egy hárompontost, majd Beckley és Papp sem hibázott (62-46). A negyed végén Zele kapta el a fonalat, hiszen Papp egy jó büntetője után zsinórban szerzett négy pontot, míg a fekete mezesek közül Beckleynek sült el a keze a hárompontos vonalon túlról (77-59).

A negyedik negyed elején Medgyessy mutatta meg, hogy tőle sem idegen a hárompontos dobások műfaja, majd Walker-Kimbrough villant egy középtávolival, és Medgyessy egy támadólepattanót követő könnyű kosárral (84-59). A következő periódusban csökkent a csapatok koncentrációja, percekig egyikük sem talált a gyűrűbe. Medgyessy tempója után (90-62) még nagyjából három perc volt hátra a mérkőzésből, a kérdés már csak az volt, eléri-e a száz dobott pontot a Diósgyőr. Papp közelijére Putnina válaszolt egy 2+1-essel, majd újra a vendégek 10-ese volt eredményes egy büntetőből. A végjátékban már csak Laklóth és ©koriæ dupláját jegyezhettük fel, magabiztosan győzött az Aluinvent DVTK (95-67) - írta a dvtk.eu.

Aluinvent DVTK - ELTE-BEAC Újbuda 95-67 (30-23, 26-12, 21-24, 18-8)

Miskolc, Generali Aréna, 700 néző
V.: Balog György Attila, Pozsonyi László, Minár László

Aluinvent DVTK: Medgyessy 14/3, Walker-Kimbrough 22/3, Szabó F. 5/3, Kiss A. 5, Mokango 15 . Csere: Skoric 14/6, Zele 10, Kányási 3/3, Putnina 5, Eperjesi 2.

ELTE-BEAC Újbuda: Papp 21/3, Laklóth 16/6, Dúl -, Beckley 14/9, Mandic 12/6. Csere: Szabó D.-, Nagy E. 1, György 2, Kovács 1, Suppán, Angyal N. -.

Fontos meccset nyert a Vasas Akadémia

Vendég kettessel kezdődött a mérkőzés Licskai jóvoltából, amire rögtön jött a Vasas-válasz. Hatékonyabban kezdett a Cegléd, ám az első öt percben nem alakult ki nagyobb különbség. Vukov triplájával felzárkózott a Vasas egy pontra, Dombai és Bach összjátékával pedig már át is vették a vezetést. Vendégoldalon elfogyott a kezdeti lendület, így 11-8-as állásnál Peter Jankovic időt kért. Nem tört meg azonban a Vasas lendülete, így hét pontos előnnyel várták a második játékrészt - írta a vasasbasket.hu.

A hazaiak három percig nem találtak gyűrűbe a negyed elején, felzárkózott Cegléd. A negyed végén 27-27-es állásnál Földi Attila időt kért, azonban a hajrából a vendégek jöttek ki jobban, és három pontos CEKK-vezetéssel mehettek pihenni a csapatok a nagyszünetre.

Dombai triplájával nyitott a Vasas, így rögtön egálról folytatódhatott a találkozó. Láthatóan fokozódott az iram a második félidőre, parázs hangulat alakult ki a pályán. A rohanásból a CEKK jött ki jobban, így két perccel a negyed vége előtt hat pontos hátránynál Földi Attila ismét időt kért. Végül 41-51-es állással zárult a harmadik játékrész.

A tíz pontos hátrányból másfél perc alatt ötöt le is faragott a budapesti csapat, azonban nyolc perccel a vége előtt Heljic kipontozódott, és a csapatkapitány, Karakasevic is négy hibával állt. Varga egymás után két hárompontost is értékesített, ami láthatóan plusz energiákat szabadított fel a csapatában és a hazai lelátón, azonban a negyed felénél csapatkapitány is kipontozódott.

Izgalmasan alakult a végjáték. Gorjanácz kihagyott tripláját követően Dombai szedte le a lepattanót, és indította Vukovot, aki hat másodperccel a meccs vége előtt értékesítette a közeli dobást, így hosszú idő után újra átvette a vezetést a Vasas.

A vendégek időt kértek, de nem tudtak győztes kosarat szerezni.

Vasas Akadémia - VBW CEKK Cegléd 64-63 (18-11, 12-22, 11-18, 23-12)

Vasas Akadémia: Vukov S. 8/3, Bach B. 5, Dombai R. 17/3, Varga A. 14/6, Böröndy V. 2, Tóth O. 8, Karakasevic J. 2, Heljic S. 5/3, Smailbegovic N. 3/3, Boros B., Budácsik D., Madár K.

VBW CEKK Cegléd: Swanier N. 14, Gorjanácz Á. 4/3, Licskai Zs. 7, Baugh V. 11, Popovic J. 14/3, Kobolák C. 2, Hamilton-Carter D. 9, Böröndy D. 2, Révész B. -, Révész L. -, Király A. -, Filipowicz V -.

Megvan az MTK második győzelme

A női bajnokság 18. fordulójának záró mérkőzésén, vasárnap délután a PINKK fogadta hazai pályán a sereghajtó MTK-t. Mindkét csapat pocsék formában volt, a baranyaiak négy, a fővárosiak tizenkét mérkőzés óta nem nyertek.

Nagy Dóra együttese egyetlen sikerát éppen az első körben a PINKK ellen szerezte, akkor 68-65 lett a végeredmény. Ezúttal is a kék-fehérek domináltak, jobban kezdtek, és egy küzdelmes mérkőzésen, Hegedűs vezérletével megérdemelten nyertek - írta a BB1.hu.

PINKK-Pécsi 424 - MTK Budapest 56-63 (14-19, 15-19, 18-12, 9-13)